Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Austrumu mols Mangaļsalā, kur nemitīgi cīnās vējš un ūdens

Austrumu mols, zināms arī kā Mangaļsalas dambis, 2,2 km garumā stiepjas tieši jūrā no Mangaļsalas un ir pirmais, ko nākas šķērsot jūras transportam, iebraucot Daugavā. Tas ir lielisks pastaigas un makšķerēšanas vietas objekts visa gada garumā, turklāt pa to ir iespējams pārvietoties pat ar ratiņiem, vērojot ūdens un vēja cīņas.

Mols ticis būvēts 19. gadsimta vidū, no 1850. līdz 1861. gadam, un sākotnēji tas bijis 980m garš, bet pēc rekonstrukcijas - 2,2km. No tā lieliski var vērot viļņu un vēju cīņas, kā arī putnus. Bāka Austrumu mola galā kalpo kā autentiska fotogrāfiju vieta. Kā pastaigas maršrutu visā Austrumu mola garumā var izmantot visi, turklāt jāmin, ka tas ir ļoti iecienīts pastaigas objekts – te vienmēr sastapsi kādu citu gājēju. Jāseko gan līdzi savai drošībai un laikapstākļiem, jo te pastāvīgi pūš stiprs vējš, kā arī pret mola malām sitas viļņi, kas mēdz apskalot arī pašu molu, padarot to bīstamu gājējiem. Bet dienās, kad uz tā bīstami atrasties, parasti tiek izziņots.

Ja nolem doties pastaigā, ņem vērā, ka apskalots mols visticamāk kļūs slidens. Tādēļ īpaši uzmanīgi pa to jāpārvietojas tieši vietās, kur uzkrājies slapjums. Izvēlies arī piemērotu apģērbu un apavus! Cepure, kas nosedz ausis vai lakats ieteicams neatkarīgi no tā – vasara vai ziema, sevišķi mazajām austiņām. Protams, var nodrošināties ar karstu dzērienu termosā, ko nobaudīt pie bākas, bet rēķinies, ka labierīcību te nav un līdz tuvākajām nāksies ciesties vairāk kā mola attālumu, tādēļ noteikti apmeklē labierīcības pirms garās pastaigas.

Nelaid garām iespēju uzzināt arī par lieliskām atpūtas vietām Vidzemē - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Lasi arī:

Rančo “Ozolmājas” – fantastiska vieta, kur sagaida draudzīgi astaiņi un ragaiņi!

12 skaistas vietas Latvijā, kur aizbraukt ziemā

Zeltiņu Raķešu bāze - vieta, kas glabā noslēpumus

Sarkanās Rakstu klintis un ziemas pastaiga dabā

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...