Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Iedzīvotājus aicina uzmanīties: Rīgai tuvojas stipra vētra

Negaiss (Image by Free-Photos from Pixabay)

Negaiss (Image by Free-Photos from Pixabay)

Rīgas dome informē, ka šovakar - 16.septembrī - Baltijas jūrā no ziemeļiem sāksies vētra, kas Latviju visvairāk skars ceturtdien no rīta un dienā. Īpaši uzmanīgiem aicina būt Rīgas iedzīvotājiem un viesiem, jo sinoptiķi brīdina, ka lielākie vēja postījumi gaidāmi Rīgā un novados ap galvaspilsētu.

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina:

  • savlaicīgi nostiprināt vai telpās novietot vieglus priekšmetus, kas atrodas uz ēku balkoniem vai pagalmā;
  • turēt ēku logus aizvērtus;
  • parūpēties par saviem mājdzīvniekiem un mājlopiem – ja iespējams, novietot tos zem jumta;
  • nenovietot savas automašīnas zem atsevišķi augošiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem vai elektropārvades līnijām.

Prognozes liecina, ka Vidzemes un Ziemeļkurzemes piekrastē ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 24-28 metrus sekundē. Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs visā Latvijas piekrastē ceturtdien izsludinājis oranžā līmeņa brīdinājumu, citviet valstī - dzeltenās krāsas brīdinājumu. Vējš lauzīs kokus, pa gaisu var tikt nesti nenostiprināti priekšmeti un atlūzas, iespējami elektroapgādes pārrāvumi.

Ja stiprais vējš radījis postījumus, kas apdraud cilvēku veselību un dzīvību, komunikācijas vai sabiedriskā transporta kustību, jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Sagatavojies vētrai, izlasot šos vērtīgos rakstus:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...