Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Cilmes šūnas - mūsdienu zinātnes dāvana tiem, kas domā par rītdienu

Cilmes šūnas, ģenētika, foto: IVF Rīga

Mūsdienu medicīna strauji attīstās, pievēršot arvien lielāku uzmanību cilvēka organisma iekšējām rezervēm un jaunām tehnologijām. Cilmes šūnas ir unikāls materiāls, kas palīdz organismam pašatjaunoties pēc dažādām saslimšanām vai traumām. Pateicoties cilmes šūnu nepārspējamām reģeneratīvajām īpašībām, tās kļūst par personisko “būvniecības” materiālu un terapijas veidu, kas ir ideāli piemērots organisma un imūnās sistēmas pašatjaunošanai.

Organismam novecojot un cīnoties ar saslimšanām, cilmes šūnu rezerves strauji samazinās. Rodas jautājums, kādas ir iespējas savlaicīgi nodrošināt personisko bioloģisko rezervi?

Jaundzimušā cilmes šūnu saglabāšana – iespēja nodrošināt īpašu papildus rezervi visai ģimenei

Cilmes šūnas, kas tiek iegūtas no nabassaites, atrodas pašā dzīves cikla sākumā augstas bioloģiskās aktivitātes stāvoklī. Saglabājot šūnas to bioloģisko iespēju maksimumā, mēs iegūstam unikālu, nenovērtējamu materiālu.

Nabassaites asins cilmes šūnas, kas tiek saglabātas dzemdību laikā, jau šodien veiksmīgi tiek pielietotas onkoloģisko saslimšanu gadījumos, kā arī bērnu cerebrālās triekas, cukura diabēta terapijā un citu saslimšanu gadījumos. Pēdējās desmitgadēs ir uzkrāta būtiska pieredze nabassaites asins cilmes šūnu veiksmīgā pielietošanā medicīnā. Pasaulē ir veiktas vairāk kā 40 000 cilmes šūnu transplantācijas.

Nozīmīgas priekšrocības ir pacientiem, kuriem tiek pielietotas sava organisma šūnas – organisms tās pieņem un reaģē daudz labāk nekā ar donora šūnām. Tādu terapiju ar savām cilmes šūnu pielietošanu dēvē par personalizēto ārstēšanu.

Cilmes šūnu iegūšana – droša un nesāpīga

Cilmes šūnas tiek iegūtas no nabassaites, kas nereti pēc dzemdībām tiek utilizēta, neapzinoties materiāla unikālo vērtību. Nabassaites cilmes šūnu iegūšanas procedūra ir viegla, nesāpīga, ātra, un droša gan jaunās māmiņas, gan jaundzimušā veselībai, jo materiāla paņemšanu veic speciāli apmācīts dzemdību speciālists dzemdību zālē, tieši pēc mazuļa atdalīšanas no mātes un nabassaites pārgriešanas.

Kopš 2016. gada Cilmes šūnu centrs darbojas kā Ģenētikas centra iVF Riga reproduktīvās medicīnas klīnikas nodaļa. Tas ir pirmais un vienīgais cilmes šūnu centrs, Baltijas valstīs. Visi pakalpojumi tiek kontrolēti un regulēti atbilstoši Latvijas likumdošanai, turklāt ģimene jebkurā brīdī var pārliecināties, ka cilmes šūnas tiek uzglabātas atbilstoši noteiktajiem kvalitātes standartiem.

Droša uzglabāšana pēc visaugstākajiem standartiem

Cilmes šūnu centrs iVF Riga ir vienīgais centrs, kas nodrošina visus cilmes šūnu saglabāšanas etapus Latvijā. Tas ļauj saglabāt cilmes šūnas ar augstu dzīvotspēju un koncentrāciju. Cilmes šūnu paņemšanu veic vecmāte dzemdību nodaļā, tālāk tās tiek nekavējoties piegādātas uz cilmes šūnu centra laboratoriju Rīgā. Pēc iegūtā materiāla atbilstības novērtēšanas kvalitātes kontroles prasībām, cilmes šūnas tiek ievietotas ilgstošā uzglabāšanā zemā temperatūrā pie -196° C. Tā kā visi minētie procesi notiek tepat Latvijā, tad tiem iespējams nodrošināt arī tūlītēju pieejamību, pastāvīgu kontroli un garantiju – klīnikā ar vislabāko reputāciju, augstiem efektivās ārstēšanas rādītājiem un augsti kvalificētiem speciālistiem. Jaundzimušā cilmes šūnu saglabāšana ir iespēja veidot bioloģisko apdrošināšanu visai ģimenei.

Cilmes šūnu centrs iVF Riga pievērš īpašu uzmanību topošo vecāku informētībai. Regulāri tiek rīkoti bezmaksas semināri un vebināri, ar nolūku sagatavot ģimeni dzemdībām un sniegt informāciju par iespējām saglabāt jaundzimušā cilmes šūnas Latvijā.

Cilmes šūnu saglabāšana – tā ir priekšrocība, unikāla iespēja izveidot bioloģisko apdrošināšanu visai ģimenei. Tā ir veselība un dzīves kvalitāte ilgtermiņā.

Vairāk informācijas var uzzināt www.ivfrigastemcells.lv vai pa tālr. +371 26600533.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...