Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Cik bieži un kāpēc ir jāveic skursteņa tīrīšana?

FN-Serviss

FN-Serviss

Tuvojas apkures sezonas beigas. Jau pavisam drīz termometra stabiņš fiksēs jaunus siltuma rekordus un tas nozīmē, kas ir laiks parūpēties par dūmvadu tīrīšanu. Ir teiciens: Ragavas taisām vasarā, lai brauktu ar tām ziemā. Tāpat arī ar apkuri, lai rudenī un ziemā varētu sākt kurināt bez bažām, skursteņslauķa pakalpojumi jāpiesaka jau pavasarī vai vasarā. Tas, cik bieži skurstenis jātīra un jāpārbauda, atkarīgs no kurināmā veida un apkures iekārtas..

Kāpēc ir svarīgi regulāri tīrīt skursteņus?

Statistika liecina, ka Latvijā gadā izceļas ap 500 ugunsgrēkus, kurus izraisa skursteņos degoši sodrēji. Tas ir liels skaitlis. Lai no tā izvairītos, jāsaved kārtībā apkures sistēma un vislabāk to var izdarīt krāšņu dakteris – skursteņslauķis. " pārliecināts sertificēts skursteņslauķis Edvarts Melnis, FN-SERVISS eksperts.

Cik bieži jātīra dūmvads un apkures iekārta?

  • Kamīns, dažāda veida krāsniņas, piemēram, Jotul, kam tiek izmantots cietais kurināmais un kas neakumulē siltumu ilgāk par 3h jātīra 2x gadā – 1x pirms apkures sezonas sākuma (līdz 1. novembrim) un 1x apkures sezonas laikā ( no 1. novembra līdz 1. martam)
  • Dažāda veida apkures katlus, sildmūrus, siltā gaisa apkures ierīces, siltā ūdens apkures ierīces, kam tiek izmantots cietais kurināmais un kas akumulē siltumu ilgāk par 3h jātīra 1x gadā – pirms apkures sezonas (līdz 1. novembrim).
  • Apkures iekārtas, kam tiek izmantots šķidrais kurināmais jātīra 1x gadā – pirms apkures sezonas (līdz 1. novembrim).
  • Apkures iekārtas, kam tiek izmantots dabīgais kurināmais jātīra ne retāk kā reizi piecos gados.

Cik bieži jāpārbauda un jānovērtē dūmvada un apkures iekārtas tehniskais stāvoklis?

  • Cietā kurināmā apkurei – 1x piecos gados
  • Šķidrā kurināmā apkurei – 1x piecos gados

Kur meklēt profesionālu skursteņslauķi?

FN-SERVISS strādā pieredzējuši un kompetenti speciālisti, kuri seko līdzi izmaiņām likumdošanā, lai nodrošinātu prasībām atbilstošu dūmvadu, apkures iekārtu, ierīču un ventilācijas kanālu apsekošanu, apkopi, tīrīšana un uzturēšanu darba kārtībā.

Individuāla pieeja tiek nodrošināta katram klientam, turklāt FN-SERVISS jau laikus atgādinās, ka laiks ikgadējai dūmvadu un apkures ierīču sakopšanai! Pakalpojums ir pieejams visā Latvijas teritorijā.

Cik maksā skursteņslauķa pakalpojumi?

Līdz 31. maijam piesakot apkures iekārtu un dūmvadu tīrīšanu FN-SERVISS ir iespējams saņemt 10% atlaidi no pakalpojuma cenas.

Vairāk informācijas meklē www.fnserviss.lv un atceries – neatliec uz rudeni to, kas jāpaveic vasarā!