Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Banka var pieprasīt paskaidrojumu par joku maksājumu uzdevumā

Nauda (Image by Gerd Altmann from Pixabay)

Nauda (Image by Gerd Altmann from Pixabay)

Kurš gan nav kādreiz bankas maksājuma mērķī norādījis ko smieklīgu vai ierakstījis jociņu, kas saprotams vien naudas saņēmējam? Izrādās, šāda jokošānās un nepadomīgu frāžu lietošana var novest pie paskaidojumiem. Tā ir noticis kādai sievietei, kura pārskaitīja paziņam naudu, maksājuma uzdevuma mērķī norādot vārdu "Cuba". Tagad banka lūdz skaidrojumu. Kāpēc tā un ko labāk maksājuma uzdevumā nenorādīt, raudzījām noskaidrot.

Kāpēc maksājuma uzdevuma mērķī ieraksts ir jāveic uzmanīgi?

Bankas pastāvīgi seko līdzi klientu veiktajiem naudas pārskaitījumiem - saņēmējam, summai, regularitātei un mērķim. Tas ir ne tikai klientu drošības, bet arī dažādu īpašo likumu dēļ, kas attiecas uz banku un finanšu sektoru, piemēram, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likums un Sankciju likuma prasības. Lai ievērotu šos likumus, bankām ir jāveic naudas pārskaitījumu monitorings, tātad jāanalizē maksājuma uzdevuma mērķī ierakstītais un jāreaģē, ja pastāv aizdomas par nelikumīgi iegūtas naudas legalizāciju vai draudiem valsts drošībai. Tāpat arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir pieņēmusi noteikumus, kas nosaka finanšu iestāžu rīcību gadījumos, kad pārskaitījumam pievienotā informācija ir nepilnīga vai bezmērķīga.

Ko nerakstīt maksājuma mērķi?

Maksājuma uzdevuma mērķī nevajadzētu rakstīt frāzes, kas saistītas ar teroristiskām organizācijām, sankciju sarakstos iekļautām personām vai uzņēmumiem un citām līdzīgām aktivitātēm. Tāpat nevajadzētu norādīt “eksotiskas” valstis, kas pazīstamas ar naudas atmazgāšanu, viltošanu un citām nelegālām darbībām.

Bankai ir pienākums pārbaudīt maksājumu un, nepieciešamības gadījumā, sazināties ar klientu, lai noskaidrotu papildu informāciju par maksājuma mērķi. Tikmēr maksājums tiks apturēts un informācijas noskaidrošana var aizņemt pat vairākas dienas. Paskaidrojumu var pieprasīt ne tikai sūtītāja banka, bet arīdzan korespondentbankas un saņēmēja banka. Katra maksājumā iesaistītā banka var izvirzīt dažādas prasības informācijai par pārskaitījumu, tāpēc drošāk ir veikt ierakstu, kas atbilst naudas sūtīšanas iemeslam un lieki nejokoties.

Šis gadījums atgādina, ka dažkārt mēģinājumi pajokot var novest pie sarežģījumiem, kas mums patiesi nav nepieciešami.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...