Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Aizkaru ķīmiskā tīrīšana – kā tā notiek?

pixabay.com

pixabay.com

Ķīmiskā tīrītava – parasti pirmās asociācijas ir “apģērbi”, tomēr ir tīrītavas, kuras specializējas citu produktu tīrīšanā, kā, piemēram, aizkaru ķīmiskajā tīrīšanā. Vietas, kas piedāvā pilnu aizkaru ķīmiskās tīrīšanas servisu var lepoties ar plašu pakalpojumu klāstu, kuru klients, atkarībā no vēlmēm, var izvēlēties, turklāt šādas vietas iztīra tik daudz aizkaru, cik nepieciešams. Tīrīšana nebūt nav tikai mazgāšana – uzzini, kas ietilpst pilnā pakalpojumu klāstā zemāk!

Speciālisti no “Benissimo” aizkaru ķīmiskās tīrītavas skaidro, kā vajadzētu izskatīties pilnam aizkaru ķīmiskās tīrīšanas servisam. Esam izdalījuši vairākus secīgus punktus, ko veic profesionāli aizkaru ķīmiskās tīrīšanas meistari.

1. Vizīte pie klienta un tāmes sastādīšana

Atkarībā no pakalpojumu sniedzēja par maksu vai bezmaksas varēsi izsaukt aizkaru ķīmiskās tīrītavas profesionāļus pie sevis uz mājām vai biroju. Vizītes laikā tiek sastādīta tāme par pakalpojumu, apzinot reālo situāciju un darba apjomu.

2. Aizkaru noņemšana

Sākumā aizkari tiek marķēti – katram aizkaram savs marķējums. Marķējumi iezīmē to, kurā telpā atradies aizkars, pie kura loga stāvējis, kur bijis atlocīts (ja bijis). Marķēšana nepieciešama, lai aizkarus pēc tīrīšanas varētu uzstādīt atpakaļ savā vietā. Ja tas netiek darīts, var rasties nepatīkama situācija – viens aizkars būs garāks par otru, iespējams izskatīsies šķībi pievienots. Kāpēc? Jo nekas nav perfekts, pat ja istabas griestu augstums it kā ir noteikts 3 metri, tas nenozīmē, ka visās vietās augstums tiešām ir 3 metri. Visbiežāk viens istabas stūris ir 2,98 metrus augsts, bet otrs 3,02 metrus augsts, kas nozīmē, ka starpība ir 4 centimetri. Parasti, pievienojot aizkarus, tie tiek pielāgoti attiecīgajam griestu augstumam. Tāpēc nepieciešams tos marķēt, lai nesanāktu, ka vienā pusē aizkari pieskaras zemei, bet otrā ir pārāk augstu no zemes.

3. Aizkaru ķīmiskā tīrīšana vai mazgāšana

Pēc tam, kad aizkari ir marķēti, tie tiek vesti uz ķīmisko tīrītavu, kur notiek aizkaru tīrīšana. Aizkarus izved tīrītavas darbinieki.

Pēc klienta pieprasījuma tiek veikta aizkara defektu novēršana. Ja tiks pamanītas kādas nepilnības audumā, tās tiks salabotas pēc iespējas labāk. Tas nozīmē, ka, izmantojot ķīmiskās tīrītavas rīcībā esošos materiālus, tiks atjaunots aizkars tā, lai tas izskatītos kā jauns. Svarīgi nejaukt – jauna aizkara šūšana netiek piedāvāta, taču esošais aizkars var tikt atjaunots.

4. Aizkaru gludināšana

5. Aizkaru aizgādāšana klientam

Ja aizkars ir izgludināts, to nevajadzētu saburzīt, tātad – nedrīkst locīt. Ar parastajiem automobiļiem reti kad ir iespējams aizvest aizkarus, tos nenosmērējot vai nesaburzot. “Benissimo” ķīmiskā tīrītava piedāvā aizkaru piegādi īpaši iekārtotās mašīnās, kur metra augstumā atrodas pakaramie, kur var sakarināt tīros aizkarus. Tādā veidā aizkari tiek nogādāti pie klienta ideālā stāvoklī. Tomēr arī šī ir klienta paša izvēle, aizkariem var aizbraukt pakaļ arī pats klients.

6. Aizkaru piekarināšana

Pie šī pakalpojuma pieskaitāma arī pazudušo detaļu aizvietošana pēc klienta vēlmes. Aizkari ir piestiprināti pie stangas, ar āķīšiem, ritentiņiem – tie atrodas uz sliedes. Tā ir sarežģīta sistēma, par ko klienti reti aizdomājas. Ar laiku tie nolietojas – sāk lūzt vai izkrīt un pazūd. Šīs detaļas pa vienai reti kur ir atrodamas, un visbiežāk cilvēki nezina, kur tās meklēt. “Benissimo” savos izbraukumos vienmēr ved līdzi koferi ar dažādām detaļām. Tātad – trūkstošās detaļas tiek pievienotas aizkaru piekāršanas brīdī.


Latvijā pieejams plašs ķīmisko tīrītavu klāsts, kas piedāvā tīrīt jebkāda veida audumus, taču ir tikai pāris, kas specializējas aizkaru tīrīšanā. Izvēloties ķīmisko tīrītavu, jāņem vērā cenas, piegāde, pakalpojums – kas tajā iekļauts. Jābūt pārliecinātam par to, ka tīrītavai ir pieredze aizkaru tīrīšanā. Svarīgi pievērst uzmanību, kas tiek piedāvāts tīrīšanas pakalpojumos un kas piegādē.

Ķīmiskās tīrītavas “Benissimo” pārstāve Elizabete, kura nozarē darbojas vairākus gadus, saka, ka aizkaru ķīmiskās tīrīšanas serviss piemērots iestādēm, kurās ir daudz kabinetu ar aizkariem. Tas noderēs arī privātpersonām, kuras dzīvo mājās vai dzīvokļos, kuros ir izvietoti ekskluzīvi aizkari un kuriem nepieciešama īpaši rūpīga tīrīšana.