Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā atpazīt un izvēlēties kvalitatīvas granulas apkurei

Granulas, foto - Belgran

Granulas, foto - Belgran

Ja tavā mājoklī omulību un patīkamu temperatūru nodrošina apkures katls un kā kurināmo esi izvēlējies granulas, tad noteikti esi novērojis, ka no dažām granulām siltuma atdeve ir lielāka, no dažām - mazāka. Loģiski būtu iegādāties tikai tās granulas, kurām ir lielāka siltumatdeve, tādejādi ieekonomējot līdzekļus. Bet, tā kā granulas ir pieejamas dažādās krāsās, dažādos izmēros ar dažādām kalorijām un milimetriem, ir viegli apjukt lielajā izvēlē.

Kādas kļūdas pircēji pieļauj granulu iegādē?

1. Granulas nolemj iegādāties par vēlu – tad, kad jau iestājies aukstais laiks un labākās granulas ir izpirktas “pa tīro”.

2. Izvēloties granulas, noteicošais izvēlē ir krāsa, nevis kalorijas. Tieši kalorijas nosaka siltumatdevi – jo vairāk kaloriju, jo labākas granulas. Informācija par kalorijām ir izvietota uz granulu iepakojuma, kā arī to var noskaidrot no ražotāja.

3. Nenoskaidro granulu izcelsmes avotu – iegādājoties granulas no pārpircēja, nevis ražotāja, visbiežāk nākas saskarties ar situāciju, kad pārpircējs neko par ražotāju nezina. Konkrētam ražotājam ir konkrēta rūpnīca un “papīri kārtībā” jeb iespēja uzrādīt dokumentus, kas apliecina granulu kvalitāti. Ja granulas nāk velns viņu zina no kurienes, tādā gadījumā ir liels risks, ka granulām ir piemaisītas smiltis, plastmasas daļiņas un citi svešķermeņi.

4. Izvēlas lētāko cenu – ne vienmēr augstākā cena garantēs augstāko kvalitāti, bet granulas izvēlēties tikai pēc cenas, neņemot vērā citus faktorus, nozīmē pašrocīgi radīt sev problēmas un izmest naudu.

Kā atpazīt labas kvalitātes granulas?

  • Granulu krāsa ir atkarīga no ražošanas procesa – cik ilgi žāvētas, no kādas koksnes, vai ir klāt miza vai nav. Labām granulām jābūt gaišā, dzeltenīgā krāsā. Ar izteikti baltām granulām jābūt uzmanīgiem, jo var izrādīties, ka krāsas iegūšanas nolūkos koksnei ir pievienots krīts.
  • Granulām jāsmaržo pēc koka – granulu maisiem ir caurumi, tāpēc par smaržu iespējams pārliecināties jau veikalā, nevis tikai pēc iegādes.
  • Lai noskaidrotu, cik ātri granulas uzsūc mitrumu iespējams veikt eksperimentu – paņemt glāzi ar ūdeni un iebērt sauju granulu tajā. Viss būs redzams uzreiz – vai granulas uzpeld, nogrimst vai piebriest un absorbē šķidrumu. Labas granulas ne tikai uzsūks ūdeni, bet arī glāzes apakšā neparādās smiltis.

Kas labākas 8mm vai 6mm diametra granulas?

Šajā jautājumā pircēji iedalās divās kategorijās. Vieni apgalvo, ka labākas ir 8mm, otri – 6mm. Ja tiek kurināts ar 8mm granulām, tad pircējs iegūst vairāk siltuma, jo tajās ir vairāk koksnes, tās ir blīvākas un ilgāk deg. Savukārt 6mm granulas vienkārši izdeg ātrāk.

Alternatīva granulām – akmeņogles

Kā alternatīvu granulām var izmantot akmeņogles. Tām ir savi plusi. Cenas ziņā - vislētākais kurināmais, bet patēriņa ziņā akmeņogles ir apkures veids ar augstu energoatdevi. Akmeņogles, kuras iziet bagātināšanas procesu ir kvalitatīvākas, jo ir attīrītas no iežu piejaukuma. Kvalitatīvākajām akmeņoglēm ir raksturīga augsta siltumspēja un zems pelnu saturs.

Ja vēlies attekties no cietā kurināmā

Mūsdienās mājas apsildei var neizmantot cieto kurināmo. Siltumsūknis ilgtermiņā ir daudz ērtāks un ekonomiskāks ikdienā – nav nepieciešams cietais kurināmais, kā arī nav vajadzība pat pēc skursteņa izbūves. Siltumsūkņa apkope ir salīdzinoši vienkārša un neprasa milzīgas investīcijas, turklāt to var izvietot praktiski visur, nav nepieciešama plaša un speciāli veidota telpa.

Granulas, foto - Belgran

Granulas, foto - Belgran

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas