Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Cik bieži un kā jāmazgā matu ķemme?

matu suka - ķemme, foto - aiacPL in Pixaby

matu suka - ķemme, foto - aiacPL in Pixaby

Runājot par matu kopšanu, vari domāt, ka visu dari pareizi - Tu regulāri mazgā un kondicionē savus matus, Tev ir piemērots matu kopšanas režīms. Bet vai Tavi mati tiešām ir tīri? Tas ir atkarīgs arī no Tavas matu ķemmes! Ja gandrīz katru dienu nemazgā instrumentus, kas nonāk saskarē ar jūsu matiem, ieskaitot savu matu ķemmi, iespējams, ka Tu vienkārši uzklāj netīrumus uz saviem izmazgātajiem matiem. Cik bieži un kā jāmazgā matu ķemme?

Cik bieži jātīra ķemmes un sukas?

Iespējams, esi dzirdējusi, ka instrumentu tīrīšana reizi mēnesī ir diezgan labs veids, kā rūpēties par saviem matu veidošanas instrumentiem. Netīrās sukas var radīt daudz matu problēmu. Liekais apmatojums un produktu netīrumu kolekcija var uzkrāties uz sukas, kas kļūst par ideālu augsni baktērijām un raugam. Tas var izraisīt galvas ādas kairinājumu, pietūkumu, noteikta veida blaugznas un pat nosprostot matu folikulus. Tāpēc pievērs uzmanību produktiem, kurus izmanto matu kopšanai, un katru dienu velti laiku, lai noņemtu matiņus no sukas jeb ķemmes, kad esi pabeigusi matu veidošanu.

Ko vajadzētu izmantot matu sukas tīrīšanai?

Nav jāpērk īpašs tīrīšanas līdzeklis ķemmēm. Ir pilnīgi pietiekami, ja izmanto parastās ziepes, taču labāk ir izmantot šampūnu, lai novērstu taukainas atliekas un matu kopšanas līdzekļu uzkrāšanos uz ķemmes.

Kā notīrīt matu suku?

  • Pirms matu sukas tīrīšanas sākuma iztīri no ķemmes visus tajā sakrājušos matus.
  • Piepildi nelielu vanniņu ar karstu ūdeni un pievieno ēdamkaroti šampūna un dzeramo sodu.
  • Iegremdē ķemmi šķīdumā un ļauj tai izmirkt vismaz 30 minūtes.
  • Noskalo un nosusini to.

Jo dabīgākus matu kopšanas produktus izmantosi, jo mazāka iespējamība, ka ķemme kļūs neiztīrāma.

Kad ir pienācis laiks nomainīt matu suku?

Ja nonāc pie secinājuma, ka ir gandrīz neiespējami noņemt nogulsnējumus matu sukas saros, zaros vai no pamatnes, ir laiks iegādāties jaunu matu suku. Matu suku jāmaina arī tad, ja tās sariņi vai zari birst laukā.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...