Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Eko Ziemassvētki – idejas dabai draudzīgām dāvanām

Photo by Monika Stawowy on Unsplash

Photo by Monika Stawowy on Unsplash

Svētki ir jāsvin, jo tie rada patīkamus mirkļus kopā ar tuvākajiem patīkamā gaisotnē un pozitīvi uzlādē tālākiem darbiem un projektiem. Ziemassvētki ir arī dāvināšanas laiks, taču tas nebūt nenozīmē, ka jāmetās iepirkšanās neprātā, lai beigu beigās gan dāvanas, gan to iepakojums un svētku dekorācijas nokļūtu atkritumos. Svētku un dāvināšanas būtība ir patīkamu mirkļu radīšana. Ir daudz dažādu veidu, kā radīt brīnišķīgus un patiesus svētkus bez liekiem pārpalikumiem un nenodarot pāri mammai dabai. Turklāt sākt dzīvot videi draudzīgāk nav nemaz sarežģīti! Tas nozīmē piedomāt pie sīkumiem savā ikdienā.

 • Dāvini pieredzes, nevis lietas:
  Ceļojums, izjāde ar zirgiem, izklaide atpūtas parkā vai nedēļas nogalē viesu mājā – gaidāmā atpūta priecēs arī pēc Ziemassvētkiem. Īpaši plašā piedāvājumā dažādas izklaides un nodarbes pieejamas ar FromMe.lv dāvanu karti, kuru var nosūtīt arī elektroniski, netērējot liekus resursus!
 • Izmantot dāvanām un iepakojumam ekoloģiskus materiālus:
  Lins ir dabai draudzīgākais audums – lina izstrādājumi noteikti būs ilgtspējīga un noderīga dāvana. Dāvanas no organiskās kokvilnas ir īpaši piemērotas ģimenēm ar maziem bērniem, jo tas ir anti-alerģisks un arī jutīgai ādai piemērots materiāls.
 • Nebaidies dāvināt lietotas mantas:
  Ir lietas, kuras ir vērts iegādāties arī lietotas (šeit piemēri lietotām precēm, kuras neliks vilties), īpaši jau bērnu mantas un apģērbs – no tā viņi izaug tik ātri!
 • Gatavo dāvanas pats!
  Pats par sevi saprotams, vissirsnīgākās un arī dabai draudzīgākās dāvanas ir paša rokām gatavotās. Ja jāapdāvina vairāki cilvēki, taču nav nekādu ideju, ko tieši katram dāvināt, jo visiem taču viss ir, uztaisi sapņu ķērāju! Tā ir pārdomāta un skaista dāvana, kuras pagatavošanai materiālus nemaz nav jāpērk. Dabas draugiem un zero-waste filosofijas piekritējiem vienmēr var dāvināt saimniecībā noderīgās vaskadrāniņas, kas ir viegli pagatavojamas un aizvietos lērumu plastmasas maisiņu.
 • Uzdāvini kaut ko garšīgu:
  Paša gatavoti kārumi – cepumi, kūkas un kūciņas, pašcepta maize, neparasts ievārījums, mandeļu sviests, priežu čiekuru vai cidoniju sīrups, pašu marinējumi, vai Latvijā ražots bioloģisks vīns... Nekas no tā neaizies postā, bet radīs tiešām baudāmu pieredzi!

Dabiskus smaidus un dabīgas dāvanas Ziemassvētkos!


Izlasi arī:

5 idejas, kā izrotāt Eglīti ar dabai draudzīgiem rotājumiem