Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

ES Digitālo zaļo sertifikātu Latvijā ieviesīs līdz jūnija vidum

Digitālais zaļais sertifikāts, foto by alirazagurmani9272, pixabay.com

Digitālais zaļais sertifikāts, foto by alirazagurmani9272, pixabay.com

Lai nodrošinātu Digitālā zaļā sertifikāta risinājuma ieviešanu Latvijā, valdība 20.aprīlī, atbalstīja Veselības ministrijas (VM) ieceri deleģēt Nacionālo veselības dienestu (NVD) kā nacionālā līmeņa projekta izstrādātāju un virzītāju, informē Sintija Gulbe, VM Preses sekretāre.

Plānots, ka NVD sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nodrošinās risinājumu izveidi saskaņā ar noteiktajām prasībām.

Kad ieviesīs sertifikātu

Sertifikātu plānots ieviest līdz šā gada jūnija vidum un tā darbības ilgums paredzēts 12 mēnešus no atbilstošo ES regulu spēkā stāšanās.

Lai atbalstītu Digitālā zaļā sertifikāta ieviešanu ES dalībvalstīs, Eiropas Komisija ir paredzējusi šim nolūkam izmantot Ārkārtas atbalsta instrumenta (Emergency Support Instrument) finanšu līdzekļus. Lai saņemtu finansējumu dalībvalstīm jāiesniedz projektu pieteikumi.

Jau vēstīts, ka lai sekmētu drošu brīvu pārvietošanos ES Covid-19 pandēmijas laikā, šā gada 17.martā Eiropas Komisija publicēja priekšlikumu pakotni Digitālā zaļā sertifikāta izveidei.

Digitālā zaļā sertifikāta ietvars paredz to izdot papīra vai digitālā formā (atbilstoši pieprasījumam), verificēt un akceptēt jebkuru no trīs veidu sertifikātiem:

  • vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina, ka sertifikāta turētājs ir vakcinēts pret Covid-19;
  • testēšanas sertifikāts, kurā norādīts sertifikāta turētāja saņemtais rezultāts un datums, kurā veikts Covid-19 tests;
  • pārslimošanas sertifikāts, kas apliecina, ka sertifikāta turētājs saskaņā ar pozitīvu Covid-19 testu ir pārslimojis SARS-CoV-2 infekciju.

Vairāk lasi:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...