Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

"Centrālā laboratorija" uzsāk noņemto ērču testēšanu uz patogēniem mikroorganismiem

Ērce, foto by Erik_Karits, pixabay.com

Ērce, foto by Erik_Karits, pixabay.com

Pilnveidojot klīnisko praksi ērču pārnēsāto slimību diagnostikā, pirms aktīvās vasaras atvaļinājumu sezonas "Centrālā laboratorijā" sāk piedāvāt vajadzības gadījumos iedzīvotājiem izmantot jaunu testu - no ķermeņa noņemtu ērču izmeklēšanu uz diviem patogēniem mikroorganismiem, informē Līga Ribkinska, AS "Repharm", komunikācijas direktore.

Jau noņemtu ērci, kura bijusi piesūkusies pacientam, tagad "Centrālajā laboratorijā" var nodot pārbaudei uz diviem slimību izraisītājiem - ērču encefalīta vīrusu un borēliju - vienlaicīgi. "Centrālā laboratorija" pielieto augstas jutības molekulāri bioloģisko testu, ar kuru ērcē var vienlaicīgi noteikt ērču encefalīta vīrusa ierosinātāju RNS vai Laimas slimības jeb boreliozes ierosinātāja Borrelia burgdorferi vīrusa DNS klātbūtni ar reālā laikā polimerāzes ķēdes reakciju (RL-PĶR). Izmeklējot ērci uz borēliju, diagnostika tiek vērsta vienlaicīgi uz trijām biežākam Laimas slimības ierosinātājām - B.afzelii, B. garnii, B. burgdoferi sensu stricto.

Jana Osīte, laboratorijas ārste, "Centrālās laboratorijas" vadītāja: "Saskatījām, ka aktīvajā atpūtas sezonā iedzīvotājiem ir liela interese un vajadzība pēc šāda pakalpojuma. Noņemto ērču nodošana laboratoriskiem izmeklējumiem tagad pieejama visās "Centrālās laboratorijas" filiālēs. Ja iedzīvotāji vēlas veikt šīs analīzes, svarīgi ir ērci pie mums nogādāt pēc iespējas ātrāk. Izmeklējums var palīdzēt straujāk koncentrēties atbilstošai rīcībai, ja ērce bijusi inficēta, kā arī izvairīties no nevajadzīgā satraukuma, pārliecinoties, ka piesūkusies ērce nav bijusi bīstamo slimību nēsātāja. Būtiski, ka tagad ir iespēja ērces pārbaudīt uz diviem slimību izraisītājiem - ērču encefalīta vīrusu un borēliju - vienlaicīgi. Ceram, ka jaunā testa iespējas būs iedzīvotājiem noderīgas, lai pēc iespējas ātrāk varētu diagnosticēt ērču pārnēsātās slimības un uzsākt atbilstošu ārstēšanu."

Padomi, kā pareizi nogādāt ērci izmeklējumam

  • Lai ērci, kura bijusi piesūkusies ķermenim, nodotu pārbaudei, tā pēc iespējas ātri un pēc iespējami neskartā veidā jāizņem. ("Centrālā laboratorija" ērču izņemšanas pakalpojumu nepiedāvā.)
  • Ērci pārbaudei ieteicams nogādāt 72 stundu laikā. Glabājot nedzīvu ērci ilgāk par 72 stundām, testējot pieaug risks, ka rezultāti var būt viltus negatīvi.
  • Pirms nogādāšanas laboratorijā ērce jāglabā ledusskapī +2-(+8)0C temperatūrā.
  • Ērce uz samitrinātas salvetes vai vates gabaliņa ir jāievieto nelielā, tīrā traukā ar aizbāzni vai skrūvējamu vāku (var lietot arī cieši aizveramu nelielu maisiņu).

Ērce, foto by Erik_Karits, pixabay.com

Ērce, foto by Erik_Karits, pixabay.com

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas