Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

DNS tests, kas var mainīt Tavas dzīves kvalitāti

Sportisks dzīvesveids, Photo by Capstone Events on Unsplash

Kā zināms, DNS jeb dezoksiribonukleīnskābe ir ikviena dzīvā organisma ģenētiskās informācijas glabātājs. Izrādās, ka ar DNS testu mēs spējam noteikt ne tikai savu unikālo identitāti, bet arī iegūt precīzus norādījumus, kā uzlabot savas dzīves kvalitāti.

Ikdienā bieži lietojam frāzi “Jā, viņai / viņam, ir labi gēni, tāpēc lieliski izskatās”, taisnība, un, kā apgalvo IVF Riga ģenētikas centra speciālisti, mūsu gēniem ir ļoti būtiska loma prāta un ķermeņa darbībā, bet korelācijā ar ārējās vides faktoriem tie būtiski ietekmē mūsu izskatu, uzvedību un veselību kopumā.

Ģenētikas kā zinātnes attīstība šodiena ir radusi iespēju, veicot DNS testu dažādās kategorijās, atrast ceļu un veidus, kā veidot savu labāko versiju saskaņā ar to ģenētisko informāciju, kas atrodas mūsu gēnos.

Kā norāda IVF Riga ģenētikas centrs, ir pieejami piecu veidu DNS testi:

1. Ādas diagnostikas DNS tests, kas palīdzēs precīzi noteikt, kāda sastāva kosmētikas līdzekļi tieši mums ir vispiemērotākie, kādi ir mums ieteicamie uztura bagātinātāji, konstatēs striju un celulīta veidošanās riskus un veicamās preventīvās darbības, lai no tā izvairītos. Tāpat ādas DNS tests parādīs tās pārtikas produktu grupas, kas mums ir ieteicamas vai no kurām būtu jāizvairās, kā arī precizēs tās skaistumkopšanas procedūras, kuras būtu ieteicamas mūsu “ģenētiskajam kodam”.

2. Vielmaiņas DNS tests palīdzēs noteikt metodes mūsu individuālās vielmaiņas uzlabošanai, jo sniedz atbildes uz tādiem jautājumiem kā, piemēram, kas nosaka mūsu sāta iestāšanās sajūtu, kāds ir tauku uzkrāšanās risks un kāpēc, iespējams, liekais svars nepazūd tik ātri, kā gribētos. Pēc testa rezultātiem iespējams arī noteikt, kāda diēta tieši mūsu organismam būtu vispiemērotākā un daudzus citus ēšanas un dzeršanas aspektus, kas mums jāņem vērā, jo ne vienmēr universālās receptes un sabiedrībā izplatītie pieņēmumi, attiecas tieši uz mums un mūsu organisma individuālajām prasībām.

3. Vitamīnu vielmaiņas DNS tests parādīs, kādām vitamīnu grupām ikdienā jāpievērš lielāka uzmanība un kurus vitamīnus vajadzētu regulāri kontrolēt asins ainā. Gēni nosaka sākotnējo spēju uzņemt konkrētus vitamīnus, ļaujot tiem pildīt savu funkciju, lai cilvēka pašsajūta būtu laba. Gēnu izmaiņas var mainīt un ietekmēt vitamīnu darbības procesus, tāpēc testā tiks noteikts, kuras gēnu izmaiņas nav cilvēkam labvēlīgas, tādējādi nosakot arī, kuras vitamīnu grupas būtu jāuzņem vairāk ar uzturu vai uztura bagātinātāju palīdzību. Testā tiek analizēti B6, B12, C, D, E, B1, Folijskābes (B9), A un Mg vitamīni.

4. Sporta sasniegumu DNS tests noteiks ne tikai ģenētiski mums vispiemērotāko sporta veidu, bet arī skaidros tādus individuālos faktorus kā muskuļu atjaunošanās spēju, muskuļu spēku, izturību, muskuļu jaudu, spēka pieauguma kapacitātes rādītāju, tostarp, kādām uzturvielu grupām būtu jāpievērš uzmanība, nepieciešamo atpūtas laiku starp treniņiem, traumu iestāšanos risku utt.

5. Uzvedības un mentālās veselības DNS tests palīdzēs izprast mūsu uzvedību dažādās situācijās, apjaust iemeslus savu emociju izpausmēm, kas attiecīgi palīdzēs tās vieglāk kontrolēt. Testa rezultātā iespējams noteikt arī savu diennakts ritmu – esam rīta vai vakara cilvēks, kā arī mūsu mentālo tipu (piemēram, esmu cīnītājs vai nervozētājs). Uzvedības un mentālās attīstības tests informēs arī par mūsu atkarību risku un sāpju slieksni, empātijas izpausmi un pat ģenētiski noteikto laimes sajūtu.

IVF Riga ģenētikas centra speciālisti pēc testa veikšanas sagatavo rekomendācijas un ieteikumus, ko ievērot pēc rezultātu saņemšanas, jo, veicot pat nelielas izmaiņas, labvēlīgi tiek ietekmēta dzīves kvalitāte.

Minētos DNS testus var veikt gan IVF ģenētikas centrā, kur tiks paņemti asins paraugi, bet iespējama arī attālināta testa veikšana, nosūtot siekalu paraugus - parauga noņemšanas komplekts tiks atsūtīts uz tuvāko pakomātu, kur vēlāk arī jāievieto paraugs atpakaļsūtīšanai. Tests tiek izpildīts 2 līdz 4 nedēļu laikā, bet atbilde tiek sūtīta uz e-pastu. Pēc rezultātu saņemšanas klients tiek aicināts arī uz konsultāciju, kuras laikā saņem plašu izklāstu ar ieteikumiem un rekomendācijām savas dzīves kvalitātes uzlabošanai.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...