Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā aprēķināt automašīnas patiesās izmaksas mēnesī?

Pixabay.com

Pixabay.com

Ja iemācīsies aprēķināt braukšanas izmaksas, varēsi noteikt, cik lielu daļu algas tu iztērē braukšanai. Aprēķini degvielas izmaksas, apkopi un apdrošināšanu, lai iegūtu aptuvenu priekšstatu par pamata izdevumiem.

1.Degvielas patēriņa aprēķināšanas metode

1. Aprēķini degvielas izmaksas, norakstot kilometru skaitu odometrā, kad degvielas tvertne ir gandrīz tukša.

2. Uzpildi pilnu bāku jeb degvielas tvertni un pieraksti galonu vai litru skaitu, kas bija vajadzīgs, lai to piepildītu.

3. Brauc, līdz tvertne atkal ir gandrīz tukša

4. Vēlreiz pārbaudi odometru, atkārtoti uzpildot, un no jaunā numura atņemiet odometra veco rādījumu, lai redzētu, cik km esi nobraucis.

5. Pieraksti atšķirību starp diviem odometra rādījumiem. Un iegūto litru skaitu, kas bija nepieciešami pilnas bākas piepildīšanai, ar nobraukto kilometru skaitu un pareizini ar 100.

Piemēram, ja Tu nobrauci 450 km un iztērēji 30 litrus degvielas, tad tavam transportlīdzeklim bija nepieciešami ~6,6 litri degvielas uz 100 kilometriem.

2.Aprēķini mēneša nobraukto attālumu un izmaksas

1. Piefiksē visus datus mēnesī – kopējo degvielas daudzumu un nobraukto kilometru skaitu.

2. Aprēķini aptuvenās izmaksas, ņemot vērā degvielas cenu par litru. Piemēram, ja menesī esi nobraucis 700 km un Tava automašīna patērē 6,6 l uz 100 km, tad tie būs ~700*6,6/100 =46,20 litri degvielas.

3. Pēc tam izrēķini, cik lielas ir aptuvenās degvielas izmaksas mēnesī, ņemot vērā degvielas cenu.

3. Uzturēšanas un apdrošināšanas izmaksas

1. Saskaiti to, ko gadā iztērēji eļļas maiņai, riepām un citai apkopei, rēķiniem par auto remontu un apdrošināšanai, sadali šo kopsummu ar 12, lai iegūtu mēneša kopsummu.

2. Pievienojiet pārbaudes, tehniskā apskate, apdrošināšanas izmaksas par gadu un dali ar 12.

Iegūsi vidējās mēneša uzturēšanas izmaksas savam auto.

Ņem vērā, ka izmaksas šajā aprēķinā neietver kredītu maksājumus, ko autovadītāji maksā, pērkot transportlīdzekli, brauciena laiku, automašīnas vērtības samazināšanos, negadījumus, stāvēšanu un ceļa nodevas, kā un citas izmaksas.


Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...