Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Izņēmumu gadījumi, kad var neuzrādīt Covid-19 testu, ierodoties Latvijā

Covid-19 mājas tests, foto - Anne Spratt, Unsplah

Covid-19 mājas tests, foto - Anne Spratt, Unsplah

Lai nodrošinātu pārvietošanās kontroli un izsekojamību, kopš šodienas, 15. janvāra, ieceļošanai Latvijā ir nepieciešams apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu, kā arī par to ir jābūt atzīmei aizpildītajā covidpass.lv anketā. Šī prasība ir noteikta, lai ierobežotu vīrusa ievešanas gadījumus, un tamlīdzīgas prasības ir ieviestas arī citās pasaules valstīs. Tomēr ir izņēmuma gadījumi, kad var neuzrādīt Covd-19 testu, ierodoties Latvijā!

Prasības uzrādāmajam Covid-19 neesamības dokumentam

Lai ieceļotu Latvijā ar starptautisko pasažieru pārvadātāju, piemēram, lidmašīnu, jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, bet, ja persona nav infekcioza, jāuzrāda ārsta izziņa, izziņa par antivielu esamību vai cits medicīnisks dokuments, kas to apliecina. Arī tiem, kuri plāno caur Latviju doties tranzītā uz citu valsti ir jābūt apliecinājumam par negatīvu Covid-19 testa rezultātu, kas atzīmēta covidpass.lv anketā.

Prasības uzrādāmajam dokumentam:

 • Covid-19 tests ir jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī, neatkarīgi, vai ieceļo ar lidmašīnu vai ar savu auto, vai ar citu transportlīdzekli;
 • Testam ir jābūt atzītam valstī, no kuras persona izceļo;
 • Tests jāuzrāda drukātā veidā vai elektroniski (personas viedierīcē) pārvadātājam, piemēram, lidsabiedrībai, pretējā gadījumā personai atteiks iekāpšanu;
 • Testa rezultāts vai izziņa var būt angļu, franču, vācu, krievu valodā vai pārvadātāja pakalpojumu izmantošanas gadījumā arī tās valsts valodā, no kuras persona ceļo uz Latviju. Savukārt, ja apliecinājumu uzrāda Valsts robežsardzei vai Valsts policijai, iebraucot Latvijā no Igaunijas un Lietuvas, tas var būt arī lietuviešu vai igauņu valodā.

Nemainīgs paliek nosacījums, ka pēc ieceļošanas no ārvalstīm ir noteikta 10 dienu pašizolācija. Informācija par valstu saslimstības rādītājiem pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

Nodrošinot stingru epidemioloģisko drošības kontroli, starptautiskie pasažieru pārvadājumi atļauti uz un no Eiropas Savienības (ES) valstīm un Eiropas ekonomiskās zonas robežās, kā arī uz un no Šveices un Apvienotās Karalistes.

Personu grupas, kurām ieceļojot Latvijā nav jāveic Covid-19 tests

 • Komercpārvadātāju darbiniekiem, ieceļojot Latvijā. Tas attiecas uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja, tai skaitā kurjerpasta darbiniekiem un pasažieru, kravas vai tehnisko reisu apkalpes locekļiem, kuri Latvijas robežu šķērsos, pildot darba pienākumus, tranzītā uz citu valsti vai, lai nokļūtu savā darbavietā vai atgrieztos no tās. Minētajiem darbiniekiem, šķērsojot Latvijas robežu vai pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī, piemēram, lidmašīnā, būs jāuzrāda noteiktas formas apliecinājums - Eiropas Komisijas izstrādātā “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka forma”.
 • Jūrniekiem, kuriem jānokļūst savā darbavietā uz kuģa vai nepieciešams atgriezties no tā, nodrošinot piegādes ķēžu nepārtrauktību;
 • Bērniem līdz 11 gadu vecumam;
 • Personām, kas saņēmušas nepieciešamās Covid-19 vakcīnas devas;
 • Delegācijām, diplomātiem un viņu ģimenes locekļiem, diplomātiskajiem kurjeriem;
 • Gaisa kuģu pasažieriem, kuri Latvijā atrodas tranzītā un nepamet lidlauka kontrolējamo zonu (lidostas termināla “sterilo zonu”);
 • Pierobežas iedzīvotājiem, kuriem ikdienā nepieciešams šķērsot robežu darba, izglītības u.c. vajadzību dēļ un kuri var uzrādīt apliecinājumu par nodarbinātību vai izglītību. Tas, piemēram, tieši attiektos uz Valkas un Valgas iedzīvotājiem, kuri ikdienas vajadzību dēļ regulāri šķērso Latvijas-Igaunijas robežu;
 • Citām personu grupām, kas uzskaitītas MK noteikumos nr. 360.

Latvijas valstspiederīgie, kuriem Covid-19 tests ir pozitīvs, varēs Latvijā atgriezties ar privāto autotransportu. Šīm personām tiek noteikta karantīna.

Esi informēts arī par sekojošo:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...