Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

8 procenti saimnieku ir ēduši suņu vai kaķu barību!

Kaķis ēd, dzīvnieku barība, Photo by Laura Chouette on Unsplash

Kaķis ēd, dzīvnieku barība, Photo by Laura Chouette on Unsplash

Katru gadu neskaitāmi cilvēki saskaras ar kuņģa un zarnu trakta problēmām, bet ASV veiktais pētījums parāda, ka ir pilnīgi iespējams, ka šīs problēmas var rasties arī ne tikai no ēdiena, ko paši ēduši, bet arī no tā, kas tika pasniegts saviem ķepainajiem draugiem. Izrādās, ka daudzi dzīvnieku saimnieki nemazgā rokas pēc rotaļām ar suņiem vai kaķiem, kā arī pēc to barošanas, bet neapzinās, ka tādējādi rada riskus savai veselībai. Lielākoties mājas mīluļus cilvēki uztver kā ģimenes locekļus – mēdz ar viņiem blakus gulēt, sabučot, bet tikai retais pēc tam mazgā rokas ar ziepēm, jo pamatā saimnieki neuzskata, ka varētu saslimt no dzīvniekiem.

Taču kas ir pārsteidzošākais – 8 procenti cilvēku paziņoja, ka ir ēduši suņu vai kaķu barību un daudzi pēc tam saslimuši!

Pagājušajā gadā no dzīvnieku barības cūku ausu suņu našķiem ASV ieguva salmonellu un slimoja vairāk nekā 150 cilvēku. Daudziem suņiem un kaķiem pašiem simptomu nebija, taču viņi šīs baktērijas nodeva saviem saimniekiem.

Pētījums parādīja arī citas dīvainas lietas:

  • 93 procenti mājdzīvnieku īpašnieku glāsta savus mīluļus,
  • 70 procenti ļauj mājdzīvniekam sevi laizīt,
  • 63 procenti guļ kopā ar saviem mājdzīvniekiem
  • 61 procents skūpsta savus mīluļus.
  • Tikai 31 procents mazgā rokas pēc rotaļām ar mājdzīvniekiem,
  • 42 procenti nemazgā rokas pēc mājdzīvnieku barošanas.
  • 8 procenti ziņoja, ka ēd vai ir ēduši lolojumdzīvnieku barību.

Pētījums parādīja, ka 78 procenti cilvēku nezināja par nesenajiem lolojumdzīvnieku barības atsaukumiem vai uzliesmojumiem, kas saistīti ar pārtikas izraisītiem patogēniem šajos pārtikas produktos. Ceturtā daļa cilvēku sauso lolojumdzīvnieku barību un našķus neuzskata par iespējamiem šo patogēnu avotiem.

Savādi cipari, bet liek aizdomāties, vai ne? Interesanti, kādi ir mūsu dzīvniekmīļu paradumi attiecībā uz pārtikas izvēli? Vai Tu esi kādreiz pagaršojis vai ēdis kaķu vai suņu barību?

Ja tā – esi piesardzīgs! Tā nav paredzēta cilvēkiem!

Izlasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...