Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Finanšu strīdi, jeb kā ātri un likumīgi atbrīvoties no parādiem

Kā pieteikt maksātnespēju, pixabay.com

Kā pieteikt maksātnespēju, pixabay.com

No jebkuras situācijas ir izeja. Ikviens var izkļūt no parādu bedres, neatkarīgi no tā, vai saistības radušās laicīgi nenomaksātu kredītu, nodokļu, komunālo rēķinu vai citu kavētu maksājumu rezultātā. Ar ieteikumiem, kā atbrīvoties no parādu nastas, dalās juridiskā biroja “Atlase” eksperti :

Kā zina stāstīt pieredzējuši speciālisti, atbrīvošanās no parādiem, visdrīzāk, nebūs nedz viegla, nedz ātra. Jāsāk ar to, ka parādniekam ir jāpārņem kontrole pār visām savām finansēm. Gan ienākumiem, gan izdevumiem. Cilvēka finansiālā labklājība ir ļoti atkarīga no tiem mazajiem lēmumiem, kuri tiek pieņemti ikdienā.

Uzkrātu parādu gadījumā jārīkojas pēc iespējas operatīvāk

Ja ir izveidojies liels parāds un kreditors pieprasa jautājuma risinājumu, jārīkojas nekavējoties. Parādsaistības var atrisināt patstāvīgi, ja izdevies panākt vienošanos ar kreditori. Ja nē, ieteicams vērsties pēc palīdzības pie kompetenta jurista. Nereti cilvēki ar nopietnām parādsaistībām cer, ka nākotnē izdosies nopelnīt krietni daudz naudas un problēma tiks atrisināta, taču, diemžēl, šāda veida plāni ne vienmēr izdodas kā iecerēts. Krietni drošāk ir kopā ar speciālistu nonākt pie konkrētas problēmas optimālākā risinājuma. Jāatceras, ka šādās situācijās ir ļoti būtiski problēmu risināt, nevis mēģināt ignorēt, tādejādi sagaidot tikai krietni lielākas soda sankcijas.

Maksātnespēja kā risinājums :

Ja parāds krietni pārsniedz cilvēka finansiālās iespējas, praktiski vienīgais risinājums ir uzsākt fiziskās personas maksātnespējas procesu, kuru attiecīgi regulē Maksātnespējas likums. Ir būtiski apzināties, maksātnespēju var pasludināt ne biežāk kā reizi 10 gados. Tāpat arī pirms maksātnespējas procesa uzsākšanas jāizvērtē atbilstība Maksātnespējas likumam:

129.pants. Fiziskās personas maksātnespējas procesa pazīmes un priekšnoteikumi

Parādniekam var piemērot fiziskās personas maksātnespējas procesu, ja ir kāda no šīm fiziskās personas maksātnespējas procesa pazīmēm:

1) šai personai nav iespēju nokārtot parādsaistības, kurām iestājies izpildes termiņš, un parādsaistības kopā pārsniedz 5000 euro;

2) sakarā ar pierādāmiem apstākļiem šai personai nebūs iespējams nokārtot parādsaistības, kuru izpildes termiņš iestāsies gada laikā, un parādsaistības kopā pārsniedz 10 000 euro; šai personai nav iespēju nokārtot parādsaistības, no kurām vismaz vienas parādsaistības pamatā ir neizpildīta blakus saistība vai solidāra saistība starp parādnieku un šā likuma 131. panta pirmās daļas 1. un 2. punktā noteiktajām personām, ja tā pārsniedz 5000 euro.

Cik ilgi norisinās maksātnespējas process?

Procedūra, visdrīzāk, nebūs ātra. Tāpat arī jāņem vērā, ka maksātnespējas procesa sākumposmā būs nepieciešami finansiāli ieguldījumi. Neskatoties uz iepriekš minētajām neērtībām vairāk vajadzētu raudzīties uz maksātnespējas plusiem - tā ļaus izkļūt no parādu bedres un dzēst ievērojamus finanšu parādus. Par iespējām uzsākt maksātnespējas procesu ir lietderīgi konsultēties ar jomas speciālistiem. Juridiskā biroja “Atlase” speciālisti iesaka norunāt tikšanos pa tālruni + 371 29488401, lai detalizēti pārrunātu visas ar procesu saistītās nianses.

Dzīve pēc maksātnespējas procesa :

Nereti cilvēki baidās par to, kas notiks pēc maksātnespējas procesa. Speciālisti zina stāstīt, ka brīdī kad maksātnespējas process ir noslēdzies un spēkā stājies attiecīgs tiesas rīkojums, ir visas iespējas sākt dzīvi no jauna : brīvi rīkoties ar saviem finanšu līdzekļiem, kā arī droši iegādāties nekustamo īpašumu. Juristi mierina, ka šim procesam cauri ir gājuši arī daudzi ļoti ievērojami un veiksmīgi cilvēki un tieši maksātnespēja ir savulaik ļāvusi šiem cilvēkiem ‘’ piecelties kājās’’ un panākt ievērojamu finansiālu labklājību.

Kādi apstākļi var neļaut uzsākt maksātnespējas procesu?

To vai un kā būs iespējams realizēt maksātnespējas procesu, iespējams noskaidrot konsultējoties ar juristiem, kuri jau ilgstoši specializējās šādu jautājumu risināšanā ( juridiskais birojs ‘’ Atlase’’ piedāvā bezmaksas konsultāciju šīs problēmas risināšanai, kuras laikā tiks sastādīts konkrēts rīcības plāns un nozīmēts jurists, kurš turpmāk uzņemsies lietas risināšanu). Tomēr likumā ir noteiktas situācijas, kuru gadījumā maksātnespēju realizēt nebūs iespējams nekādā veidā :

Ja persona pēdējo trīs gadu laikā pirms fiziskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanas ir sniegusi maldinošu informāciju kreditoriem.

Ja persona pēdējo 10 gadu laikā pirms maksātnespējas procesa pasludināšanas jau ir pasludināts maksātnespējas process, kura laikā dzēstas parādsaistības

Ja persona vismaz 30% no piešķirtā kredīta ir izlietojusi līgumam neatbilstošiem mērķiem.

Ja persona pēdējo piecu gadu laikā pirms fiziskās personas maksātnespējas procesa pasludināšanas vai fiziskās personas maksātnespējas procesa laikā ir stājies spēkā nolēmums krimināllietā ar kuras palīdzību konstatēts, ka parādnieks ir ļaunprātīgi izvairījies no nodokļu nomaksas.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...