Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

5 svarīgi iemesli, kāpēc bērni jāved uz teātri

Photo by Bekah Russom on Unsplash

Photo by Bekah Russom on Unsplash

Zālē nodziest gaisma, atveras priekškars un sākas maģisks ceļojums pilnīgi jaunā pasaulē – teātra pasaulē. Mūsdienās, kad bērniem tiek piedāvātas neskaitāmas izklaides iespējas, svarīgi atcerēties, ka teātra izrāde ir ne tikai atpūta – tai ir liela nozīme arī bērna attīstībā.

1. Laikmetā, kad arvien lielāku lomu inženierzinātnēs un arī daudzās citās nozarēs spēlē mākslīgais intelekts, speciālisti atzīst, ka vienlīdz svarīgi ir gan analītiskie prāti, gan spēja domāt radoši. Teātra izrādes veicina bērnu iztēli un mudina būt ziņkārīgiem - prātot par to, kā izspēlētie notikumi risināsies tālāk. Tās ir īpašības, kas palīdz izprast pasauli un atrast savu ceļu tajā.

2. Daudzi pieaugušie piekritīs, ka, iespējams, no bērnībā redzētajām izrādēm neatceras precīzu sižetu, tomēr brīnumaino sajūtu gan. Vienam to radīja skaistie kostīmi vai dekorācijas, citam – burvīgā mūzika, vēl kādam – asprātīgais dialogs un smieklīgie notikumi. Tieši šādas nianses aizdedz bērnā dzirksteli un motivē pašam šo sajūtu radīt atkārtoti. Un tā rodas nākamā komponistu, mūziķu, modes mākslinieku, scenogrāfu, rakstnieku, režisoru un producentu paaudze.

3. Bērni, kas regulāri skatās teātra izrādes, visbiežāk paši izvēlas arī apmeklēt dažādas ārpusskolas aktivitātes, ka ļauj radoši izpausties – dejošanu, kori, mūzikas skolu, teātra pulciņu, zīmēšanu. Šādas nodarbības ir ļoti svarīgas gan atmiņas, gan emocionālās inteliģences attīstībā – mazais cilvēks iemācās empātiju pret pasauli un iepazīst dažādās sajūtas, kas viņā dzīvo. Radošās nodarbībās neviens neuzliek rāmi, kā tev jāredz pasaule un kā jājūtas. Un jo agrākā vecumā bērns sāk izprast sevi un pieņemt – jo labāk jūtas.

4. Bērnu izrāžu pamatā gandrīz vienmēr ir stāsts ar nedidaktiskā veidā pasniegtu morāli, kas palīdz iezīmēt robežas starp labo un slikto. Labie tēli iemāca, ka tādas īpašības kā gribasspēks, nepadošanās grūtību priekšā, izpalīdzība, draudzīgums ir vērtīgākas, nekā slinkums, skaudība, alkatība vai ļaunums.

5. Kopīgi teātra izrāžu apmeklējumi ir svētki visai ģimenei – var skaisti sapucēties, izvēlēties ziedus, ko pasniegt aktieriem, apmeklēt teātra kafejnīcu, nobaudot kādu našķi. Tādā veidā mēs iemācam bērnam labas manieres un piedzīvojam notikumus, kas, iespējams, kļūst par bērna skaistākajām atmiņām.