Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā atvieglot grāmatvedības organizēšanu uzņēmumā?

Grāmatvedība uzņēmumā, Image by Claudio_Scott from Pixabay

Grāmatvedība uzņēmumā, Image by Claudio_Scott from Pixabay

Lai uzņēmums darbotos veiksmīgi, pareiza grāmatvedības organizēšana ir ļoti būtisks faktors. Nepietiekamas grāmatvedības informācijas un nepareizu datu dēļ cietuši vairāki uzņēmumi. Ikdienā uzņēmēji uzskata, ka darbs ar klientiem ir primārais, un nereti aizmirst par uzņēmuma darbības aizkulisēm, kas iekļauj ilgstošu laika pavadīšanu arī pie grāmatvedības datu tabulām. Tomēr precīza un regulāra datu pārskata veidošana ir tieši tas, kas ļauj pilnvērtīgi un precīzi izvērtēt, vai uzņēmums var atļauties veltīt līdzekļus produktu papildināšanai, paredzēt ienākumus un peļņu, kā arī izvērtēt labākās iespējas uzņēmuma veiksmīgas darbības optimizēšanai. Tieši grāmatvedības pārskati ir iespēja pieņemt pareizos lēmumus uzņēmuma veiksmīgai darbībai nākotnē, un nepieļaut kļūdas dažādu lēmumu pieņemšanā. Taču kā atvieglot šos sarežģītos grāmatvedības procesus?

Bilances, peļņas un naudas plūsmas prognozes pārskatu precizitātes nozīmīgums grāmatvedībā

Ir trīs grāmatvedības pārskati, kuriem jābūt katrā uzņēmējdarbībā – bilance, peļņas vai zaudējumu pārskats (PZ) un naudas plūsmas prognoze. Šie grāmatvedības pārskati prasa absolūtu precizitāti. Tieši neprecīzu pārskatu dēļ uzņēmumā mēdz tik pieļauti kļūdaini lēmumi turpmākās uzņēmuma darbības plānošanai, jau kļūdas sākumā tiek nepareizi atspoguļots pareizs uzņēmuma kopējais finansiālais stāvoklis. Viena kļūda var izmaksāt uzņēmumam nepareizu līdzekļu novirzi, kā rezultātā uzņēmums var iedzīvoties parādos. Manuālu atskaišu sagatavošanas procesos, izmantojot kalkulatoru un papīra dokumentus, pastāv krietni lielāks risks pieļaut cilvēciskā faktora kļūdas, kā rezultātā nākas no jauna veikt visus pārrēķinus, lai pieļauto kļūdu atrastu un atrisinātu. Vieglu, ērtu un precīzu grāmatvedības datu aprēķinu var iegūt mūsdienīgām metodēm, neizmantojot kalkulatoru. Izmantojot automatizētas uzskaites programmas, iespējams uzlabot darba efektivitāti un precizitāti, turklāt pie datiem var piekļūt jebkurā laikā un vietā, piemēram, naudas plūsmas prognozi Confidentum iesaka atvieglot prognozi ar SmartBooks, kas automātiski sagatavo un vienkāršos grafikas veidos attēlo reāli prognozējamo finanšu situāciju uzņēmumā.

Laika nozīmīgums grāmatvedības procesos

Grāmatvedību atskaišu sagatavošana ne tikai lielu precizitāti prasa, bet milzīgu laika ieguldījumu. Un kā jau mēs visi zinām – “laiks ir nauda”. Milzīgo papīra dokumentu kalnu apstrāde grāmatvedības pierakstiem prasa ļoti daudz laika, ko patiesībā varētu ieguldīt citiem darbiem. Lai ieekonomētu laiku un arī naudu grāmatvedības dokumentu apstrādei, uzskaitei un atskaišu sagatavošanai, algu aprēķināšanai un citiem grāmatvedības procesiem iespējams izmantot sertificētas un profesionālas, precīzas grāmatvedības datu apstrādes programmas, kā arī piesaistīt profesionālus grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējus, kas arī strādā ar programmām, kas visus datus apstrādā ātri un precīzi. Divas lieliskas un Confidentum atzītas grāmatvedības programmas ir:

SmartBooks grāmatvedības programma, kas veic automātisko rēķinu elektrisko izrakstīšanu un nosūtīšanu, uzskaita ienākošos un izejošos dokumentus, veic dažādas grāmatvedības darbības un reāllaika finanšu informācijas uzskaiti, kurai iespējams piekļūt attālināti.

Algvedis ir automatizēta laika uzskaites un algu aprēķināšanas programma, kas precīzi uzskaita uzņēmuma darbinieku nostrādāto laiku, kā arī aprēķina algu, atvaļinājumus un citus maksājumus, atvieglojot šo laikietilpīgo procesu grāmatvedim.

Vai ar grāmatvedības programmām vien ir pietiekami veiksmīgai un precīzai grāmatvedības organizēšanai?

Lai arī grāmatvedības programmas krietni atvieglo darbu grāmatvežiem, ar to vien nepietiek, lai precīzi organizētu uzņēmuma grāmatvedību. Grāmatvedim jāpiemīt ne tikai analītiskajām spējām un jāprot savadīt dati sistēmās, bet arī izcili jāpārzina likumdošana, kas var mainīties vairākas reizes gadā, jāprot efektīvi uzraudzīt debitorus, organizēt parādu atmaksu no parādniekiem, kā arī nepieciešamības gadījumā atbilstoši sadarboties ar parādu piedzinējiem un veikt citus ikdienas naudas plūsmas kontroles un uzskaites darbus.

Confidentum grāmatvedības profesionāļu komanda pielāgos savus esošos pakalpojumus, lai nodrošinātu jebkura augošā uzņēmuma vajadzības. Grāmatvedības uzņēmums sniedz pakalpojumus, kas palīdz izveidot pareizu uzskaites un grāmatvedības praksi, izmantojot efektīvus pieejamos tehnoloģiskos rīkus, kas palīdz veikt ikmēneša uzdevumus, optimizēt nodokļus. Tāpat, sagatavo dažādas finansiālās atskaites uzņēmuma vadībai un palīdz atrisināt problēmas ar parādniekiem. Profesionālie uzņēmuma darbinieki palīdzēs arī ar uzņēmuma reģistrāciju un likvidāciju.

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...