Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

5 veidi, kā atbrīvot dubļos iestigušu automašīnu

Dubļos iestidzis auto, Pixabay.com/

Dubļos iestidzis auto, Pixabay.com/

Dubļu periods Latvijā nav nekas neparasts – raksturīgs pavasaros un rudeņos, bet tikpat labi iestigt līdz slieksnim var arī ziemā vai vasaras vidū. Iemesli ir visdažādākie – viens nav ticis galā ar neizbraucamajiem grants ceļiem, cits – devies mežā ar savu auto un tur arī palicis – situācijas ir dažādas. Kā rīkoties, ja dubļi lido uz visām pusēm un auto uz priekšu nekustas? Izpratne par drošas transportlīdzekļa izrakšanas pamatprincipiem var palīdzēt izvairīties no nevajadzīgas panikas, nemaz nerunājot par nejauša sava transportlīdzekļa sabojāšanu. Par laimi ir daudz iespēju, kā atbrīvot transportlīdzekli no smiltīm vai dubļiem.

1. Autoevakuatora izsaukšana

Pirmā un drošākā metode ir piezvanīt profesionālam, it īpaši, ja esi viens. Auto evakuācijas uzņēmumu darbinieki ir apmācīti transportlīdzekļu atbrīvošanā no iestigšanas un veiks šo darbu droši, nenodarot Tavai automašīnai papildus bojājumus.

Ja nevari piezvanīt profesionālim, neuztraucies – ir dažādas metodes, kuras vari izmēģināt, lai atbrīvotu savu dubļos vai smiltīs iestigušo auto.

2. Vilkšanas metode ar otru transportlīdzekli

Tagad, kad esi novērtējis situāciju, ir pienācis laiks mēģināt atgūt savu automašīnu. Viena no populārākajām metodēm – atrast kādu citu auto, kas var palīdzēt Tevi izvilkt no dubļiem. Lai gan metode, ja tiek pareizi realizēta, var būt efektīva, tomēr ir daži drošības pasākumi, kas pirms tam būtu jāveic:

  • Ideāli, ja velkošais transportlīdzeklis ir 4X4 un ar riteņu sabloķēšanas iespēju;
  • Ir nepieciešams atbilstošs vilkšanas aprīkojums un iemaņas.

3. Auto izvilkšana ar šūpošanas metodi

Šūpojiet savu auto uz priekšu un atpakaļ, līdz izdodas izkustināt to no vietas. Šī metode derēs, ja auto kaut nedaudz vēl kustas. Ja esi iestidzis ļoti dziļi – visticamāk, šūpošanas metode nebūs efektīva. Var mēģināt arī braukāt uz priekšu un atpakaļ ar zemāko pārnesumu automātiskajai ātrumkārbai un otro vai trešo pārnesumu manuālajai ātrumkārbai. Pārliecinies, ka nespolējies uz vietas.

4. Saķeres uzlabošana ar nejaušiem palīglīdzekļiem

Viens no galvenajiem faktoriem, lai izkustinātu savu auto, ir saķeres iegūšana. Te var palīdzēt nejauši objekti no automašīnas, piemēram, automašīnas paklāja palikšana zem riteņiem var palīdzēt iegūt impulsu un saķeri. Citas lietas, kas var palīdzēt iegūt saķeri, ir dažādi zari, lapas, grants, akmeņi un smiltis. Mēģiniet novietot šos priekšmetus savu riteņu priekšā un lēnām ripināt auto uz priekšu.

5. Riepu spiediena pazemināšanas metode

Šī metode būtu jāizmanto kā pēdējais līdzeklis, tomēr prasmīgi pielietota spiediena pazemināšanās riepās var palīdzēt jums atbrīvoties no smiltīm vai dubļiem. Taču, pirms izmēģini šo metodi, pārliecinies, ka tev ir pieejams riepu pumpis vai kompresors.

Samazinot riepu spiedienu, tu palielināsi riepu virsmas laukumu, tādējādi palielinot riepu kontakta virsmu ar smiltīm vai dubļiem un uzlabosies saķere un vilkmes moments.

Protams, neaizmirsti pēc veiksmīgas transportlīdzekļa izvilkšanas atkārtoti piepumpēt savas riepas līdz nepieciešamajam spiedienam.

Lai gan metodes un paņēmieni ir dažādi, atgādinām, ka zvanīšana speciālistam parasti ir drošākais un efektīvākais veids, kā atbrīvot automašīnu no smiltīm vai dubļiem. Jo neprofesionāla auto izvilkšana būs tīrā laimes spēle, kur galvenais laimests ir no dubļiem izvilkts vesels auto, bet salauztas automašīnas bieži vien ir maksa par pašdarbību. Neriskē!

Dubļos iestidzis auto, Pixabay.com/

Dubļos iestidzis auto, Pixabay.com/

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas