Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Ieteikumi festivāla apmeklētājiem

Photo by Ezra Comeau-Jeffrey on Unsplash

Photo by Ezra Comeau-Jeffrey on Unsplash

Kā tikt pirmajā rindā koncertā, nestāvot pie skatuves vairākas stundas sargājot savu vietu vai kā izvairīties no gulēšanas peļķē, daži ieteikumi ikvienam vasaras festivālu apmeklētājam pieredzes uzlabošanai.

Lūk daži ieteikumi:

Lai nedabūtu saules dūrienu vai nestaigātu apkārt kā vārīts vēzis (t.i. sarkans), nodrošinies ar nepieciešamajiem ieročiem – saules aizsargkrēmu un galvassegu – platmale, naģene, lakatiņš, samudžināts t-krekls, kas apsiet ap galvu, derēs jebkas, kas pasargās no galvas pārkaršanas!

Lai izvairītos no notašķītas telts, gulēšanas peļķē vai akmeņos, ierodies uz festivālu laicīgi un rūpīgi izvēlies savu telts vietu. Atrodi līdzenu pamatni, pārliecinies, ka arī tuvumā tavai teltij nav vietas, kur ir daudz zemes (kas lietus laikā pārtaptu dubļos) un bedres (kur varētu uzkrāties lietus ūdens). Domājot par paša ērtībām, ne tikai guļvietu, izvēlies vietu, kur tuvumā nav tualetes, dušas un ka neesi uzcēlis telti vietā, kur mitinās daudz skudras vai citi kukaiņi.

Par tualetēm turpinot – ja sāksi meklēt tualeti brīdī, kad tev tiešam tiešām vajadzēs to apmeklēt, iespējams būs par vēlu. Lai negadītos ķibele, ierodoties festivālā apskati teritoriju un noskaidro, kur atrodas tualetes. Šim varētu noderēt arī sociālo tīklu izmantošana un aplikācijas. Domāsi kāds sakars sociālajiem tīkliem ar tualetēm?, atbilde ir gaužām vienkārša – festivālu organizatori ir padomājuši par mūsdienu cilvēka vajadzībām un izveidojuši savus profilus, reizēm pat aplikācijas, kur izvieto aktuālo informāciju, tai skaitā teritorijas kartes, apmeklētāju vajadzībām. Izmantojot piedāvātās iespējas uzzināsi, ja kāds koncerts kavēsies, ja kāds mākslinieks nebūs ieradies vai gaidāms kāds neizziņots meet-and-greet (tikšanās klātienē ar mākslinieku vai grupu).

Lai tiktu līdz skatuvei un izbaudītu koncertu pirmajā rindā, nav jāgaida vairākas stundas pie skatuves. Esi viltīgs un lauzies cauri pūlim! Katram cilvēkam, kuram ej garām, saki atvainojiet! vai lūdzu, palaidiet! , lielākoties ar to pietiek. Taču, ja sāc justies neērti atvainojoties, izmanto “pazudušā drauga” metodi. Lienot cauri pūlim, skaties uz cilvēkiem un saki Anna? Anna, kur tu esi? , ticamībai ik pa laikam vari pacelt balsi it kā saucot tālumā. Šādi pāris minūšu laikā būsi ticis līdz pirmajai rindai.

Ja festivāls uz kuru dodies slavens ar pazudušām mantām vai zādzībām, iespējams, ka noderīgi būs iegādāties fanny pack – ap jostu apliekamo somiņu, kur vietas pietiks dokumentiem, naudai un telefonam. Tā ir ērti lietojama un to varēsi paslēpt zem krekla.

Lai garastāvokli nebojātu sīkumi, pārliecinies, ka esi uzvilcis visērtākos apavus. Tulznainas kājas noteikti nav tas, ko vēlies redzēt pirmās festivāla dienas vakarā. Ne velti krokši ir topā starp festivāla apmeklētājiem!

Ja esi aizmirsis paņemt līdzi gumijas zābakus un tuvumā nav lielveikala, kur tos iegādāties, esi radošs un pasargā kājas no samirkšanas paša spēkiem! Viss, kas nepieciešams, ir plastmasas maisiņi un stipra līmlente (ko visdrīzāk varēsi iegādāties tuvākajā benzīntankā). Ja tuvumā veikalu vai benzīntanku nav – jautā festivāla viesiem vai darbiniekiem, kuri darbojas ap skatuvi. Skatuves darbinieki parasti stiprina vadus ar noturīgām līmlentēm, tāpēc viņi noteikti spēs tev izpalīdzēt. Turklāt, gandrīz garantēts, ka paskaidrojot iemeslu, kāpēc nepieciešama līmlente, uzlabosi viņu garastāvokli!

Ja plāno doties uz festivālu, ieskaties rakstā, ko ņemt līdzi uz to. Un visbeidzot – neaizmirsti labu garastāvokli un foršu kompāniju! :) Lai izdevies festivāls!