Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Carnikavas kalnu karalis, riteņbraucējs Skujiņš iemūžināts dokumentālajā filmā

Laikā, kad sabiedrības uzmanība veltīta pasaules labāko sportistu startiem un sacensībām Tokijā, vietējā satura ražotājs Tet studio un režisors Roberts Vīksne ikvienam sporta līdzjutējam piedāvā noskatīties dokumentālo filmu “Carnikavas kalnu karalis”. Filma stāsta par šī brīža vienu no veiksmīgākajiem un talantīgākajiem latviešu riteņbraucējiem Tomu Skujiņu no 28. augusta ir vērojama izklaides platformā Tet+.

Neskatoties uz to, ka Latvijas augstākā virsotne ir tikai 311 metrus augsta, latviešu šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš jau savā pirmajā "Tour de France" sešus posmus startēja Kalnu karaļa krekliņā. Dokumentālā filma "Carnikavas kalnu karalis" atklāj Toma ceļu profesionālajā riteņbraukšanā, spēju savienot labu izglītību ar sportu, kā arī par motivāciju ik gadu ar riteni nobraukt vairāk nekā 30 000 kilometru.

Dokumentālās filmas uzņemšana sākās 2019. gadā un līdz 2020. gada februārim notika aktīvs filmas veidošanas process. Pērnā gada pavasarī bija iegādātas aviobiļetes uz sacensībām Spānijā un rezervētas viesnīcas, bet neilgi pirms starta viss tika atcelts pandēmijas dēļ, un filmas veidošana tika iesaldēta. Tā atsākās 2021. gada pavasarī, kad komanda varēja doties pie Toma Skujiņa uz Andoru, un vasaras sākumā darbs pie filmas turpinājās arī Latvijā.

Visu filmas tapšanas laiku tās veidotāji paturēja prātā, ka to skatīsies sporta un riteņbraukšanas entuziasti, jaunie vecāki un viņu bērni, kā arī dažāda vecuma sportisti. Filma koncentrējas uz Toma personību un vērtībām, tā nav veidota kā enciklopēdisks apskats par sportistu. Tā parāda to, kā latviešu izcilais riteņbraucējs teju katru dienu smagi trenējas vairākas stundas dienā, lai gūtu lieliskus panākumus.

"Viena no intervijām notika velosipēdu veikalā. Nākamajā dienā pēc tās es aizgāju un nopirku sev jaunu riteni. Kopš 2019. gada esmu ievērojami vairāk sācis braukt ar riteni, un es domāju, ka tas ir ļoti liels Toma nopelns. Ar viņu strādāt bija tīrā bauda, jo viņš ir ļoti atsaucīgs, ļoti gudrs. Viņš saprot, ka šodien profesionālajā sportā nav tikai treniņi un sacensības, ir jāstrādā arī ar medijiem. Domāju, ka citi jaunie Latvijas sportisti no Toma var mācīties to, kā atrast līdzsvaru - sportā, privātajā dzīvē un publiskajā tēlā," saka filmas režisors Roberts Vīksne.

Filmas nosaukums "Carnikavas kalnu karalis" sevī apspēlē vairākas idejas. Pirmkārt, tas atklāj Toma piederību - viņš ir carnikavietis. Otrkārt, tas atklāj Toma pašreiz vienu no lielākajiem karjeras sasniegumiem - "Tour de France" "Kalnu karaļa" krekliņu izcīnīšanu sešos posmos, kļūstot par pirmo Latvijas sportistu, kurš pasaulē prestižākajās riteņbraukšanas sacensībās ieguvis kādu no līdera krekliņiem. Treškārt, vārdu salikums "Carnikavas kalnu" kaut kādā veidā arī norāda uz to paradoksu, ka Carnikavā jau nemaz nav kalnu. Vārdu spēle un nosaukums, kas paliek atmiņā.

Skaisti Andoras dabas skati ar kalniem, kuros trenējas Toms Skujiņš, iepazīšanas ar sportista profesionālās karjeras aizkulisēm, intervijas ar sportista tuvākajiem cilvēkiem - tas 53 minūšu garajā dokumentālajā filmā "Carnikavas kalnu karalis".

Filmas "Carnikavas kalnu karalis" režisors Roberts Vīksne ir vairāku Latvijā veidotu dokumentālo filmu autors. Daļu no tām var noskatīties arī izklaides platformā Tet+. Piemēram, "Ceļā uz Brīvību", "Vēstule no Dalbes", "Tiesneses", "Stāsts par Baltijas kausu", "Futbolā sīkumu nav", "Futbola algoritms" un “Kapteinis 13".

Apskaties arī šos rakstus:

Riteņbraucēja Toma Skujiņa dokumentālās filmas "Carnikavas kalnu karalis" filmēšanas aizkadri, publicitātes foto

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas