Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Baudi zelta rudeni Valmieras novadā un laimē velosipēdu!

Zelta rudens, Photo by Jacob Colvin from Pexels

Zelta rudens, Photo by Jacob Colvin from Pexels

Rudens Latvijā ir bezgala krāšņs! Ne velti tieši pie mums ir zelta rudens, kad koki iekrāsojas dzirntara zeltītā krāsā, kas daudzviet arī sārtojas gluži kā saule rieta laikā. Lai lūkotu, kā rudens vīra krāšņās otas triepieni pārvērš zaļi nobriedušās koku lapas un līganos zāles stiebrus gleznu cienīgās ainavās, atliek vien doties piedzīvojumiem pilnā izbraucienā pa Latvijas ārēm. Valmieras TIC informē, ka Valmieras novadā norit tūrisma akcijas “savējo stāsti”, kas ļauj sadzirdēt, saklausīt un sajust savas zemes Latvijas īpašo skanējumu varam caur vietējo iedzīvotāju stāstiem.

Ko un kā uzzināt akcijā “Savējo stāsti”?

Brīnišķīgas vietas un vidi veidojam mēs paši. Tie ir stāsti par savējiem, par tiem, kuri šeit dzīvo, kuri glabā atmiņas par te piedzīvoto, kuri veido un bagātina vietējo kultūras un tūrisma dzīvi, kuriem acīs deg dzirkstelīte par to, ko viņi ir paveikuši, dara un turpinās darīt. Tie ir sirsnīgi cilvēkstāsti par dzīvi šeit, atmiņām par piedzīvoto un pārdzīvoto, par smiekliem un asarām, par sirdsdarbu, lepnumu, identitāti un lokālpatriotismu, par pārmaiņām laika griežos.

Lai piedalītos Valmieras novada apceļošanas akcijā “Savējo stāsti”, kas noritēs līdz pat 31. oktobrim, dalībniekiem, vadoties pēc foto fragmentiem un raksturojošiem pavedieniem objektu aprakstos, jāatrod konkrētās vietas dabā. Tajās nepieciešams sameklēt tūrisma akcijas norādes ar QR kodu, kuri glabā aizraujošus video stāstus. Ja tomēr nevedas nojaust vietu pēc foto fragmenta vai norādēm, iespējams izmantot arī bukletā norādītās GPS koordinātas, kas akcijas dalībniekus aizvedīs uz konkrētajiem objektiem.

Lai noklausītos īpašos video stāstus, nepieciešams noskenēt plāksnītē redzamo QR kodu savā viedtālrunī ar interneta pieslēgumu. Uzmanīgi ieklausoties katrā stāstā, būs iespējams dzirdēt jautājumu, uz kuru aicinām rast atbildi un ierakstīt to tūrisma akcijas bukletā.

Kopskaitā tūrisma akcijā iekļautas 24 dažādas vietas Valmieras novadā. Lai pretendētu uz galveno balvu - tūristu klases velosipēdu - vai citām veicināšanas balvām, nepieciešams apmeklēt vismaz 12 objektus.

Tūrisma akcijas bukletus iespējams saņemt Valmieras, Mazsalacas, Rūjienas tūrisma informācijas centros, Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā, Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā un citos tūrisma informācijas punktos Valmieras novadā, kā arī lejupielādēt elektroniski.

Aizpildītos akcijas bukletus var nodot līdz 2021. gada 5.novembrim Valmieras Tūrisma informācijas centrā, Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrā, Valmieras pilsētas pārstāvniecībā Rīgā (11.novembra krastmala 29) vai atsūtīt pa pastu uz Valmieras Tūrisma informācijas centru (Rīgas iela 10, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201).

Akcijas noslēguma pasākums plānots 2021. gada 13. novembrī Valmierā, kad spēles veiksmīgākie dalībnieki pēc nejaušības principa saņems veicināšanas balvas no Valmieras novada tūrisma uzņēmumiem. Galveno balvu - tūristu klases velosipēdu - nodrošina Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar SIA "Aktīvā tūrisma centrs EŽI".

Ko apskatīt Valmieras apkārtnē?

Valmiera ir plaša un krāšņa pilsēta, kurai pa vidu vijas gleznainā Gaujas upe. Un šīs pilsētas pakārtnē patiešām ir daudz ko apskatīt!

Sietiņiezis

Esam jau rakstījuši par skaisto Sietiņiezi. Varenais un skaistais baltā smilšakmens atsegums ir viens no skaistākajiem apskates objektiem Valmieras apkārtnē. 15 metru augstais Sietiņiezis ir lielākais balto smilšakmeņu atsegums visā Baltijā.

Burtnieka ezers

Burtnieku ezers ir gana skaists un pietiekami liels, lai tajā baudītu atpūtu ar laivām. Tepat var arī makšķerēt un ezera krastos ir iespējams arī baudīt miermīlīgu pikniku. Saulriets, kas vērojams no Burtnieku ezera krasta var konkurēt ar Jūrmalas saulrietu. Tādēļ šī vieta pilnīgi noteikti ir dēvējama par vienu no romantiskākajām vietām Valmieras apkārtnē.

Vīsraga dabas taka

No Burtnieku muižas parka sāks ainaviskā Vīsraga dabas taka, kas ir viena no labākajām pastaigas vietām Valmieras apkārtnē. Nepilnas stundas laikā var nokļūt līdz pat Ēķinupes palieņu pļavām, kur atrodas arī skatu tornis.

Beverīnas labirinti

Pavisam netālu no pašas Valmieras atrodas skulptūru un atpūtas parks Beverīnas labirinti, kur aktīvi atpūšoties, spēlējot dažādas spēles un izstaigājot labirintus, kas izveidoti gan bērniem, gan pieaugušajiem, var paiet pat vesela diena! Turpat blakus Beverīnas labirintiem iespējams arī gardi paēst un spēlēt lāzertaga spēli.

Gaujas tramvajs

Esot Valmierā, noteikti vajag doties izbraucienā ar Gaujas tramvaju. Brauciena laikā būs iespējams dzirdēt interesantus stāstus par pilsētu un arī apskatīt vairākus objektus no pavisam cita skatu punkta.

Tīklu parks

Pavisam aktīvai atpūtai noteikti vērts ielekt tīklos jeb doties uz Tīklu parku! Ja nav bailes no augstuma, šī būs izcila izklaide - koku augstumos izstaigāt Sajūtu parku nav gluži tas pats, kas pārvietoties pa zemes virsu. Skati, kas no šejienes paveras vien būs tā vērti!

Nelaid garām iespēju uzzināt par citām lieliskām atpūtas vietām Vidzemē - pieseko Facebook grupai Apceļo Vidzemi!

Lasi arī:

10 brīnišķīgas vietas rudens pastaigām pie Latvijas upēm

7 Tūrisma spēles Latvijā, kas jāizmēģina!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...