Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

7 soļi kā sagatavot auto ziemai

Auto ziemā, Image by Karolina Grabowska from Pixabay

Auto ziemā, Image by Karolina Grabowska from Pixabay

Sadarbībā ar SIA “CAR point” auto speciālistu Māri Vaivaru, atgādināsim par sagatavošanās darbiem ziemai, lai braukšana ar auto gada aukstajā sezonā sagādātu tikai prieku. Ir vairākas lietas, ko varam darīt laicīgi, lai skarbie ziemas apstākļi mazāk kaitētu kā auto virsbūvei, tā dzinējam.
1. Gaismas. Kā min Māris Vaivars – šis darbiņš jāveic jau rudens sākumā, bet, ja tas nav izdarīts, ieteicams paveikt tagad. Kad dienas gaišo stundu kļūst arvien mazāk, jāparūpējas, lai transporta līdzekļa gaismas būtu pareizi noregulētas un braukšana pasliktinātas redzamības apstākļos būtu pēc iespējas drošāka.
2. Logšķidrums. It kā sīka nianse, bet tik bieži piedzīvots, ka pirmie mīnusi mūs pārsteidz nesagatavotus. Lai nebūtu tā, ka mitrie, netīrie ceļi padara braukšanu teju neiespējamu, bet vasaras logu mazgāšanas šķidrums pa nakti tvertnē sasalis, iesakām jau laicīgi tur iepildīt šķidrumu, kas paredzēts vairākiem grādiem zem nulles.
3. Slotiņas. Lietus, dubļi, slapjš sniegs – tas viss var apgrūtināt redzamību, tādēļ meistars iesaka pārbaudīt kādā stāvoklī ir logu tīrāmās slotiņas. Iespējams tas ir savu nokalpojušas un laiks sagādāt jaunas, lai ziemas laikā nav jāsatraucas par sliktu redzamību.
4. Riepas. Kaut vēl gluži nav pienācis laiks, kad obligāti satiksmē jāizmanto ziemas riepas, Māris aicina apdomāt iespēju tās uzlikt laicīgi. Tas būs ne tikai drošāk, ja kādu rītu mūs drīzumā pārsteidz sniegs, bet arī aiztaupīs nīkšanu garās rindās uz riepu maiņu, kad atļautie termiņi sāks spiest.
5. Savirze. “CAR piont” speciālists iesaka reizē ar riepu maiņu pārbaudīt arī riepu savirzi – tā saucamo riteņu ģeometriju - lai braukšana ziemā būtu drošāka un patīkamāka. Pieregulējot savirzi jaunuzliktās riepas kalpos ilgāk, jo to nodilums būs vienmērīgāks.
6. Virsbūves apstrāde. Tas, ka uz ceļa kaisītā sāls nopietni bojā auto virsbūvi, zināms jau sen, tādēļ ieteicams pret to vērsties jau profilaktiski. Lai smilts un sāls pēc iespējas mazāk kaitētu automašīnai, ieteicams veikt auto virsbūves antikorozijas apstrādi.
7. Dīzeļmotora apkope. Ekonomiskie dīzeļmotori nav retums, tādēļ šādu auto īpašniekiem atgādinām, ka pirms ziemas sezonas būtu noderīgi veikt apkopi, nomainot motora eļļas un filtrus. Tas ne tikai ļaus pārliecinoši iedarbināt auto aukstajā laikā, bet arī paildzinās dzinēja mūžu.
Visus iepriekšminētos sagatavošanās darbus ziemai var veikt SIA “CAR point” speciālisti, kuri nodarbojas ar vieglo automašīnu un mikroautobusu servisu, kā arī piedāvā autoevakuatora pakalpojumus.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...