Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Interesanti fakti, kas pārsteigs ikvienu alus mīli!

Alus, Photo by BENCE BOROS on Unsplash

Alus, Photo by BENCE BOROS on Unsplash

Kā gan labāk pavadīt nedēļas nogali pēc garajām darba dienām, ja ne alus krogā pie letes vai galdiņa ar saviem tuvākajiem draugiem, apspriežot nedēļas notikumus un vienkārši atpūšoties. Jau izsenis pasēdēšana kādā bārā vai krogā ir labs veids kā relaksēties un atgūt nokavētās sarunas ar draugiem.

Lai domas rosītos veiklāk un mute nebūtu izkaltusi, parasti attopamies pie alus glāzes, un nav jau nekāds brīnums, jo alus ir trešais populārākais dzēriens pasaulē – uzreiz aiz ūdens un tējas. Pārsteidzoši, vai ne?

Izrādās, ka ir vēl daudzi fakti par alu, ko līdz šim nebijām dzirdējuši, kā, piemēram:

  • Ja rēķina alus patēriņu uz vienu cilvēku valstī, tad Čehija ierindojas pirmajā vietā alus patēriņā!
  • Ja rēķina alus patēriņu uz visu valsti kopumā, tad pirmajā vietā ierindojas Ķīna!
  • 2001. gadā dažās Beļģijas sākumskolās pie pusdienām pasniedza bezalkoholisko alu, kā veselīgāku aizstājēju limonādei.
  • Senajā Ēģiptē ar alus brūvēšanu lielākoties nodarbojās sievietes.
  • Stiprākais alus pasaulē ir ražots Skotijā. Tā nosaukums ir “Snake Venom” un tas satur 67.5% alkohola, kas ir manāmi vairāk par to, cik grādu ir, piemēram, degvīnam vai viskijam. Vidējais alus stiprums svārstās no 3 līdz 10 grādiem.
  • Patiesībā “alus vēders” ir mīts! Izrādās, ka alus satur mazāk kaloriju nekā apelsīnu sula, liķieris un vīns. Protams, kas par daudz, tas par skādi, taču pāris alus kausi draugu kompānijā pie alus vēdera nenovedīs.
  • Itālijā veiktā pētījumā (pētījumā piedalījušies 200000 cilvēki) noskaidrots, ka alus dzērājiem ir par 31% samazināts risks saslimt ar kādu no sirds slimībām, līdzīgi kā vīna mīļiem.
  • Ilinoisas universitātes (Rush Universary) medicīnas centrā tika veikts pētījums, kurā noskaidroja, ka alus dzērājiem ir par 21% mazāks risks saskarties ar atmiņas problēmām vecumdienās.
  • Lielbritānijā katru gadu tiek izšķērdēti 93000 litri alus. Kā? Tas pazūd sejas apmatojumā – ūsās un bārdā!
  • Alus vannas uzlabo ādas stāvokli, tā kļūst veselīgāka – nolobās vecā āda, kā arī ķermenis kļūst daudz maigāks.

Ja, lasot šo rakstu, sakārojās satikt sen nesatiktos un iedzert kādu glāzi alus, dodies uz Īru krogu “Paddy Whelans” pašā Vecrīgas sirdī. Alus vannas gan tur nebūs, bet visdažādākie alus dzērieni katrai gaumei un lieliska atmosfēra gan! Pārliecinies pats, apmeklējot krogu Grēcinieku ielā 4. Lai nodrošinātu, ka būs kur sēdēt, zvani, lai rezervētu galdiņu 67210150!

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...