Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Ja tu smejies par melno humoru, iespējams, tu esi ģēnijs

Jumors, cilvēki smejas. Foto:Unsplash.com/

Jumors, cilvēki smejas. Foto:Unsplash.com/

Vīrietis ieiet bārā, kas atrodas augsta debesskrāpja virsotnē. Viņš nosēžas blakus kādam čalim un jautā: "Ko tu dzer?"

"Maģisko alu," tas atbild.

"Ja? Un kas tad tajā tik maģisks?"

Vīrietis viņam parāda: Viņš iedzer no savas glāzes, ieskrienas, lec lejā no jumta un, aplaižot pāris graciozus apļus ap ēku, atgriežas savā krēslā ar triumfējošu smaidu.

"Apbrīnojami!" vīrietis saka,"Dod arī man to pamēģināt!" Viņš pagrābj alu, izdzer to sausu, lec nost no jumta un piezemējas uz asfalta.

Bārmenis nokrata galvu: "Zini, tu esi īsts mērglis, kad piedzeries, Supermen."

Ja šī anekdote ar cilvēka nāvi tev likās smieklīga, priecājies. Iespējams, tu vienkārši esi gudrāks par tiem, kuri melno humoru nesaprot un neatbalsta. Ar šādu faktu nākuši klajā zinātnieki savā pētījumā. Tajā psihologu komanda secinājusi, ka cilvēkiem, kuri melnās anekdotes un melno humoru - definētu kā humoru par tādām draudīgām lietām kā nāve, slimība, kroplība, invaliditāte, karadarbība, kā arī humoru ar traģiskām, satraucošām vai morbidām tēmām - uztver veselīgi, var būt augstāks IQ līmenis un viņi var izrādīt zemāku agresiju un nepatiku pret šāda veida anekdotēm kā tie, kuri izjūt negatīvas emocijas.

Lai pārbaudītu saistību starp humora izjūtu un intelektu, pētnieki pieaicināja 156 vīriešus un sievietes. Viņu uzdevums bija izlasīt 12 drūmas karikatūras par nāvi. Dalībniekiem bija jānorāda, kā viņi saprot šos jokus un vai viņi tos uzskata par smieklīgiem. Pēc tam nāca kārta dažiem pamata tipa IQ testiem un anketas jautājumiem par viņu noskaņojumu, agresīvajām tieksmēm un izglītību.

Rezultāti bija pārsteidzoši: dalībnieki, kuri gan saprata, gan izbaudīja tumšā humora jokus, uzrādīja augstākus IQ rezultātus un viņu atbildēs atspoguļojās mazāk agresijas nekā tie, kuri tos nesaprata. Starp citu, dalībnieki, kuriem vismazāk patika humors, uzrādīja visaugstāko agresijas līmeni.

Kāds tur sakars ar intelektu? Pēc pētnieku domām, melnā humora joku apstrāde smadzenēm ir daudz sarežģītāka kā parastu, pliekanu joku gadījumā. Smadzenes, kas uztver melno humoru, ir mentāli vairāk attīstītas un reģistrē saņemto informāciju kā labvēlīgu, ne naidīgu. Tas ļauj palikt emocionālā komfortā, kaut arī esam pasmējušies par lietām, kuras it kā nemaz nav smieklīgas.

Tāpēc tver dzīvi viegli un smejies! Un, ja tev ir draugs, kurš to vien dara, kā bārsta melnos jokus, iedod viņam šo izlasīt.

Ja vēlies pasmieties par patiešām skarbien jociņiem - esam sagatavojuši 10 skarbus jokus!

Jumors, cilvēki smejas. Foto:Unsplash.com/

Jumors, cilvēki smejas. Foto:Unsplash.com/

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas