Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Jauna mājokļa iekārtošana: ar ko sākt

Mājokļa interjers (Image by ElasticComputeFarm from Pixabay)

Mājokļa interjers (Image by ElasticComputeFarm from Pixabay)

Jauna dzīvokļa vai mājas iegāde ir liels notikums, sevišķi tad, ja tas ir tavs pirmais mājoklis. Tukša telpa var šķist vienlaikus biedējoša un intriģējoša. Tikai tavā ziņā ir tas, kā mājoklis izskatīsies, kad būs iekārtots. Taču nereti šo brīvības sajūtu pavada arī apmulsums - ar ko sākt?

Iekārto mājokli sev

Ja mammai mājās ir pilna pusdienu servīze 12 personām un atbilstoša izmēra ēdamgalds, bet vecvecākiem - sešvietīgs dīvāns, kurā skatīties televizoru kopā ar mazbērniem, tas nenozīmē, ka arī tev to visu vajag. Atbrīvojies no stereotipiem, no vecām lietām, ar ko kopā esam uzauguši un kuras automātiski sliecamies ienest arī savā dzīvē un savā telpā. Padomā, vai tiešām iedomātā mēbele vai lieta tev ir vajadzīga? Vai tā ir funkcionāla un radīs mājīguma sajūtu? Esošajā situācijā visticamāk netiks rīkotas lielas ballītes, tāpēc nav nepieciešamības pēc neizsmeļamiem glāžu krājumiem un milzīga trauku skapja. Ja neaizraujies ar gatavošanu, mierīgi vari iztikt bez pilna virtuves aprīkojuma. Padomā, kas ikdienā tev būtu pats nepieciešamākais un iegādājies tikai to, jo vēlāk, kad kādu laiku jaunajā miteklī būs padzīvots, var rasties nepieciešamība pēc vēl kādām lietām. Piešķir mājoklim arī nedaudz no sevis – kaut ko motivācijai, kaut ko iedvesmai, proti, lietas, kas patiešām telpu padara par mājām tieši tev.

Nesteidzieties

Iegādājoties jaunu mājokli, gribas tajā pēc iespējas ātrāk iekārtoties un sākt dzīvot "pēc pilnas programmas". Taču speciālists iesaka - nesteidzies! Steiga ir vissliktākais lielu pirkumu sabiedrotais, bet tieši lielie pirkumi ir vissvarīgākie - sienu un grīdu apdari, santehniku un mēbeles nebūs tik vienkārši nomainīt.

Ja plāno remontu, pavadi ilgāku laiku tukšajās telpās un dažādos diennakts laikos, lai novērtētu, kādas krāsas izvēlēties un kā tās izskatīsies dažādos apgaismojumos. Iejūties telpā, apgūsti tās loģiku, pārdomā funkcionalitāti, lai skaidri saprastu, kādas un cik lielas mēbeles būs vajadzīgas, kur tās novietosi un kā tās iekļausies interjerā. Sākumā labāk iegādāties vai paņemt līdzi no iepriekšējās iedzīves tikai pašu nepieciešamāko. Tikai apdzīvojot telpas, vislabāk sapratīsi, kas tieši tev vajadzīgs. Tāpat arī tekstilizstrādājumu, interjera priekšmetu un dekoru iegādi atstāj uz pašām beigām - tie ir akcenti, nevis pamata lietas.

Vizualizē savu interjeru

Ja nejūties pārliecināts, kādā stilā vēlies iekārtot savu mājokli, papēti, kā savas mājas iekārto citi. Izveido attēlu kolekciju: krāj gan tos attēlus, kas iedvesmo, gan tos, kas nepatīk - tā skaidri sapratīsi, kas tev nepatīk, un izvairīsies no kļūdām, veidojot interjeru.

Ja iespējams, izveido interjera vizualizāciju. Noderīgs būs arī vienkāršs telpas plāns, kurā mērogā iezīmēsi plānotās mēbeles to atrašanās vietās - tas ļaus vieglāk saprast, cik daudz vietas aizņems katra lieta un cik daudz brīvas telpas paliks. Svarīgi ir neaizkrāmēt telpu, atstājot brīvu vietu dzīvošanai.

Ja aizraujies ar zīmēšanu, uzzīmē savu sapņu interjeru un ņem zīmējumu līdzi, dodoties iepirkties: tas ļaus vieglāk atrast īstās krāsas un faktūras mēbeles un palīdzēs nenovirzīties no kursa un neveikt impulsīvus pirkumus.

Vēl kāds veids ir datorspēle “Sims”, kurā tiek imitēta parasta cilvēka dzīve un ikdiena, bet tai ir vēl kāds labums, kas var būt īpaši lietderīgs plānojot mājokļa interjeru: tajā reālos izmēros vari iekārtot savu mājokli, nokrāsot sienas vēlamā krāsā un spēlēties ar mēbeļu novietojumu.

Izvēlieties krāsu gammu

Krāsas spēj telpu pilnībā pārvērst - padarīt vizuāli lielāku, mazāku, šaurāku, platāku, augstāku, zemāku, siltāku, vēsāku. Izvēloties krāsu, jāpatur prātā, ka lielākā platībā tā izskatīsies citādi nekā uz maza krāsu parauga veikalā. Gaiši pasteļtoņu paraugi uz sienas var izskatīties tumšāki, bet tumšākas krāsas savukārt var izskatīties gaišākas.

Tapetes ar smalku zīmējumu telpu vizuāli paplašinās, savukārt lieli, uzkrītoši raksti - tieši pretēji, sašaurinās. Lai radītu plašuma sajūtu un harmonisku noskaņu, izvēlies gaišākas krāsas - baltu, dabiski baltu, gaišu smilškrāsu vai gaiši pelēku. Izvairies no vēsām krāsām telpā, kas atrodas ziemeļu pusē un kur neiespīd saule, - vēsie toņi šādai telpai liks izskatīties aukstai un nemājīgai.

Mājoklis izskatīsies harmoniskāk, ja viena un tā pati krāsa atkārtosies dažādās telpās. Piemēram, nokrāso savā mīļākajā krāsā koridora sienas un vienu dzīvojamās istabas sienu, bet citās telpās šo krāsu atkārto tekstilizstrādājumos. Ja ēka ir veca un sienas nav pilnīgi gludas un taisnas, izvēlies krāsu vai apmetumu ar biezu struktūru, kas palīdzēs noslēpt defektus un mazinās nepilnības.

Labāk vairāk gaismas nekā par maz

Pareizi izvēlēts apgaismojums ir viena no veiksmīga interjera atslēgām. Rūpīgi padomā par apgaismojuma risinājumiem, pievērs uzmanību tam, ko kurā telpā darīsi, kā novietotas mēbeles un cik spēcīgs ir dabiskās gaismas avots. Tas palīdzēs izlemt, kāds apgaismojums nepieciešams: vispārējs, dekoratīvs vai tikai neliels akcents. Kombinē izkliedētu un mērķētu apgaismojumu, lai telpā justos harmoniski jebkurā situācijā. Tas pats sakāms par elektrības rozetēm - to nekad nav par daudz, tāpēc labāk ierīko kādu papildus. Nav zināms, kā pēc kāda laika gribēsies pārkārtot mēbeles.

Lasi arī šos rakstus:Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...