Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 populārākie signalizāciju veidi

Mājas signalizācija, Photo by Daniel von Appen on Unsplash

Mājas signalizācija, Photo by Daniel von Appen on Unsplash

Apsardzes firmas to vien dara kā apsargā objektus un uzstāda signalizāciju. Bet, kas tad īsti skaitās signalizācija? Izrādās, ir vairāki signalizācijas risinājumi no kuriem katrs var izvēlēties savām vajadzībām atbalstošāko, vai komplektēt vairākus vienuviet. Kopā ar KOBLENZ Apskatīsim 5 populārākos signalizāciju veidus.

Tehniskā apsardze un signalizācija īpašumos

Tehniskā apsardze un signalizācija īpašumos iedalās 2 tipos – vadu signalizācijā un bezvadu signalizācijā.

Vadu signalizācija

Šo varētu dēvēt par standarta signalizāciju, kuru esam ieraduši redzēt privātmājās, ofisos vai veikalos. Lai tā pilnvērtīgi darbotos, jāpārliecinās, ka tiks nodrošināta nepārtraukta elektrības padeve. Jāņem vērā, ka vadu signalizāciju vislabāk ir uzstādīt remontējot māju vai būvēšanas procesā, jo, uzstādot to jau izremontētā ēkā, vadus nevarēs viegli nomaskēt, tāpēc būs jādomā, kā tos iekļaut interjerā, vai ko tiem uzklāt pa virsu, lai tie nav tik uzkrītoši. Cilvēki mēdz novadīt vadus gar grīdlīstēm vai griestu līniju, jo tad tie nav uzkrītoši, taču speciālisti neiesaka tā rīkoties.

Vadu signalizācijas lielākais pluss ir tas, ka detektoriem nav nepieciešams mainīt baterijas, jo tie darbojas ar 220 V.

Bezvadu signalizācija

Šī, savukārt, ir ļoti parocīga signalizācija – nekādu vadu, kas varētu maisīties pa kājām! Turklāt, bezvadu signalizāciju ir ātrāk un vieglāk uzstādīt, kā arī bezvadu detektorus vienkārši pārvietot no vienas vietas uz citu, bet sistēmu viegli pārcelt uz citu objektu, ja nepieciešams.

Bezvadu signalizācijai nav vajadzīga elektrības padeve, taču detektori darbojas uz baterijām, tāpēc ik pa laikam būtu nepieciešams mainīt baterijas.

Trauksmes poga

Pār šo signalizācijas veidu vara ir dota lietotājam. Tā kā trauksmes poga pieejama kā atsevišķs atslēgu piekariņa elements vai kā aplikācija telefonā, tai nav tiešas sasaistes ar signalizāciju vai tās sensoriem. Taču apsardzes kompānijai ir pieejami katras trauksmes pogas nēsātāja dati – vārds, uzvārds, tālruņa numurs, objekta adrese.

Trauksmes poga ir viegli lietojama. Ja cilvēks izdzird ielaušanās trokšņus vai pagalmā ievēro aizdomīgus cilvēkus, nospiežot pogu par to tiek ziņots apsardzei. Līdzīgi kā veikalos, kad tiek izsaukta palīdzība, nospiežot pogu, kas ziņo par bīstamu situāciju darba vietā.

Kustību sensori

Sensori piemēroti gan iekštelpām, gan izvietošanai ārpusē, piemēram, pie garāžas durvīm vai vārtiņiem. Tiem pieejami vairāki režīmi – iespējams uzstādīt dienas vai nakts režīmu, kā arī koriģēt jūtīgumu.

Ierastā prakse ir privātmājām izvietot 4 – 8 sensorus pagalmā, uz ēkas fasādes, savukārt iekštelpās tas atkarīgs no istabu skaita. Parasti telpās sensorus stiprina pie griestiem vai sienām.

Drošības magnēti

Šis ir labs risinājums tiem, kuri zina, ka mājās nevienam nevajadzētu būt, piemēram, no plkst. 9:00 – 16:00. Uzstādi laiku un aktivizē magnētus!

Kā tie darbojas? Piestiprini tos pie logiem un durvīm gan dzīvojamajā mājā, gan saimniecības ēkās Ja norādītajā laika periodā kāds atvērs logu vai durvis, magnēti atvienosies viens no otra un tiks iedarbināta trauksme!

Visefektīvāk drošības magnētus ir lietot kopā ar kustību sensoriem!

Videonovērošanas kameras

Mūsdienās ar vien aktuālākas kļūst novērošanas kameras. Tās piedāvā gan apsardzes firmas, gan citas, ar apsardzes darbu nesaistītas kompānijas.

Kameras uzstādāmas gan mājas ārpusē, gan iekšpusē, visbiežāk apvienojumā ar kādu no iepriekšminētajiem signalizācijas veidiem.

Tā kā kameras iespējams pārraudzīt no mobilās ierīces, brīdī, kad aktivizēsies, piemēram, magnētu signalizācija, varēsi vērot, kas notiek tavas mājas teritorijā. Iespējams, tā būs bijusi viltus trauksme un laicīgi varēsi atcelt apsardzes grupas braucienu uz norādīto objektu. Tiesa gan, šodien sistēmas ir ļoti attīstītas, tāpēc iespējama gan sejas atpazīšana, gan mašīnas numura atpazīšana, kas atvieglo darbu gan drošības dienestiem, gan pašiem māju īpašniekiem.

Mājas signalizācija, Photo by Daniel von Appen on Unsplash

Mājas signalizācija, Photo by Daniel von Appen on Unsplash

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Saturs turpināsies pēc reklāmas