Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

8 suņu šķirnes, kas kā radītas privātmājas sargāšanai

Bernes ganu suns (Image by Mylene2401 from Pixabay)

Tu esi savās mājās, kādā klusākā lauku nostūrītī, ir nakts, apkārt viss ir tumšs un kluss, bet, kas tad tas? Aiz loga pēkšņi atskan savāda čabēšana. Neatkarīgi, vai tas ir iebrucējs, kurš nolūkojis tavu māju kā savu nākošo objektu, vai tikai zaru skrāpēšanās pret stiklu vējā, tu priecāsies par īstu sargsuni. Pienācīgi apmācīts, tas spēs ne tikai pasargāt tevi, tavu ģimeni un īpašumu no kramplaužiem, bet arī brīdināt par dažādām briesmām. Zināms, ka katrai suņu šķirnei ir labākās īpašības un kādas konkrētas rakstura iezīmes, tāpēc šajā rakstā iepazīstināsim ar tām suņu šķirnēm, kas uzskatāmas par labākajām mājas sargāšanā. Lūk, 10 sargsuņu šķirnes, ko vērts apskatīt, ja apsver iespēju palielināt ģimenes sastāvu ar kādu četrkājainu un ļoti noderīgu draugu.

Bernes ganu suns

Viņš ir liels, mīksts un pūkains – tas ir Bernes ganu suns, bet neļauj tā skaistajam izskatam sevi maldināt. Bernes ganu suņi ir ļoti inteliģenti un viegli var tikt apmācīti aizstāvēt savus cilvēkus, kad situācija to prasa. Izmēros tie ir visai iespaidīgi, tāpēc ar izskatu vien var pārbiedēt ļaunprāšus. To daba ir labsirdīga un miermīlīga, tāpēc šo šķirni var izvēlēties arī ģimenes ar bērniem. Jāpiezīmē, ka Bernes ganu suņiem ļoti patīk košļāt, tāpēc jāiepērk būs gana daudz košļājamu mantiņu, citādi uz suņa rēķina nāksies norakstīt ne vienu vien saimnieka apavu pāri.

Milzu šnaucers

Milzu šnaucers ir spēcīgs un muskuļots. Viņa augumam skaustā jābūt tikpat lielam kā suņa garums, tāpēc profilā milzu šnauceram ir kvadrātveida forma. Tā iespaidīgais izmērs ir privātmājai atbilstošs, turklāt viņi ir ļoti gudri. Šo suņu šķirni bieži izvēlas policijas darbam Vācijā, kur tie tiek apmācīti cilvēku meklēšanas un glābšanas darbiem. Šī suņu šķirne ir ļoti lojāla pret cilvēkiem, kuri pret viņiem izturas labi, bet viņiem ir nepieciešama īpaša uzmanība un rūpes. Tiem visai ātri var kļūt garlaicīgi un tie jau no mazotnes jāradina pie citiem suņiem vai dzīvniekiem, jo nekoptas socializācijas prasmes vēlāk var radīt problēmas.

Bokseris

Bokseris ir vidēja izmēra, izturīgs, pastāvīgi dzīvespriecīgs un rotaļīgs suns ar spēcīgām ekstremitātēm un labi attīstītiem muskuļiem, kurš vairāk par visu izbauda krietnu "pakaļdzīšanās" rotaļu. To dabā ir aizsargāt un tiem ir svarīgi veidot ciešas saites ar savām ģimenēm. Tie ir arī pacietīgi un ļoti sargā bērnus. Ja tie saskaras ar potenciāliem draugiem, viņu intelekts palīdz viņiem atrisināt problēmas ar radošu atjautību.

Vācu dogs

Vācu dogs pēc skata ir aristokrātisks suns, turklāt viena no lielākajām suņu šķirnēm pasaulē. Izmēros tas drīzāk līdzinās zirgam nekā sunim. Pēc dabas tas ir ļoti labsirdīgs un drīzāk nolaizīs uzbrucēju līdz nāvei nekā izdarīs tam kādus citus miesas bojājumus. Lai gan dzīvnieks ir tiešām liels, enerģijas līmenis tam ir zems, tāpēc šo suņu šķirni var turēt arī dzīvokļos, un viņi ir ļoti modro, kas ir īpaši laba īpašība, apsargājot īpašumu.

Akita-inu

Akita-inu jau no senām dienām ir zināma, kā ļoti noderīga un strādīga suņu šķirne. Agrāk šie suņi bija mednieku kompanjoni un ceļabiedri, jo spēja pierādīt savu lietderību dzīvnieku izsekošanā un medībās. Tie nebaidās no cīņas pat, ja pretinieks ir lacis! Tie ir lieli izmēros un sev uzticētos pienākumus pilda ļoti apzinīgi. Arī citiem mājiniekiem šī šķirne varētu iet pie sirds, jo tiem ļoti patīk izrādīt savu mīlestību un spēlēties. Pret svešiniekiem tie gan nav pārāk labvēlīgi. Lai Akita-inu kļūtu par labu mājas mīluli, tas ir cītīgi jāapmāca suņu skolā.

Bulmastifs

Lielais un biedējošais Bulmastifs sirdī ir mīksts, kad runa ir par savu ģimeni, bet pret svešiniekiem izturēsies ar aizdomām. Šie suņi ir spēcīgi un drosmīgi, un iebrucējam noteikti no šīs šķirnes būtu jābaidās, jo tam ir ļoti stiprs tvēriens, turklāt tie reti izmanto balsi. Tie noteikti ir jāapmāca precīzām komandām, jo šis suns nejokojas – ja kāds centīsies iekļūt viņa apsargātajā teritorijā vai darīt pāri viņa ģimenes locekļiem, suns ar savu masu piespiedīs uzbrucēju zemē un ir spējīgs arī nogalināt.

Vācu aitu suns

Ak, skaistais, gudrais komisārs Reksis. Šī šķirne ir iemantojusi lielu popularitāti: tie ir spēcīgi, gudri un skaisti suņi ar savu personību. Lieliski ģimenes pavadoši un izcili profesionālajā darbībā. Tiem patīk gan veikt dažādus uzdevumus, gan vēlāk samīļoties, sēžot ar saimnieku dīvānā. Vācu aitu suņiem ir svarīga saikne ar savu saimnieku un tie ir ļoti paklausīgi.

Rotveilers

Rotveilers ir liela auguma šķirne - izturīga ar jaudīgu, muskuļotu, spēcīgu ķermeni, kas labi padodas apmācībām. No ārpuses liels un dusmīgs, bet sirdī īsts mīļumiņš – tā varētu īsumā raksturot šo šķirni. Viņi ļoti mīl savus ģimenes locekļus un ir piesardzīgi pret ikvienu ar aizdomīgiem motīviem. Papildus apmācība palīdzēs izveidot šo par pārliecinošu aizsargsuni. Tādu, kas spēs atšķirt kaimiņu no garnadža, tāpēc dresūra tam pat ir obligāta.

Lasi arī šos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...