Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Elektroinstalācijas maiņa – izplatītākās kļūdas

elektroinstalācija, unsplash.com

elektroinstalācija, unsplash.com

Biežākie iemesli avārijas elektriķa izsaukumiem

Dažreiz avārijas gadījumu elektriķim atbraucot uz izsaukuma vietu, ir grūti atrast tiešo problēmas izcelšanās vai bojājuma vietu. Starp biežākajiem izsaukuma iemesliem varam minēt īssavienojumu, elektrotīklu pārrāvumu, dzirksteļošanu, noplūde, utt. Kā šīs problēmas rodas?

Nereti šie bojājumi notiek tādēļ, ka konkrētā objekta – mājas vai dzīvokļa remontdarbu laikā, elektroinstalācija netiek nomainīta pilnīgi. Tā vietā tiek nomainīti tikai tās atsevišķi mezgli. Rezultātā daļa elektrovadu ir vecie alumīnija vadi, bet daļa – jauni vara vadi. Divu dažādu metālu savienojumos notiek elektroķīmiskā reakcija, kā rezultātā vadu savienojums paliek vājš, sāk karst un nobrūk.

Biežākās kļūdas elektroninstalācijas savienojumu novietojumā

Parasti šādi savienojumi atrodas nozarkārbās, kas, savukārt, atrodas sienu augšējā daļā pie griestiem. Remontdarbu laikā šīs vecās nozarkārbas, parasti tiek aizšpaktelētas, aizlīmētas ar tapetēm, paslēptas zem rīģipša vai aiz piekaramajiem griestiem, kas ir ļoti nepareizi.

Tāpat šāda veida savienojumi veidojas, ja remontdarbu laikā tiek pārnests kāds elektrības kontakts vai slēdzis. Vecajā vietā paliek vecais alumīnija vads, bet uz jaunā kontakta vai slēdža vietu tiek vilkts jauns vara vads. Šādi savienojumi bieži tiek paslēpti sienās un aizšpaktelēti, vai atrodas kaut kur dziļi noslēpti aiz rīģipša sienām. Šādi paslēpjot no acīm elektroninstalācijas savienojumus, vairs nav nekāda atskaites punkta, kur tos meklēt, tāpēc ar šāda veida problēmām var tikt galā tikai pieredzējis elektriķis.

Ko varam secināt?

Jebkurus elektrotīklu remontdarbus jāveic profesionālam elektriķim vai elektromontierim, kurš vislabāk zinās, ka elektrovadu savienojumiem jābūt pieejamā vietā, taču ikdienā neredzamiem!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...