Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā apgriezt sunim nagus?

Suņa nagi, Photo by Tatiana Rodriguez on Unsplash

Suņa nagi, Photo by Tatiana Rodriguez on Unsplash

Būt suņa saimniekam ir jautri un arī grūti. Pajautā ikvienam, kam ir suns, un viņi pateiks: "Tas prasa daudz darba un laika." Daļa no šī darba ir dzīvnieka kopšana, un nagu apgriešana tai skaitā. Kucēna nagu griešana ir tikpat svarīga viņa vispārējai veselībai kā pareiza diēta un ikdienas pastaigas. Uztraukties par to, kā griezt kucēnam nagus, arī ir pilnīgi normāli. Kā droši apgriezt sunim nagus ar pēc iespējas mazāku drāmu izdodas Tev?

Cik bieži griezt sunim nagus?

Veselam, aktīvam sunim vidēji nagus vajadzētu apgriezt apmēram reizi mēnesī, tomēr tas atkarīgs no katra suņa individuāli. Ja esi pilsētnieks un Tavs suns vienmēr staigā pa ietvēm, iespējams, nagi būs jāgriež retāk, jo raupjais cements darbojas kā ērta nagu vīle. No otras puses, mazāk aktīviem un vecāka gadagājuma suņiem nagus var griezt biežāk. Neatkarīgi no aktivitātes līmeņa, ja suņa nagi pieskaras grīdai, kad viņš nekustīgi stāv vai arī, ja var dzirdēt, kā šie nagi klikšķ gaitenī, ir pienācis laiks tos apgriezt.

Kāpēc suņa nagu apgriešana ir svarīga?

Vai Tev patiktu tik gari nagi, kas saritinās plaukstās un padarītu neiespējamu priekšmetu paņemšanu? Diez vai. Tas pats attiecas uz Tavu suni. Garie nagi apgrūtina skriešanu un staigāšanu, jo kavē saķeri. Ja mājās ir paklājs, tie nemitīgi ķeras paklāja diegos. Gari nagi var novest pie tā, ka suns sāk staigāt paplašinātiem ķepu pirkstiem, kas laika gaitā var izraisīt sāpes pat visā suņa kājā. Šie ir sliktākie scenāriji, taču tie ilustrē biežas nagu griešanas nozīmi.

Turklāt, jo vairāk apgriez sunim nagus, jo mazāka ir iespēja, ka tos apgriezīsi slikti. Ikviens, kurš kādreiz ir griezis suņu nagus, ir baidījies tos apgriezt pārāk daudz, izraisot suņa asaras, gaudošanu vai asiņošanu. Tas notiek, ja nejauši sagriez dzīvnadzi, kas ir asiņu un nervu pilna vēna, kas atrodas suņa nagā un aug kopā ar to. Dzīvnadzis ir naga jūtīgā daļa. Un jo ilgāk ļauj nagam augt, jo garāks kļūst arī dzīvnadzis – un jo grūtāk to arī neaizskart.

Kā sunim nogriezt nagus?

Ideāli, ja Tev palīdzēs otra persona. Tomēr ir veidi, kā sunim nogriezt nagus vienatnē:

 • Turiet suņa ķepu rokā maigi, tomēr pietiekami cieši, lai viņš nevarētu to atraut.
 • Turi vienu pirkstu starp īkšķi un rādītājpirkstu, nedaudz saspied pirkstus kopā, lai nags būtu stabils.
 • Izmanto izturīgas nagu knaibles, uzmanīgi nogriez naga galu, labāk to darīt pa pavisam nelieliem gabaliņiem, pa 1 mm, lai, ja nagi ir tumši, manītu, kad sāc pietuvoties dzīvnadzim. Gaišiem nagiem to būs vieglāk pamanīt.
 • Atceries – vienmēr turi galvu prom no dzīvnieka, jo tas var izrādīt agresiju, ja neviļus nodari viņam sāpes vai diskomfortu!
 • Ideāls garums ir 2 līdz 3 mm attālumā no dzīvnadža. Kad esi sasniedzis šo punktu, vari pāriet uz nākamo pirkstu.

Kad var sākt griezt kucēnam nagus?

Jo ātrāk sāksi griezt kucēnam nagus, jo labāk! Ir svarīgi pieradināt kucēnu pie nagu apgriešanas jau agrīnā vecumā. Jau pirmajās nedēļās, kad kucēns ir mājās ar Tevi, apgriez viņam nagus, pat ja to gandrīz nemaz neproti. Vismaz imitē, lai suns pierod, ka turi viņa ķepu un rīkojies ar nagiem.

Ja kucēns uzreiz reaģē negatīvi uz nagu apgriešanu vai Tavs pieaugušais suns ienīst šo procesu, mudini sunim kaut cik pozitīvas attiecības ar nagu griešanu:

 • Pastaigājoties nēsā līdzi nagu šķēres un novieto tās pie ēdiena bļodām, lai izveidotu nekaitīgas attiecības ar instrumentu. Šķiet jocīgi, bet šis triks labi iedarbojas!
 • Ļaujiet sunim ostīt un knaibles.
 • Ļaujiet kucēnam dzirdēt knaibles darbībā, kad tās netiek izmantotas nagiem.
 • Vienkārši pieskaries ķepai ar knaiblītēm, neko neapgriežot.
 • Nostiprini visus šos mirkļus ar nelielu cienastu, lai parādītu savam sunim, ka pēc mijiedarbības ar knaiblēm viņš tiks apbalvots.
 • Galu galā, kad suns ir apmierināts ar nagu knaiblītēm, mēģini nogriezt vienu nagu un redzēt, kā tas reaģē.
 • Nekad nesodi un nelamā savu suni par to, ka viņš baidās no nagu knaiblēm. Tas tikai radīs papildu ciešanas, kad pienāks laiks griezt.
 • Ja sunim bailes no knikšķošās nagu knaibļu skaņas, līdzīgi kā bērnam, katru reizi, kad knieb, izrunā savas skaņas, piemēram, “klik”, “klik”!

Vai es varu pats apgriezt kucēna nagus?

Jā, to noteikti vari! Tomēr, pirmo nagu griešanas procesu labāk veikt veterinārārsta vai profesionāla suņu kopēja klātbūtnē, kas Tevi pamācīs, kā to pareizi darīt, lai process būtu sunim netraumējošs.

Noskaties, kāpēc Kašera un Jāņa mīlule sunīte Rafija sagādājusi raizes saviem saimniekiem.

Lasi arī:

 • Foto: Pašmāju slavenības lepni izrāda savus mājdzīvniekus
 • Samantai Tīnai saslimis uzticamais draugs Skarabejs

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...