Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

7 padomi, kā novērst ādas slimību uzliesmojumus

Ādas kopšana (Image by silviarita from Pixabay)

Ādas kopšana (Image by silviarita from Pixabay)

Seborejas dermatīts, akne jeb pinnes, atopiskais dermatīts, psoriāze - šīs ir izplatītākās ādas problēmas, kas īpaši var aktualizēties ziemas laikā, kad ārā temperatūras stabiņš noslīd uz leju, savukārt iekštelpās kurināšanas dēļ gaiss kļūst sauss. Kā rūpēties par ādu, lai šo slimību uzliesmojumus nenāktos piedzīvot? Lūk, 7 padomi.

1. Īpašs ādas ikdienas kopšanas plāns

Ir svarīgi, lai būtu savs - personalizētais un tieši tavai ādai atbilstošais - ādas kopšanas plāns, kas ietver attīrīšanu, eksfoliāciju jeb atmirušo ādas šūnu noņemšanu un mitrināšanu. Tam būtu jābūt pielāgotam atkarībā no sezonas un laikapstākļiem. Plānu vajadzētu izveidot kopā ar speciālistu, kas ieteiks ādas tipam atbilstošus līdzekļus un parādīs, kā tos pareizi lietot.

2. "Nē" smaržvielām un ēteriskajām eļļām

Ja āda ir jutīga, kairināta un sausa, tad noteikti jāizvairās no produktiem, kas satur smaržvielas un ēteriskās eļļas, jo tās tikai pastiprinās ādas jutību.

3. Nemazgājies karstā dušā vai vannā

Nevajadzētu seju mazgāt ar karstu ūdeni un iet karstā vannā vai dušā, jāmazgājas ir siltā ūdenī. Vēlams dušā nepavadīt vairāk kā 5 minūtes, bet vannā - kā 15 minūtes. Ieteicams izmantot speciālus mazgāšanās līdzekļus, kuri nenomazgā ādas dabīgos mitrinošos faktorus.

4. Pēc mazgāšanās, nenoslauki ādu pilnībā sausu

Pēc dušas vai vannas ādu nevajag nosusināt pavisam sausu un tad uzklāt mitrinošos produktus, tieši otrādāk - ādai jābūt nedaudz mitrai pirms to uzklāšanas.

5. Dzer daudz ūdeni

Mēs caur ādu dienā vidēji pazaudējam 300-400 ml ūdens, tāpēc dzeramais ūdens ikdienā jāuzņem pietiekamā daudzumā un jāatceras, ka kafija un tēja dehidratē!

6. Izvēlies atbilstošu apģērbu

Jāizvēlas sezonai atbilstošs apģērbs, kā arī tāds, kas ādu lieki nekairina. Gada aukstajos mēnešos neaizmirsti par cimdiem!

7. Veselīgs uzturs

Tam, ko mēs ēdam, ir nozīme arī ādas veselībā, tāpēc ēdienam būtu jābūt sabalansētam, bagātam ar vitamīniem un Omega taukskābēm.

Ja sāc manīt uz ādas kādas saslimšanas pazīmes, dodies pie dermatologa, lai tās varētu diagnosticēt un izveidot specifisku terapijas un profilakses plānu, kas ietvers gadalaikam un ādas tipam atbilstošu kopšanu.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...