Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Autentiskais un joprojām braucošais Gulbenes - Alūksnes Bānītis

Bānītis, mazbānītis Gulbene - Alūksne

Gulbenes - Alūksnes bānītis ir pavisam mūsdienās neierasts pārvietošanās līdzeklis. Tomēr tas ir traucies cauri gadsimtiem un ir vienīgais vispārējās lietošanas šaursliežu dzelzceļš visā Baltijā, kas joprojām veic pasažieru pārvadājumus starp 2 lieliem novadu centriem – Alūksni un Gulbeni.

Kur var doties ar Gulbenes – Alūksnes bānīti?

Ik dienu bānītis divas reizes veic 33km garus reisus virzienā Alūksne – Gulbene un Gulbene - Alūksne. Ar Gulbenes – Alūksnes bānīti var doties uz šī šaursliežu dzelzceļa maršruta pieturvietām: Stāmeriene, Kalniena un Umernieki, bet pieturas punktos Birze, Pūriņi, Dunduri, Paparde un Vējiņi izkāpt vai iekāpt var vienīgi pēc pieprasījuma. Un zini, katru piektdienu tiek piedāvāti īpašie reisi pasažieriem ar velosipēdiem.

Bānītis kursē cauru gadu, un lai ziemā pasažieriem nebūtu auksti, vagoni tiek apkurināti, vēl lielākām pasažieru ērtībām ir fakts, ka katrā vagonā ir tualete. Ikdienas regulārajos reisos bānītis kursē ar vienu vagonu, bet atsevišķos gadījumos, ja pasažieru skaits ir lielāks, tiek piekabināti arī papildus vagoni.

Kādas iespējas pieejamas Gulbenes – Alūksnes bānītī?

Ne tikai notiek regulārie braucieni, bet arī speciālie reisi, kuru laikā tiek piedāvāti gida un tulka pakalpojumi, improvizēta izrāde ar laupītāju uzbrukumu vai čigāniem, jaunlaulātajiem un kāzu viesiem ceļojuma laikā tiek izrotāts vilciens. Tāpat bānītis piedāvā ēdināšanu brīvā dabā īpašās apstāšanās vietās vai arī brauciena laikā bāra vagonā, un, kā jau minējām -velosipēdu pārvadāšanu velotūristiem, kuriem, iepriekš piesakoties, var organizēt braucienus līdz 40 cilvēku grupām.

Neskatoties uz to, ka šaursliežu vagoni vēl nav aprīkoti ar palīgierīcēm cilvēkiem ar kustību traucējumiem, braucienu pakalpojumi ir pieejami arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jo vilcienu darbinieki ir ļoti atsaucīgi un izpalīdzīgi.

Arī depo ir interesanti!

Dodoties ar Gulbenes – Alūksnes bānīti, noteikti ir vērts iegriezties arī Gulbenes depo, kurā ne tikai iespējams atveldzēt slāpes ar kādu dzirkstošu dzērienu un ieturēt gardu maltīti, bet arī doties ekskursijā, aplūkojot remonta darbnīcu un griezuļa darbības demonstrāciju. Iespējams arī vizināties ar rokas drezīnu. Pietam, depo ir arī pirts un naktsmītne. Par tās darbību gan var noskaidrot pie bānīša konduktora, iegādājoties biļetes bānīša reisam.

Nelaid garām iespēju uzzināt par citām lieliskām atpūtas vietām Vidzemē - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...