Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ideja brīvdienām: Puikules muiža un Puikules dzelzceļa stacija

Puikules muiža

Vidzemē, Limbažu novada Brīvzemnieku pagastā atrodas apdzīvota vieta Puikule, kuras vidū lepni slejas Puikules muiža, bet pavisam netālu no tā atrodas Puikules stacija, kas agrāk nodrošināja vilcienu satiksmi no Rīgas uz Rūjienu. Izmantojām brīvdienas lietderīgi un devāmies lūkoties, kā šīs vietas izskatās tagad.

Puikules muiža

No sarkaniem ķieģeļiem Tjūdoru neogotikas stilā celtā pils ir paslēpusies parka vidū. No 18.gs. līdz 1917. gadam tā bija fon Klotu dzimtas īpašums, bet vēlāk tika izmantota citām vajadzībām. Ēka ir celta vecās kungu mājas vietā un pilī vēl aizvien ir saglabājusies plastiskā interjeru apdare, podiņu krāsnis, jūgendstila kamīns, kolonnu zāle un durvis. Muižas 4,7 hektārus plašajā parkā, kas pieejams gan vietējiem iedzīvotājiem, gan muižas viesiem visa gada garumā ir ierīkoti sporta laukumi, rotaļlaukumi, pastaigu takas un ir iekopti apstādījumi. Piemēram, tagad mūs sagaidīja koka skulptūras, rūķi, vecīša kamanas un citi brīnumi. Parks arī bija izdekorēts lampiņām, kas parku padarīja vēl krāšņāku, bet vasarā visā teritorijā ir sastādīti skaisti augi.

Puikules dzelzceļa stacija

Pēc muižas apskates mūsu ceļi veda uz Puikules dzelzceļa staciju. It kā necilā un laika zobu saēstā celtne ir nozīmīga vieta. Puikule bija viena no pieturvietām dzelzceļa līnijai Rīga—Rūjiena, kas atradās starp Pociema un Purezera pieturām. Pašlaik par to stāsta uz Puikules stacijas ēkas izvietotais milzu plakāts, bet tā arī ir vienīgā liecība. Ēka ir gaužām bēdīgā paskatā - pamesta, klusa, tukša un izdemolēta. Līdzīgs skats veras arī uz līdzās esošajām celtnēm. Blakus esošie sliežu ceļi ir nojaukti, bet bijušās kūdras krautuves teritorija aizaugusi ar krūmiem. Vien taisnais uzbērums pie Puikules stacijas, no kura var redzēt tālu, tālu, atgādina par vilcieniem, kas kādreiz pa šo vietu kursējuši.

Šeit arī citi zīmīgi apskates objekti, kur vērts doties brīvdienās:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...