Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Auto restaurācija: kas noteikti jāņem vērā, atjaunojot klasisko automašīnu

Automašīna, Photo by RODNAE Productions from Pexels

Automašīna, Photo by RODNAE Productions from Pexels

Klasiskas automašīnas atjaunošana var būt fantastisks veids, kā atdzīvināt daļu no automobiļu vēstures, it īpaši, ja esi atradis retu modeli. Kopā ar SIA “Nērings” aplūkojam lietas, kuras jāiekļauj veicamo darbu sarakstā, atjaunojot klasisko automašīnu, lai pārliecinātos, ka viss pēc tam darbojas, kā vajag.

Automašīnas un rezerves daļu atrašana

Pirmais solis ir atrast savu automašīnu un pēc tam atrast antīko automašīnu rezerves daļas. Vai Tev prātā ir konkrēta marka, modelis un gads vai vienkārši meklē projekta automašīnu? Ja domā par kādu konkrētu transportlīdzekli, vispirms pārliecinies, vai spēsi atrast tam nepieciešamās detaļas — vai tās ir pieejamas pat tad, ja nevari tās iegūt uz vietas?

Šajā laikā vajadzētu izlemt, vai būs labi ar rezerves daļām, vai arī, kur vien iespējams, pieturēsies pie oriģinālajām daļām. Oriģinālās detaļas ir lielisks veids, kā padarīt atjaunoto automašīnu pēc iespējas autentiskāku. Vēl ir iespēja restaurēt esošās auto detaļas.

Izlem, kādu auto atjaunošanas veidu veikt

Ir četri dažādi klasiskās automašīnas restaurācijas līmeņi, un katrs no tiem prasa vairāk darba nekā iepriekšējais. Lai vienkārši pārvietotos, tas ir pamata līmenis — novērs dažas kosmētiskas problēmas, nomaini būtiskākās detaļas un vienkārši piedalies satiksmē. Ja atjauno automašīnu savai personīgai lietošanai, iespējams, tas ir viss, kas jādara, ja vien nav radušies kādi būtiski auto bojājumi.

Ielu izstādes restaurācija ir solis augstāk par pamata atjaunošanu — jāatjauno un jālabo visas galvenās un mazākās estētiskās problēmas.

Izstāžu auto restaurācijai, iespējams, būs vajadzīgs profesionāls darbs. Šī ir automašīna, ar kuru, visticamāk, vairs ikdienā nebrauksi pēc tās atjaunošanas. Izstāžu auto ir svarīgi, lai būtu oriģinālas auto rezerves daļas, jo arī tās kalpo kā daļa no izstādes objekta.

Kolekcionēšana ir augstākais līmenis — uz to jātiecas tad, ja plāno nodot savu automašīnu privātā kolekcijā. Retro automašīnas, kas atjaunotas līdz pašam sīkumam, restaurējot oriģinālās detaļas vai piemeklējot autentiskas rezerves daļas, parasti nav paredzētas vadīšanai, un tās lielākoties komplektē tikai profesionāļi.

Atjaunini drošības aprīkojumu

Viena no visredzamākajām veco automašīnu problēmām ir tā, ka to drošības aprīkojums ne vienmēr ir līdz galam nokomplektēts — tām nav drošības spilvenu, un, iespējams, varētu nomainīt drošības jostas, lai nodrošinātu, ka vadītājs un pasažieri ir drošībā avārijas gadījumā. Pat Džejs Leno, pasaulē slavenais antīko auto kolekcionārs, pievieno drošības jostas savām vecākajām klasiskajām automašīnām, ja tās sākotnēji nav bijušas uzstādītas.

Var arī uzlabot elektroniku, radio un pat gaisa kondicionētāju, bez pārlieku pamanāmām izmaiņām. Protams, Tev nav jāuztraucas par to, ka izmaiņas ir pārāk acīmredzamas, ja restaurē auto vienīgi priekš savām vajadzībām — atļaujies nedaudz patrakot un ienes savu klasisko automašīnu 21. gadsimtā ar tādām lietām kādas agrāk pat iedomāties nespēja!

Zini savas robežas

Auto restaurācija nav tik vienkārša kā ikdienas auto apkope. Pirms projekta automašīnas
iegādes novērtē savas prasmes un zini savas robežas. Ja plāno, ka jums būs jālūdz palīdzība
kādā no restaurācijas daļām, sazinies ar SIA "Nērings" vai apskati viņu mājaslapu, kurā ir pieejams plašs klāsts jaunu oriģinālu un atjaunotu rezerves daļu, kas tev var noderēt.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...