Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā aizņemties naudu no ģimenes, nesabojājot attiecības?

Lūk, noteikums, kas jāievēro, aizdodot naudu kādam ģimenes loceklim: pieņem, ka viņi to nekad neatmaksās - un ar to viss būs kārtībā. Ja visi, kas kādreiz aizņēmās vai aizdeva naudu, ievērotu šo noteikumu, šis raksts varētu būt piepildīts ar laimīgu ģimenes locekļu attēliem, kas smaida bez vainas vai aizvainojuma par viņu finanšu apmaiņu.

Ko patiesībā nozīmē naudas aizdošana ģimenes locekļiem?

Diemžēl šķiet, ka nauda vienmēr kļūst neērti personīga. Kad aizdod naudu, attiecībās notiek varas maiņa. Aizdevējs kļūst spēcīgāks, savukārt aizņēmēju tas nostāda pozīcijā, kas var izraisīt aizvainojumu.

Tipisks ģimenes aizdevums varētu notikt šādi: Kāds Tev prasa aizdot naudu. Tu patiesībā nevēlies to sniegt - iespējams, Tev pat ir iemesli kāpēc to nedarīt, bet aizņēmējs taču atrodas sarežģītā situācijā, tāpēc Tu aizdod. Tad Tu klusi katru reizi, kad aizņēmējs parādās Tavā mājā ar jaunām kurpēm, bet naudu joprojām atpakaļ neatdod. Un ja atgādini, viņš var kļūt aizvainojošs, jo Tu "liec" viņiem justies neērti. Nākamā lieta, ko Tu zini - ir pagājuši mēneši, Tu joprojām gaidi savu naudu, aizņēmējs cer, ka esi par to aizmirsis, un jūsu attiecībās ir plaisa, no kuras neviens nav priecīgs.

Ne velti nauda ir tabu tēma - mums nepatīk par to runāt. Bet, kad finansiālā situācija nav atrisināta, tā kļūst noslogota ar varu un kontroli. Nauda var būt arī attiecību iznīcinātāja, bet tam nav jābūt.

Velti laiku pārdomām.

Tev nav pienākums teikt jā uzreiz, kad kāds ģimenes loceklis lūdz naudu - neatkarīgi no tā, cik briesmīga ir viņu situācija. Saki:" Es labprāt varētu jums palīdzēt. Ļauj man padomāt." Ieturi pauzi un pārdomājiet, pirms atbildi.

Pat dažas minūtes dod s laiku, lai galvā formulētu galvenos papildu jautājumus. Uzzini, vai viņi var atmaksāt un kāds ir viņu laika grafiks. Pēc tam velti divas līdz trīs dienas, lai atbildētu.

Pārrunā to ar savu partneri.

Pirms atgriezties pie aizņēmēja ar atbildi, ir jākonsultējas ar savu partneri vai laulāto, ja tāds ir, it īpaši, ja summa ir ievērojama, ņemot vērā jūsu finansiālo situāciju.

Tāpat kā visos sarežģītos jautājumos, svarīga ir atklāta komunikācija, īpaši, ja partneris nav gatavs aizdot naudu citiem tik ātri, cik gatavs esi Tu. Ja varat, apsēdieties kopā un runājiet par savu pārliecību par naudu un svarīgajiem mirkļiem savā dzīvē, kas noveda pie šiem uzskatiem. Tad jūs varēsiet redzēt viens otra perspektīvu un dziļāk izprast emocionālo reakciju, ko partneris piedzīvo šajā brīdī, kas liek viņa justies tramīgam, dusmīgam vai bezspēcīgam. Tas nozīmē, ka, ja partneris vienkārši nav iesaistīts aizdevumā, darījums ir izslēgts. Atceries - laulība ir arī finansiāla partnerība. Partnerim, kurš nevēlas aizdot, visticamāk, ir veto tiesības.

Uzticies savai intuīcijai, ja tā liek pateikt “nē”.

Naudas aizdošana gandrīz vienmēr ir slikta ideja. Ikreiz, kad vari pateikt nē, dari to. Pat ja persona Tev atmaksā, Tu esi atvēris durvis, kuras nekad vairs neaizvērsies. Tu kļūsti par banku - tas maina to, kā tavs radinieks uz Tevi skatās un kā Tu uz viņu. Ir divi gadījumi, kad vajadzētu maigi, bet stingri atteikties: ja Tu to vienkārši nevarat atļauties vai ja personai ir bijusi aizņemšanās no Tevis vai citiem, kas nav atmaksāta. Iespējams, šīs ir vienreizējas grūtības vai naudas trūkums ir šīs personas hronisks uzvedības modelis

Iespējams, ka pēc aizdevuma atteikšanas Tu nejutīsies lieliski. Tev pieder šīs jūtas, un atklātas komunikācijas garā dalies tajās. Nākamreiz, kad redzēsi šo personu, izsaki, kā jūties, tad saki: "Man šobrīd tas ir labākais lēmums. Man ir jārūpējas par sevi, un es ceru, ka Tu to saproti."

Neaizdod naudu, kuras Tev nav.

Ja jūs nevari atļauties palīdzēt, iespējams, vēlēsies paņemt kredītu, jo taču ir tik svarīgi palīdzēt tuvākajiem. Nē! Tavs uzdevums ir pārliecināties, ka esi ceļā uz savu finansiālo mērķu sasniegšanu. Neviens par Tavu naudu nerūpēsies vairāk nekā Tu pats. Neieslīgsti parādos, lai kādam aizdotu.

Jūties labi, dodot šo dāvanu.

Jā, "dāvana". Nav cita opcija, kā to definēt. Kad aizdod naudu kādam - pat savam tuvākajam un uzticamākajam brālim - ir jāpieņem, ka viņš nekad neatmaksās un ar to samierinies. Būtu jauki domāt, ka aizņēmēji atmaksās, ko daudzi cilvēki patiešām arī dara. Bet, ja domā, ka nauda ir dāvana, nevis aizdevums, tad nākamreiz, kad redzēsieties ģimenes ballītē, jūs atbrīvosities no jebkāda aizvainojuma vai dīvainām izjūtām. Labāk turpināt savu dzīvi, neturot aizvainojumu. Turklāt, Tev nav jāsaka aizņēmējam, ka uztver to kā dāvanu. Ja naudu atdos – būsi priecīgs, bet ja nē, nebūs aizvainojumu.

Ja Tu ceri aizņemties, bruņojies ar atmaksas plānu.

Tikai tāpēc, ka potenciālajiem aizdevējiem vajadzētu domāt par aizdevumu kā par dāvanu, tas nenozīmē, ka aizņēmējiem pret to tā vajadzētu attiekties. Kad lūdz kādam, kuru mīli un kuram uzticies, atdot savu naudu, tā ir cieņas pazīme (pret viņu un pret sevi) iesniegt pārdomātu atmaksas grafiku. Dari visu smago darbu viņu labā. Sarunājies patiesi par to, kā un kad tiks atmaksāts aizdevums.

Rakstiski izsniedzot aizdevuma nosacījumus, var veicināt sirdsmieru un mazināt aizvainojumu. Sastādiet līgumu. Pārliecinieties, vai līgumā ir iekļauti iesaistīto personu vārdi, aizdevuma summa, maksājumu grafiks un, iespējams, arī procentu likme. Procentu likmes iekļaušana parāda, ka aizdevums juridiski nav dāvana. Dokuments jāparaksta un kopijas jāglabā abām pusēm. Šāds aizņēmuma veids būtu vēlams, ja summas šķiet gana lielas vienai vai otrai pusei. Un nevajadzētu pret aizņēmuma dokumentu izturēties ar nicinājumu, jo patiesi nauda ir viens no galvenajiem iemesliem, kas izjauc radinieku attiecības, turklāt ir garants un drošības sajūta abām pusēm.

Starp citu - ikvienam reizēm var gadīties grūti laiki. Pat Olgai Kambalai bijis dzīvē laiks, kad pietrūkst maizei un viņu glābusi draudzene katrīne Sauliete - noskaties zemāk VIDEO!

Lasi arī:

Aizdot naudu, Photo by Christian Dubovan on Unsplash

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas