Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Dabas muzejā apskatāmas vairāk nekā 400 dāliju šķirnes

Dālija, foto by Capri23auto, pixabay.com.

Dālija, foto by Capri23auto, pixabay.com.

No 3. līdz 6.septembrim visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt izstādi "Dālijas 2020", kurā pateicoties siltajai vasarai, būs iespēja apskatāmīt vairāk nekā 400 dāliju šķirnes, informē Baiba Krustiņa, Latvijas Dabas muzeja Komunikācijas nodaļa.

Dālijas, kas ne velti tiek dēvētas par rudens karalienēm, ir ļoti izplatītas un iemīļotas - tās iekarojušas latviešu sirdis no paaudzes paaudzē. Krāšņie dāliju ziedi katru rudeni turpina pārsteigt gan ar savu izmēru un krāsu, gan ziedkopu formu un smaržu.

Izstāde tapusi sadarbībā ar selekcionāriem un audzētājiem no biedrības "Latvijas Dālijas", Latvijas Universitātes Botāniskā dārza un Nacionālā botāniskā dārza Salaspilī. Selekcijas un kolekciju jaunumus no visas pasaules aplūkot piedāvās: Helga Ancāne, Aivars Baroniņš, Rita Zaļā, Iveta Mellace, Agija Karlsone un Rita Ancāne. Pirmo reizi savas selekcionētās dālijas parādīs Maija un Ēvalds Breikši no Valmieras.

Izstādes laikā apmeklētājiem būs iespēja saņemt konsultācijas par dāliju audzēšanu un šķirņu izvēli savam dārzam. Turpinot ikgadējo tradīciju, izstādes apmeklētāji būs aicināti piedalīties aptaujā, lai noskaidrotu skaistāko dāliju šķirni.

Noteikumi

Lai rūpētos par apmeklētāju drošību un ievērotu valstī spēkā esošos noteikumus par pulcēšanos un publiskajiem pasākumiem, informējam, ka izstādē vienlaicīgi drīkstēs atrasties 30 cilvēki.

Izstādes darba laiks:

  • C. 12.00-17.00
  • P. 10.00-17.00
  • S., Sv. 11.00-17.00

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...