Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Diennakts veterinārā klīnika, kas sniegs palīdzību mājdzīvniekam jebkurā laikā

Suņi un kaķi. Attēls: pixabay.com

Diennakts veterinārās klīnikas galvenā priekšrocība ir iespēja savlaicīgi veikt diagnostiskus izmeklējumus un uzsākt ārstēšanu. Mūsu klīnikas speciālisti seko līdzi jaunākajām veterinārmedicīnas tendencēm, tādejādi nodrošinot augstas kvalitātes pakalpojumus jebkuram pacientam. Mājīgais klīnikas iekārtojums nerada stresu ne dzīvnieka īpašniekam, ne dzīvniekam.

Vizīte pie veterinārārsta

Vizīte ir veterinārārsta apmeklējums klīnikā, kuras laikā tiek veikta vispārēja dzīvnieka klīniskā izmeklēšana un pārrunas ar dzīvnieka īpašnieku - anamnēzes ievākšana. Katram dzīvniekam ir pārskatāma un detalizēta pacienta vēsture, kas satur datus par dzīvnieka veselības stāvokli, slimības gaitu un veiktajiem izmeklējumiem un ārstēšanu.

Dzīvnieku īpašniekiem būtu jāņem vērā, ka, ja arī viņi saviem mīluļiem nenovēro saslimšanas pazīmes, veterinārārsts būtu jāapmeklē ne retāk kā reizi gadā, lai veiktu dzīvnieka veselības stāvokļa novērtēšanu un ikgadējo vakcināciju.

Gadījumā, ja pilnvērtīgam dzīvnieka veselības stāvokļa novērtējumam nepieciešami papildus izmeklējumi, mūsu klīnikā uz vietas iespējams veikt asins un urīna analīzes, kā arī ultrasonogrāfisku un paraugu mikroskopisku izmeklēšanu, kas nodrošina ātrāku izmeklējumu rezultātu saņemšanu un atbilstošas ārstēšanas nozīmēšanu.

Sarežģītākās situācijās iespējama konsultantu piesaiste no humānās medicīnas vai sadarbības klīnikām Latvijā un ārzemēs.

Asins analīzes dzīvniekam

Dzīvniekiem, līdzīgi kā cilvēkiem, ir ieteicams periodiski veikt padziļinātu veselības pārbaudi. Iegūtie rezultāti ļauj noteikt apstākļus, kurus nepieciešams mainīt, vai kam pievērst uzmanību dzīvnieka ikdienas kopšanā un veselības stāvoklī. Precīzu veselības stāvokļa ainu iespējams iegūt nododot asins analīzes. To rezultāti ļauj precīzi diagnosticēt dažādas saslimšanas agrīnā stadijā un piemērot efektīvu ārstēšanas kursu.

Kas ir asins analīzes?

Asins analīzes sastāv no:

 • asins bioķīmiskajiem izmeklējumiem, kas palīdz noteikt iekšējo orgānu (aknu, nieru, aizkuņģa dziedzera, endokrīnās sistēmas un citas) slimības
 • asins hematoloģiskā izmeklēšana jeb asins aina. Kopumā tajā ietilpst: asins formelementu ( eritrocītu, leikocītu, trombocītu) skaita noteikšana; kā arī leikocitārās formulas noteikšana. Asins aina palīdz diagnosticēt iekaisumu veidošanos un to procesus, infekciju saslimšanas (bakteriālas, vīrusu un parazītu izraisītas).

Kad nepieciešams veikt asins analīzes?

Ja suns vai kaķis ir sācis pastiprināti dzert, urinēt, tam tiek novērota vemšana vai caureja, ir ieteicams dzīvnieku vest uz veterināro klīniku un nodot asins analīzes. Zema imunitāte, problēmas ar apmatojumu var liecināt par novājinātu organismu un ,arī šajā gadījumā, būtu ieteicams griezties veterinārajā klīnikā, lai nodotu pilnas asins analīzes.

Cik bieži nepieciešams veikt asins analīzes dzīvniekam?

Asins analīžu veikšanas biežums ir atkarīgs no dzīvnieka veselības stāvokļa. Ja dzīvnieks bieži slimo un atrodas veterinārajā klīnikā, analīzes būtu jāveic regulāri, jo tad ir iespējams izsekot viņa veselības stāvokļa izmaiņām.

Ļoti ieteicams asins analīzes veikt profilaktiski, piemēram, ikgadējās vakcinācijas laikā. Regulāras asins analīzes palīdzēs kontrolēt Jūsu dzīvnieka veselības stāvokli.

Vizuālā diagnostika (USG)

Ultrasonogrāfija ir viena no vizuālās diagnostikas metodēm, kas ir mūsdienīgs, precīzs un dzīvnieka organismam nekaitīgs un nesāpīgs izmeklēšanas veids. Ultrasonogrāfiski iespējams izmeklēt kā sirdi, tā arī vēdera dobuma orgānus - aknas un žultspūsli, nieres, aizkuņģa dziedzeri, liesu, limfmezglus, dzemdi un prostatu, iespējams noteikt grūsnību sākot no 21.dienas.

Ultrasonogrāfiski iespējams savlaicīgi diferencēt patoloģiskas izmaiņas iekšējo orgānu struktūrā, kas ar laiku var izraisīt funkcionālus traucējumus.

Neatliekamā palīdzība

Kā zināt kad dzīvniekam nepieciešama "neatliekamā palīdzība" un steidzami jādodas uz klīniku?

Nekavējoties uz veterināro klīniku jādodas šādos gadījumos:

 • Dzīvnieks ir bezsamaņā vai novēro lēkmes
 • Apstājas elpošana vai rodas pēkšņi elpošanas traucējumi
 • Ir smagas traumas vai spēcīga asiņošana
 • Rodas pēkšņas sāpes un izmainās uzvedība
 • Dzīvnieks mēģina, bet nevar pačurāt
 • Ja novēro vemšanu vai caureju
 • Saindēšanas vai aizdomas par saindēšanos
 • Dzīvnieks atrodas sānu guļā
 • Ir novērojama spēcīga alerģiska reakcija

Veterināro klīniku adreses:

Zemgales veterinārais centrs Jelgavā - Kr. Barona iela 17, Jelgava

T: 28448418 ,63082133 , P-Sv. 00-24 .

Veterinārmedicīnas tehnoloģiju centrs Rīgā - Viestura prospektā 73-1A, Rīga

T; 22074188 , P.-Pk. 9:00 - 21:00 , S. 9:00 - 19:00 , Sv. 10:00-18:00 .

Citus mūsu pakalpojumus meklējiet internetā: www.vetcentrs.lv

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...