Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Akupunktūra - kādas kaites tā uzveic

Photo by Jean Lakosnyk on Unsplash

Photo by Jean Lakosnyk on Unsplash

Akupunktūra jeb adatu terapija ir fiziskas iedarbības metode ar senu vēsturi, kurā, izmantojot īpašas dažāda izmēra adatas, ar dūrienu palīdzību tiek izdarīta tieša vai pastarpināta iedarbība uz slimo organismu. Tā kā tradicionālās metodes ne vienmēr spēj atrisināt visas veselības problēmas, ārsti izmanto arī alternatīvas, no kurām, iespējams, populārākā ir akupunktūra. Ar akupunktūras metodēm tiek ārstētas dažādas somatiskas, psiho-veģetatīvas saslimšanas, sāpju sindromi, kā arī atkarības.

Liekā svara samazināšana ar akupunktūras palīdzību

Liekais svars ir samērā izplatīta problēma Latvijā, kas piemīt gandrīz katram otrajam vai trešajam, novērojis Aivars Plēpis, sertificēts otorinolaringologs, akupunktūras ārsts, fizikālās medicīnas ārsts. Viena no metodēm, ar kurām pret to cīnīties, ir akupunktūra. Šī metode maina ēšanas paradumus un regulē vielmaiņu, radot sāta sajūtu. Ar noteiktu adatu terapijas metodi tiek aktivizēts centrs smadzenēs, kas atbild par sāta sajūtu, un samazināta bada centra aktivitāte. Arī dažādi gremošanas trakta traucējumi tiek veiksmīgi novērsti ar akupunktūras metodēm.

Akupunktūra – piemērota arī bērniem ar lieko svaru

Adatu terapija ir piemērota arī bērniem ar svara problēmām. Īpaši efektīvi, uzsver ārsts Aivars Plēpis, ir mātes un bērna kopīga ārstēšanās ar adatu terapiju. Šāda ārstēšanās iegūst pozitīvas sacensības garu un rada abpusēju prieku par panākumiem atveseļošanās procesā.

Adatu terapija pret sāpēm

Veicot akupunktūras seansus, iespējams atbrīvoties no dažādām sāpēm un to sekām, piemēram, klibošanas, spazmām un tamlīdzīgi. Gadījumos, kad slimniekam ir ierobežojumi attiecībā uz pretsāpju līdzekļu lietošanu, akupunktūra var būt īsts glābiņš. Tā kalpo migrēnas, sejas, sprandas, muguras, locītavu, kā arī pirmsmenstruālo sāpju ārstēšanai.

Mentālā veselība un akupunktūra

Akupunktūru pielieto, lai ārstētu cilvēkus no dažādām atkarībām: smēķēšanas, alkoholisma, tieksmes uz azartspēļu spēlēšanu. Ar adatu terapiju iespējams novērst reiboņus, mazināt stresu, depresijas un veģetatīvās distonijas izpausmes, kā arī uzlabot miegu un atbrīvot no krākšanas.

Kā vairot sievietes labsajūtu

Adatu terapija tiek izmantota arī ginekoloģijā. Tā koriģē klimaksa izraisītos traucējumus un regulē organisma enerģijas plūsmu. Arī citi sievietes veselības traucējumi labi padodas akupunktūras iedarbībai, tostarp tādas problēmas kā ciklu irregularitāte, dzemdību kavēšanās, hormonālas dabas alopēcija jeb matu izkrišana u.c. Vēl viens svarīgs iemesls, kas bieži rada sievietēs kompleksus, ir celulīts. Tā mazināšanai palīdz akupunktūra, vairojot sievietes pārliecību par sevi.

Līdztekus uzskaitītajām problēmām, akupunktūrai ir arī citas pielietojuma jomas: oftalmoloģija, otolaringoloģija, proktoloģija un tamlīdzīgi. Lai uzzinātu vairāk par akupunktūras pielietojuma veidiem, iespējams pieteikties uz speciālista konsultāciju medicīnas, surdoloģiskās un vestibulārās rehabilitācijas centrā SIA “Surdovest” gan Rīgā, gan Jelgavā.