Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

7 ieteikumi kā vieglāk iemācīties jaunu valodu VIDEO

pexels.com

pexels.com

Jaunas valodas apguve var nebūt nemaz tik sarežģīta, ja to dara sistemātiski, mērķtiecīgi un ar entuziasmu. Satura radītāja sociālajos tīklos Leonie Sii, sniedz personiskajā pieredzē pārbaudītus padomus, kurus viņa atzinusi par noderīgiem, kad pati mācījās zviedru valodu:

1. Ievies kladi, kas veltīta jaunās valodas apguvei

Klade, kurā apkoposi visu informāciju, kas nepieciešama, būs gluži kā dienasgrāmata vai blogs, kas atspoguļos tavu progresu ceļā uz mērķi. Pierakstot vārdus tu papildus stimulēsi atmiņas procesus, kā arī, ja kaut ko aizmirsīsi - vienmēr zināsi, kur paskatīties.

2. Klausies dziesmas

Jo vairāk jaunus vārdus apgūsi, jo interesantāk kļūs klausīties dziesmas – tu sāksi saprast to kontekstu. Dziesmu lirikas parasti ir diezgan viegli uztveramas, tāpēc šis būs izklaidējošs veids kā nostiprināt jaunās zināšanas. Vari arī vienlaicīgi klausīties dziesmu un lasīt vārdus, tādejādi atrodot vārdus, kurus nezini un iztulkojot to nozīmi.

3. Skaties seriālus un filmas ar subtitriem

Ja izdosies atrast kādu seriālu ar daudz sezonām, kas tev patiešām šķitīs aizraujošs, nemaz nejutīsi, ka mācies. Subtitriem gan jābūt valodā, ko labi pārvaldi.

4. Lasi bērnu grāmatas

Jaunas valodas apguves sākumposmā, sevišķi gramatikas ziņā, vieglāk būs lasīt grāmatas, kas domātas bērnu auditorijai, nevis uzreiz ķerties klāt klasiķu šedevriem.

5. Seko personībām sociālajos tīklos

Atrodi sociālajos tīklos kontus, kuros saturs ir tajā valodā, ko apgūsti. Tādā veidā ierastajai izklaidei, dosi pievienoto vērtību.

6. Izmanto bezmaksas valodas apguves mājaslapas un aplikācijas

Piemēram, duoLingo vai memrise.

7. Atrodi noderīgu draugu

Sāc internetā vai dzīvē komunicēt ar cilvēkiem, kuru dzimto valodu mēģini iemācīties un kuri savukārt grib pilnveidot savas zināšanas tavā dzimtajā valodā vai kādā no valodām, ko labi pārvaldi. Tas ir visādā ziņā izdevīgs barteris, kas var kļūt par sākumu lieliskai draudzībai. Jo valodu pa īstam var iemācīties tikai tajā runājot.