Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Faktoringa priekšrocības pret citiem biznesa finansējuma modeļiem

Biznesa finanses, Photo by Pixabay.com

Faktorings ir ērts finansējuma piesaistes rīks galvenokārt maziem un vidējiem uzņēmumiem, kuri rezultātā var tikt pie sabalansētas un vienmērīgas naudas plūsmas, neraizējoties par potenciāli ilgu rēķinu apmaksas saņemšanu no klientiem. Ar faktoringa palīdzību uzņēmējs var laikus saņemt finansējumu, kuru nodrošina pircēju neapmaksātie rēķini jeb debitoru parādi, tomēr kādas faktoringa galvenās priekšrocības?

Kādu funkciju pilda faktorings?

Faktoringa kā finansējuma rīka galvenais mērķis ir uzlabot uzņēmuma naudas plūsmu. Pārsvarā šo iespēju izmanto tie uzņēmēji, kuri tirgo preces ar pēcapmaksu, kuru apmaksu dienu ilgums ir robežās no 30 līdz 100 dienām. Šajā gadījumā uzņēmumam, gaidot rēķina atmaksu, ir jārēķinās ar to, ka nepārtrauktas darbības nodrošināšanas vārdā viņam ir jāmaksā uz priekšu ikdienas maksājumi, kā, piemēram, nodokļi, darbinieku algas, izejvielas apgrozāmo līdzekļu saražošanai vai pārdošanai. Tas nozīmē, ka tam nepieciešami iekrājumi, vai ir jāmeklē citi resursi, kā šos maksājumus veikt termiņā.

Tieši šeit talkā nāk faktorings, kuru pārsvarā izmanto mazie un vidējie uzņēmumi. Iesniedzot attālināti pēcapmaksas rēķinu, uzņēmējam, ilgi negaidot, ir iespēja tikt pie tā atmaksas, bet kā nodrošinājums šādam finansējumam kalpo debitoru jeb neapmaksātie rēķini. Līdz ar to uzņēmējam tiek nodrošināta nepārtraukta naudas plūsma un izvairīšanās no galvassāpēm gadījumā, ja līdz ar pēcapmaksas rēķinu atmaksas gaidīšanu krīt uzņēmuma likviditāte un nākas lūkoties klasisko aizņēmumu virzienā. Ar faktoringa palīdzību 30 dienas nav jāgaida – vari uzreiz pirkt izejvielas, maksāt darbiniekiem algas, un arvien vairāk palielināt apgrozījumu, tādējādi arī vairāk nopelnot. Katra uzņēmēja mērķis ir apgrozīt pēc iespējas vairāk, jo tā iespējams arī vairāk nopelnīt.

Populārākās nozares un eksportu darījumu pieteikšanas iespēja

Katra nozare, kura strādā uz pēcapmaksas principiem, atbilst kritērijam iesniegt rēķinu faktoringa finansējuma saņemšanai. Iecienīts šis modelis ir pārtikas ražotājiem, kuri savas preces tirgo tādiem tirdzniecības tīkliem kā ‘’Rimi’’, ‘’Maxima’’, ‘’Elvi’’, ‘’Top’’ un citiem. Viņiem visiem ir jārēķinās ar pēcapmaksu robežās no 30 līdz pat 100 dienām. Ātrās aprites precēm, kā, piemēram, pienam, krējumam, maizei jārēķinās ar 30 dienu pēcapmaksu, bet tām precēm, kurām derīguma termiņš ir ilgāks un aprite ne tik ātra, jāgaida pat ilgāk. Pārtikas tirgotāju apmaksas termiņu gan regulē Eiropas Savienības noteikumi, tāpēc ilgāk nekā noteikumi atļauj lielie pārtikas tirgotāji apmaksu termiņus piemērot nedrīkst.

Līdzīgi maksā būvmateriālu un sadzīves preču tirgotāji, kā, piemēram, ‘’Depo’’ un ‘’KSenukai’’. Šo preču tirgotājiem jārēķinās, ka apmaksu var nākties gaidīt 90 vai pat 100 dienas, tāpēc, ja esi mazais un vidējais uzņēmums, kuram nav lielu iekrājumu, faktoringa izmantošana būtu pat vēlama. Ir gadījumi, kad faktoringu meklē loģistikas kompānijas, kuras pēc piegādes veikšanas saviem klientiem izrakstījusi pēcapmaksas rēķinu.

Ja esi eksportējošs uzņēmums Eiropas Savienības robežās un tavi ārzemju partneri tev maksā pēcapmaksā, arī tev ir iespējams pieteikties faktoringam. Šobrīd pēc šādiem principiem strādā tādās nozarēs kā kokmateriālu, metāla, armatūras un pārtikas. Latvijā esošie ražotāji un tirgotāji ik pa laikam meklē faktoringa iespēju, jo tas ir labs variants negaidīt pārāk ilgi rēķina atmaksu no ārzemju partnera.

Galvenās faktoringa priekšrocības

Šādam finansējuma modelim ir četras galvenās priekšrocības pret citiem biznesa finansējuma variantiem. Pirmā no tām – viss notiek attālināti. Piemēram, faktoringa uzņēmumā ‘’Flexidea’’ līguma parakstīšana, rēķinu iesniegšana un piedāvājuma apstiprināšana notiek viņu izveidotā mājaslapā. Tu vari to paveikt jebkurā diennakts stundā, bet vienas dienas laikā pēc piedāvājuma apstiprināšanas naudu saņemsi savā bankas kontā. Tas tikai nozīmē to, ka pakalpojumu sniedz ātri un ērti.

Cita nozīmīga priekšrocība saistīta ar komisijām. Vienīgā piemērotā komisija ir diskontēšanas komisija par izlietoto finansējumu, to piemērojot par tām dienām, kad finansējums ir izlietots. Tas, savukārt, ietver vēl vienu nozīmīgu priekšrocību – nebanku kreditētājiem, kāds ir ‘’Flexidea’’, rēķinu var iesniegt tad, kad tev ir nepieciešams maksāt nākamos izdevumus. Piemērs: esi pārdevis preci ar 60 dienu pēcapmaksu, taču pirmajās dienās pēc piegādes tev nav rēķinu, ko apmaksāt, taču tādi rodas pēc desmit dienām. Desmitajā dienā, kad tev ir tekošo rēķinu apmaksa, iesniedz rēķinu faktoringa uzņēmumam, un saņem ātri naudu. Šajā gadījumā tu lieki neiztērēsi naudu procentos, kā tas būtu bankas gadījumā, kura pieprasa rēķinu iesniegšanu ne vēlāk par trim dienām pēc piegādes veikšanas. Arī to komisijas ir apjomīgākas, tās pieprasot gan par līguma noslēgšanu, gan administrēšanu.

Pati fundamentālākā faktoringa priekšrocība ir saistībā ar tā saucamo ‘’loan to value’’ jēdzienu. Ar to apzīmē procentuālo aizdevumu pret nodrošinājumu. Piemēram, hipotekārā kredīta gadījumā izsniedz 80 % vērtībā no īpašuma vērtības, bet komercķīlas, auto vai iekārtu ķīlas gadījumā izsniedzamā finansējuma vērtība būs ap 60%. Faktoringā tev tiks izsniegta līdz pat 95 % vērtība no iesniegtās pavadzīmes summas.

Ieinteresēja piedāvājums? Ieskaties, ko www.flexidea.eu var piedāvāt tavam uzņēmumam un sāc efektīvāk strādāt jau rītdien!


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...