Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Iemesli kāpēc iegādāties lietotu automobili un padomi kā pareizi izvēlēties auto

Pexels.com

Tautā runā, ka, izbraucot jauno auto no auto salona, mašīnas vērtība zaudē vairākus tūkstošus – tā aiz vien ir taisnība. Tāpēc lieki jautāt, kāpēc cilvēki turpina iegādāties savā īpašumā lietotus auto.

Izvēloties lietotu auto, tu samaksāsi vismaz uz pusi mazāk, kā auto iepriekšējais īpašnieks samaksāja par to. Vidēji jauns auto maksā 21000 eiro pirms nodokļu nomaksas, neskaitot visus pārējos tēriņus. Vai vēlies būt pircējs, kas iztērē šo naudu, vai tomēr ietaupa vismaz pusi no auto oriģinālās cenas?

Kas nosaka jauna auto augstās cenas?

Nevajadzīgas ekstras jaunajos auto un dārgākas detaļas:
Iegādājoties jaunu mašīnu, pārdevējs noteikti centīsies automašīnu pārdot, sakot, ka tai tiks uzklāts pārklājums, kas novērš rūsas paradīšanos, ka iekšā iespējams instalēt vajadzīgās ekstras telefonam vai radio un tamlīdzīgi. Taču, vecajam automobilim, šīs te pašas ekstras būs lētāk ierīkot pašam. Jā – pērkot lietotu mašīnu, jārēķinās, ka tajā nebūs visas funkcijas, ko vēlēsies, bet tās vienmēr būs iespējams ierīkot, savukārt, tās funkcijas, kuras tev nemaz nav bijušas vajadzīgas, tāpat būs jaunajā automobilī.

Konsultācija:
Auto salonos dīleri rēķinam pievienos tādus punktus kā – dīlera konsultācija, apkalpošana, automašīnas pasūtīšana, piegāde un tamlīdzīgi, it kā nebūtu pietiekami ar ekstrām, kas nāk klāt jaunajām mašīnām, tagad arī vēl šīs izmaksas. Pērkot lietotu auto, ir iespēja kaulēties ar pārdevēju – dotā cena nav akmenī kalta.

Automobiļa tehniskais stāvoklis:
Nelietotus auto uzskata par uzticamākiem, jo tie ir pilnīgi jauni, tātad – nav jāuztraucas par tehniskām problēmām. Ja tas tevi uztrauc, tad der zināt, ka ražotāji veido mašīnas tā, lai tās varētu nobraukt vismaz 160000 km, tāpēc tehniskais stāvoklis nebūtu kaut kas par ko satraukties. Pietam, tu savā īpašumā vari iegūt mašīnu, kura ir bez skrambām un pēc nolietojuma atbilst “gluži kā jauna” statusam.

Ko ņemt vērā iegādājoties jaunu auto?

1. Zini savu budžetu

Ja plāno iegādāties lietotu auto, apdomā kārtīgi, cik vari atļauties tērēt. Lietotajam auto laiku pa laikam būs nepieciešamas jaunas detaļas, remonts, vai kādu sīku trūkumu uzlabojumi, kuriem arī būs vajadzīgs finansējums. Izsver – vai vēlies dārgāku auto, kas ir nesen palaists apgrozībā – tad tā remontam būs jāatvēl mazāk līdzekļu, taču mašīnas cena būs augstāka; vai vēlies lētāku auto, kas savukārt būs vecāks modelis ar lielāku nobraukumu, kas nozīmē, ka tā remontā būs jāiegulda vairāk līdzekļu.

2. Izvēlies īsto automobili

Varbūt esi iztēlojies, ka savā īpašumā vēlies iegūt x markas auto, taču atrodi vēl pāris variantus, kas atbilst tavām prasībām, un salīdzini to cenas un atrodi atsauksmes par tiem. Iespējams, ka citas markas auto ar tādām pašām funkcijām būs lētāks un kalpos ilgāk kā tas, ko sākumā biji vēlējies. Šādā veidā izvairīsies no liekiem naudas tēriņiem.

3. Salīdzini cenas

Viens un tas pats auto varētu tikt pārdots par dažādām cenām atkarībā no tā, kur tas tiek tirgots. Cenas auto plačos atšķiras, tāpat kā tās atšķirsies pie privātajiem tirgotājiem. Izskati vairākas iespējas, pirms pieņem gala lēmumu.

4. Noskaidro auto vēsturi

Ja vien tu neiegādājies auto no kādas paziņas vai drauga, būtu nepieciešams pārliecināties par automobiļa reālo stāvokli. Auto tehniskā pārbaude atmaksāsies – ja mašīnai būs kādas problēmas, zināsi, ka drīksti pieprasīt zemāku cenu, vai izvairīsies no šī auto iegādes, kura remontam būtu tērējis vairāk, nekā tehniskā stāvokļa noskaidrošanai.

5. Veic izmēģinājuma braucienu

Kad esi atradis savu īsto auto, dodies to apskatīt klātienē. Ja vizuāli viss apmierina, un auto ir izturējis tehnisko pārbaudi, izmanto testa braucienu. Brauciena procesā varēsi saprast kā pats jūties automobilī, vai sēdekļi un stūre ir ērti, vai griezti nav par zemu un citas nianses. Svarīgi pievērst uzmanību:

  • Vai vari iekāpt un izkāpt no mašīnas nesasitot galvu?
  • Vai mašīnā ir pietiekami daudz vietas sēdvietās, kājām, gurniem, rokām, pārbaudi arī aizmugurējos sēdekļus!
  • Vai pozīcija, kādā sēdi braukšanas laikā ir tev ērta? (Vai neesi par zemu, par augstu, vai arī to iespējams kontrolēt?)
  • Pārbaudi, vai brīdinājuma gaismas nav iedegušās panelī, kad iedarbini motoru – tas tev palīdzēs uzzināt, ka ar auto tomēr kaut kas nav kārtībā!
  • Kāda ir pārredzamība, vai spoguļos viss ir redzams?
  • Braukšanas laikā pārliecinies, ka nejūti savādas smakas, piemēram, gāzi, benzīnu vai eļļu, varbūt kaut ko degošu.
  • Pārbaudi riepas, vai tās vēl nav nodilušas!
  • Atver mašīnas pārsegu, pat ja neesi zinošs, tu pamanīsi, ka kaut kas izskatās ne tā kā vajag!
  • Visbeidzot pārbaudi vai darbojas visas lampas, signāla rādītāji, pagriezieni, taure, vai mašīna silda gaisu un vai atvēsina!
Ja esi lietota automobiļa meklējumos, vai meklē rezerves daļas savam auto, vērsies pie Tehniskās palīdzības dienesta – tehniskapalidziba.com, tur saņemsi palīdzību šajos jautājumos. Tāpat ir iespēja iegādāties lietotus auto, kā arī pasūtīt lietotus automobiļus no Eiropas. Jums sniegs konsultāciju, kuras laikā vienosieties par vēlamo auto modeli, izmaksām un dokumentāciju.