Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Elizabete Vētra izdod dziesmu Ukrainas atbalstam

Elizabete Vētra, ekrānšāviņš no dziesmas video

Elizabete Vētra, ekrānšāviņš no dziesmas video

9.maijā Latvijā tiek godināti Krievijas militārās agresijas rezultātā cietušie un bojā gājušie Ukrainas civiliedzīvotāji un bruņoto spēku militārpersonas. Lai izteiktu līdzjūtību un atbalstu Ukrainas tautai, tajā dienā dziesmu un video "We will rebuild Ukraine" publicējusi mūziķe Elizabete Vētra. Mūziķe zināma kā grupas "Franco Franco" soliste un dalībniece tādos projektos kā "Visas Taisnības" un fonds "Līdzskaņa". Šī dziesma ir Elizabetes pirmā solo dziesma.

Ideja par dziesmu un video radās iedvesmojoties no Katrīnas Gupalo īstenotā projekta "Latvia for Ukraine", kura ietvaros tapa dziesma "Resistance", tajā piedaloties vairāk nekā 40 mūziķiem, to skaitā arī Elizabetei Vētrai.

"Mūzika ir spēcīgs izteiksmes veids, universāla valoda, ar kuras palīdzību pasaule var kļūt vienotāka. Man nav tanku, ieroču un munīcijas, kuru nosūtīt Ukrainai, bet es varu likt lietā savu balsi, paust savu nostāju un iedvesmot citus darīt tāpat.", stāsta Elizabete. "Krievijas izraisītā kara rezultātā Ukrainā nežēlīgā nāvē ir gājuši bojā un joprojām mirst cilvēki. Es noliecu galvu visu mirušo priekšā, sāpēs esmu kopā ar tiem, kuri ir zaudējuši savus tuvos un mīļos, un reizē arī sūtu cerības staru, ka mēs dosimies palīdzēt Ukrainu būvēt no jauna. Ukraina nav un nepaliks viena!"

Dziesmas ieraksts tapis skaņu inženiera un mūziķa Reiņa Kārkliņa vadībā. Video filmēts Cēsīs, Neredzīgo kvartāla telpās. Tā idejas autore un producente ir pati Elizabete, taču tik pat nozīmīgs šis projekts ir arī video operatoram Aleksandram Muižniekam un līdzproducentei Terēzei Stālmanei. "Mums visiem šis laiks ir kā spēcīgs atgādinājums tam, cik trausls jēdziens, mūsdienu šķietami demokrātiskajā un attīstītajā pasaulē, ir brīvība," pārdomās dalās Aleksandrs. "Man šķiet, katram no mums kaut nedaudz ar saviem darbiem ir jāpievērš sabiedrības uzmanība tam, kas šobrīd notiek Ukrainā. Tieši šī iemesla dēļ projekts "We will rebuild Ukraine" man bija ļoti svarīgs un nozīmīgs. Paldies par iespēju paust arī savu nostāju un atbalstu Ukrainai tieši šādā veidā. Slava Ukrainai!", papildina Terēze.

Noskaties, kā Ukrainu atbalsta arī citi:

  • TV žurnālists Lauris Lizbovskis nogādā humāno palīdzību;
  • Uģis Kuģis dzimšanas dienas dāvanu vietā lūdz ziedojumus Ukrainai;
  • Latviešu modes māksliniece Ieva Ādamsone apģērbu šūšanu uz laiku nomainījusi pret citu nodarbi – viņa darina maskēšanās tīklus Ukrainas karavīriem;
  • Agrita pulcina domubiedrus jaunam palīdzības braucienam uz Ukrainu.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...