Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Egļu skujas pret klepu

Egļu skujas, Image by LUM3N from Pixabay

Egļu skujas, Image by LUM3N from Pixabay

Rudens nāk ar iesnām un klepu, bet par laimi mūsu daba ir brīnumaina – tā dod mums visu nepieciešamo, lai uzturētu sevi formā. Egļu skujas pielietojamas daudzos veidos. Arī pret klepu varam profilaktiski izmantot to, ko dabā varam atrast visu gadu – egļu skujas.

Kas vērtīgs egļu skujās?

Egļu skujas ir bagātas ar ēteriskām eļļām, askorbīnskābi, miecvielām, vērtīgiem sveķiem. Tās satur arī tādas vielas kā minerālsāļus, fitoncīdus, skudruskābi, dzelzi, alumīniju, hromu, arī visiem zināmo terpentīnu.

Skujas labi noder klepus, bronhīta un plaušu iekaisumu gadījumos, bet ar skuju ēterisko eļļu izmanto aromaterapijā, kā arī labi noder saaukstēšanās gadījumos. Egļu skujas izmanto arī pret iesnām un dažādām elpceļu saslimšanām, un to var izmantot arī kā līdzekli cīņā pret pūtītēm, veicot tvaicēšanu ar egļu skujas novārījumu, kas kalpo arī kā profilaktisks līdzeklis avitaminozes gadījumos.

Skujas arī attīra gaisu un kalpo kā dabīgs dezinficējošs līdzeklis.

Egļu skujas saaukstēšanās gadījumos: pret klepu, angīnu un iesnām

Lai pagatavotu egļu skuju novārījumu, kas lieliski kalpo kā profilaktisks līdzeklis saaukstēšanās gadījumos – gan pret klepu, gan angīnu un iesnām, nepieciešams 1 – 2 ēd. svaigas skujas (labāk smalcinātas) apliet ar glāzi vāroša ūdens un uz nelielas uguns karsēt 10 minūtes. Pēc tam novārījumam ļauj pusstundu ievilkties un izkāš. Novārījumu ieteicams izdzert dienas laikā pa nelieliem malciņiem. Ja ir vēlēšanās mazināt skuju rūgtumu, var pievienot medu.

Otrs, labāks variants, saglabājot vairāk vērtīgās vielas, ir pārliet skujas ar karstu ūdeni un uz nakti atstāt termosā. Skuju uzlējumu nākošā dienā izdzer pa maziem malkiem dienas laikā, pievienojot medu pēc vēlēšanās.

Atceries: Pirms jebkuru līdzekļu lietošanas profilaktiskos vai ārstnieciskos nolūkos, arī homeopātisko līdzekļu izmantošanas, konsultējies ar savu ģimenes ārstu!

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...