Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Jasmīns un tā smaržas priekšrocības

Jasmīnu smarža, Foto: Ольга Жукова, Pexels.com

Jasmīnu smarža, Foto: Ольга Жукова, Pexels.com

Jasmīnu ziedēšanas laikā, kad reibinošā, saldā smarža virmo visapkārt, nereti sajūtamies kā mazliet iemīlējušies – un ne velti! Uzzini, kā jasmīna aromāts iedarbojas uz mūsu garastāvokli un pašsajūtu un vienlaikus darbojas arī kā enerģijas stimulators!

Jasmīna smarža uzlabo garastāvokli un mazina depresiju

Jasmīns, tāpat kā daudzas aromterapijas smaržas, ir saistīts ar depresijas mazināšanu un garīgās veselības uzlabošanu. Jasmīna aromātiskā eļļa varot palielināt skābekļa līmeni asinīs un pat elpošanas ātrumu. Cilvēki tās ietekmē kļūst modrāki, enerģiskāki – jasmīna smaržai ir stimulējoša ietekme, tādējādi mazinās depresijas simptomi un uzlabojas garastāvoklis. Ne velti Jasmīna zariņu mundrumam mēdz siet pat pirts slotiņās.

Lūk - daži ieteikumi pirts rituāliem

Jasmīns - enerģijas stimulam

Tā kā jasmīns paaugstina skābekļa līmeni asinīs un ietekmē centrālo nervu sistēmu, tas dod vēl vienu labumu: palielina enerģiju. Līdz ar to mēs jūtamies labāki, možāki, it kā atguvuši spēkus. Ne velti daudzos spa salonos masieres aromterapijas masāžās izmanto tieši jasmīna eļļu. Ja nevari nokļūt spa, bet tev nepieciešams garīgs vai fizisks stimuls – noliec uz galda vāzē jasmīna zarus vai aizdedz sveci ar jasmīna smaržu – iespējams, ka tā kalpos kā enerģijas papildus stimulators un palīdzēs atteikties no liekas kafijas tases.

Tev patiks arī šis: Kas ir ziedūdens un kā to pagatavot

Jasmīns ir sens afrodiziaks

Jasmīns ticis izmantots kā afrodiziaks jau daudzus gadu simtus un ne velti – tas vienlaikus spēj gan nomierināt un atbrīvot no trauksmes un depresijai līdzīgiem simptomiem, taču tai pat laikā sniedz enerģijas lādiņu un mundrumu. Tik harmonisks līdzsvars ir lielisks priekšnoteikums arī kaislei. Cilvēki, pēc jasmīna sasmaržošanas, apgalvo, ka jūtas romantiski noskaņoti. Jasmīns ir afrodiziaks, kas nozīmē, ka tas var paaugstināt seksuālo vēlmi. Tāpēc tā ir izplatīta sastāvdaļa masāžas eļļās, kā arī, protams, smaržās.

Izlasi arī: 9 dabiski paņēmieni, kā dabiski pacelt libido

Jasmīns – arī pārtikā

Dažās pasaules valstīs. Unikālais jasmīna aromāts tiek izmantots dzērienu, konditorejas izstrādājumu, pudiņu un saldētu desertu aromatizēšanai.


Iesakām arī šo:


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...