Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Brīvdabas pastaigu taka gar Rojas upi

Pastaigu taka gar Rojas upi, foto - 1188

Rudens burvības baudīšanas laiks vēl nav beidzies! Dodies brīnišķīgā pastaigā gar gleznaino Rojas upi pa vienu no 3 dažāda garuma maršrutiem! Ja esi aktīvāka tūrisma cienītājs, izbaudi šos maršrutus, braucot ar velosipēdu vai ziemā slēpojot.

Bagātīgie Rojas upes krasti

Rojas upes krasti ir patiesi bagātīgi. Mežs tur ir kā pasaka – pirmatnīgs, ar seniem kokiem un daudzveidīgu augu un dzīvnieku pasauli. Te var iepazīties ar daudziem reti sastopamu floru un faunu. Bebri, ūdri, stirnas, staltbrieži, aļņi, mežacūkas, zivju gārņi, lielās gauras un gaigalas, kā arī citi putni un zvēri mājo šīs skaistās upes krastos. Bet pašā upē dzīvo asari, nēģi, foreles, līdakas un arī raudas. Upes krastā takas sākumā ir labiekārtota atpūtas vieta, kur Rojas upē ietek arī Rojas avots.

Pastaigu maršruti

Tu vari izvēlēties doties kādā no 3 dažāda garuma lokveida distanču pastaigu takām: dzeltenais aplis – 2km, zilais aplis – 7,5 km, sarkanais aplis – 15km. Iespējas baudīt šos maršrutus ir dažādas – gan ar kājām mierīgā pastaigā, gan ar velosipēdiem, ziemā ar slēpēm un pat pa upi, kamēr nav aizsalis - ar laivām. Jāņem vērā gan, ka atsevišķos posmos ar velosipēdu nākas braukt pa grūti izbraucamām, irdenām smiltīm.

Ir iespēja baudīt arī pikniku kādā no ierīkotajām atpūtas vietām. Bērni var baudīt šūpošanās, vingrošanas konstrukcijas. Ir ierīkotas arī telšu un ugunskura vietas. Savukārt, Rojā un Žocenē arī laivu piestātnes.

Rojas dabas takas virtuālie skatu torņi

Vēl interesantāku un izglītojošāku atpūtu padara septiņi interaktīvi kontrolpunkti. Tie dod iespēju izzināt vietējo mežsaimniecību. Atliek vien ar savu viedtālruni noskenēt uz VR skatu torņa INFO zīmes redzamo QR kodu, un Tev būs iespēja aplūkot šo pašu vietu virtuāli no 40 – 120 metru augstuma. Māris Olte virtuāli ar savu audio stāstu Tev izstāstīs daudz interesanta!

Ja plāno atpūtu Vidzemē, meklē idejas Facebook grupā Apceļo Vidzemi!

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...