Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Iespējas potences traucējumu ārstēšanai

Medicīnas centrs ARS

Pasaulē aptuveni 1 no 10 vīriešiem cieš no erektilās disfunkcijas. 8 gadījumos no 10 erektilās disfunkcijas cēlonis ir saistīts ar fiziskām pārmaiņām organismā.

Medicīnas centrs ARS piedāvā efektīvu fizikālās terapijas metodi erektilās disfunkcijas ārstēšanai– bez sāpēm un ķirurģiskas iejaukšanās. Kā tas notiek, iepazīstina fizikālās un medicīnas rehabilitācijas ārsts Harijs Jirgensons

Potences ārstēšana līdz šim un tagad

Līdz šim potences traucējumu ārstēšanai izmantoja vitamīnus, hormonus, dažādus medikamentus un lokālas injekcijas, vakuuma ierīces, protēzes un ķirurģiskas operācijas. Visas šīs metodes joprojām lieto, jo tās nodrošina tūlītēju vai ilgtermiņa potenci, bet neietekmē slimības iemeslu. Tagad Medicīnas centra ARS rīcībā ir vācu medicīnisko iekārtu ražotāja DornierMedTech premium klases iekārta Aries, kas vīriešiem palīdz daļēji vai pilnībā atgūt dabisku erekciju, ja tās iemesls ir asinsvadu un perifērās nervu sistēmas traucējumi.

Jaunā potences ārstēšanas metode

Jaunā fizikālās terapijas metode ir triecienviļņu terapija, ko izmanto dažādu akūtu un hronisku sāpju ārstēšanai ortopēdijā un rehabilitācijā. Aries inovācijas erektilās disfunkcijas (ED) ārstēšanā ir ļoti svarīgas un īpašas, jo tās spēj ietekmēt ED ietekmējošo faktoru attīstību. Šī iekārta ir viena no retajām pasaulē, kas spēj novērst ED patoģenētiskos procesus, Latvijā tā ir vienīgā.

Triecienviļņu terapijas priekšrocības ir vairākas:

– procedūra ir īsa, to veic ambulatori,

– nav invazīva, nav sāpīga, nav vajadzīga anestēzija,

– pēc tās tūdaļ var atgriezties ikdienas gaitās,

– to var apvienot ar jebkuru citu terapiju,

– tā nerada blakus efektus vai paliekošas sekas,

– metode darbojas lokāli, tikai uz konkrēto vietu,

– procedūras likvidē audos patoloģiskos procesus, kas izraisa erektilo disfunkciju,

– pēc terapijas var atteikties pilnībā vai radikāli samazināt erekciju stimulējošo medikamentu lietošanu.

Kā notiek triecienviļņu procedūra?

Triecienviļņu impulsi tiek ģenerēti uzgaļa aplikatorā. Manipulācijas notiek ārpus ķermeņa – lokāli uz ādas. Aplikatoru notur kontaktā ar ādu ar želejas palīdzību, liekot to statiski virs ārstējamās vietas vai slidina pa ādu noteiktā iedarbības areālā. Mehāniskie impulsi izplatās audos un iekustina dabiskos audu atjaunošanās mehānismus. Tā ietekmē dzimumlocekļa audos veidojas jauni sīkie asinsvadi, kas pastiprina dzimumlocekļa apasiņošanu. Terapija atjauno un pozitīvi ietekmē arī dzimumlocekļa kavernozos ķermeņus un mazo nervu šķiedru galiņus, – tas ir ļoti svarīgi smēķētājiem ar ilgu stāžu un cukura diabēta slimniekiem. Triecienviļņi neārstē ED iemeslu, bet gan likvidē audos patoloģiskos procesus, kas to izraisa.

Cik procedūras ir nepieciešamas?

Potences traucējumu ārstēšanai izmanto noteiktu shēmu: 2 procedūras nedēļā, ko veic 2 nedēļas pēc kārtas, tad ietur 2 nedēļu pauzi un kursu atkārto vēlreiz. Ir nepieciešamas 8-12 procedūras.

Klīniskajos pētījumos ir pierādīts, ka triecienviļņu terapija:

– Uzlabo kavernozās gludās muskulatūras apasiņošanu, – tā ir iesaistīta erekcijas procesā

– Stimulē angioģenēzi – jaunu asinsvadu veidošanos

– Atjauno sīko nervu šķiedru galus.

Erektilās disfunkcijas izplatītākie iemesli

ED ietekmē metabolais sindroms, cukura diabēts, augsts asinsspiediens, smēķēšana, augsts holesterīna līmenis, aptaukošanās, slimības, kas skar nervu sistēmu un tādējādi ietekmē dzimumlocekļa inervāciju, kā arī medikamentu blakusefekti, ko rada antidepresanti, zāles pret augstu asinsspiedienu, daži diurētiskie līdzekļi. Vairāk par ED iemesliem lasi šeit.

ĀRSTA PADOMS:

Ja erekcijas traucējumi kļūst biežāki un nepāriet, ja to iemesls nav izskaidrojams ar hronisku stresu, nogurumu, pārslodzi utt., ieteicams doties pie urologa, lai veiktu nepieciešamos izmeklējumus un uzsāktu pareizu ārstēšanu. ED var ļoti negatīvi ietekmēt dzīves kvalitāti un radīt milzīgu psihoemocionālo spriedzi.

Vairāk informācijas par triecienviļņu terapijas iespējām lasi šeit.