Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā braucot ir iespējams ietaupīt degvielu?

Kā samazināt degvielas patēriņu. Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Kā samazināt degvielas patēriņu. Photo by Andrea Piacquadio from Pexels

Degvielas ietaupīšana – ko tas īsti nozīmē? Liet lētāku degvielu? Mazāk braukt? Bet varbūt vienkārši braukt ekonomiskāk? Kas ir jāņem vērā, lai panāktu maksimālu nobraukumu ar to paši degvielas daudzumu bākā? Lūk, daži padomi, kas palīdzēs samazināt degvielas patēriņu:

1. Saglabā mašīnas aerodinamiskumu

Vēja pretestība palielina degvielas patēriņu, tādēļ centies turēt auto logus aizvērtus, kad brauc lielā ātrumā, kā arī atbrīvojies no jumta bagāžniekiem un liekām kastēm, kad tos nelieto. Noņemot kravas kasti no jumta vai velosipēdu turētājus - gada laikā ir iespējams ietaupīt pat 10-20% no degvielas patēriņa.

2. Logi un kondicionieris

Kā, minējām, lielā ātrumā vajadzētu auto logus turēt aizvērtus, jo, pieaugot ātrumam un vēja pretestībai, ievērojami palielina degvielas patēriņu. Diemžēl arī gaisa kondicionēšana palielina degvielas patēriņu, īpaši zemā ātrumā. Ja ir karsta diena, braucot ar lielu ātrumu, izmanto gaisa kondicionētāju, bet pa pilsētu vari droši atvērt logus. Ja kondicionieris nestrādā, ieteicams atrast problēmas cēloņus un novērst tos, jo runa ir ne tikai par pasažieru labsajūtu, bet arī braukšanas ekonomiskumu.

3. Brauc lēnāk!

Pavēro savas auto degvielas patēriņu, mainoties ātrumam. Reizēm samazinot ātrumu vien par 10 km/h var ievērojami samazināt arī degvielas patēriņu.

4. Veic regulāru auto apkopi

Lai uzturētu motora darbību efektīvu, pārliecinies, ka izmanto pareizu motoreļļu, regulāri veic tehniskās apkopes darbus. Starp citu – dažos servisos tehnoloģijas ļauj eļļas maiņu veikt arī pilnībā – tad efekts būs patiesi labs.

5. Brauc saprātīgi, bremzē mazāk

Strauji bremzēt, pēc tam uzņemt ātrumu, pēc tam atkal bremzēt – jā, varbūt tas uzdzen “asumu”, bet degvielu noteikti patērē krietni neefektīvāk. Novērtē priekšā esošo ceļu un centies laikus paredzēt pārējo autovadītāju iespējamo rīcību un draudus, lai izvairītos no straujas bremzēšanas. Piemēram – varbūt uz ceļa ir bedres, guļošie policisti vai ātruma samazinājuma zīmes, pagriezieni, kas iespējams, apturēs auto plūsmu – nav vērts pa šādu ceļu trakot. Jo mazāk braukšanas laikā ir nepieciešamība bremzēt vai strauji uzņemt ātrumu, jo mazāks ir degvielas patēriņš. Ja satiksme ir intensīva, brauc vienmērīgi un izvairies no ātras braukšanas, lai varētu pietuvoties priekšā esošajai automašīnai, pēc tam strauji nebremzējot. Turklāt strauja pedāļa spaidīšana un bremzēšana var arī izskatīties pēc agresīvas braukšanas, par ko var dabūt pat sodu. Nav vērts!

6. Nomet apgriezienus!

Daži autobraucēji pirms pārnesuma maiņas ļauj sasniegt 3000 apgriezienus minūtē benzīna automašīnām un 2500 - dīzeļdzinēja automašīnām, taču efektīvāk ir pārslēgties uz nākamo pārnesumu pie 2500 (benzīns) un 2000 (dīzeļdegviela) apgriezieniem. Uz augstāku pārnesumu pārslēdzies labāk agrāk nekā vēlāk.

7. Rūpējies par riepām

Labi koptām riepām ir būtiska nozīme drošā un ekonomiskā braukšanā. Regulāri pārbaudi riepu spiedienu. Pareizs riepu spiediens var samazināt degvielas patēriņu pat līdz 2%. Ja pats neesi pārliecināts, vai riepas ir labā kārtībā, iegriezies kādā riepu servisā, kur meistari ātri vien palīdzēs.

8. Samazini auto svaru

Vieglāka automašīna patērēs mazāk degvielas, tāpēc nebrauciet apkārt ar nevajadzīgām lietām bagāžniekā un, ja vien jūs nedodaties tālā ceļojumā, apsveriet iespēju, ka degvielas tvertne ir pilna vai nepilna.

9. Eksperimentē!

Jā, galu galā vienkāršākais veids, kā ietaupīt uz degvielas izmaksām, ir samazināt automašīnas izmantošanu – mēģini vairāk staigāt, braukt ar velosipēdu vai sabiedrisko transportu. Taču, ja nespēj no auto atteikties – noskaidro, cik daudz degvielas patērē katru nedēļu un tad mēģini vienu nedēļu izmantot ekonomiskās braukšanas padomus un salīdzini rezultātus, lai redzētu, kāda ir atšķirība!

Zemāk noskaties video - uzzināsi, kādēļ Krišnaīti skaita lūgšanas, pildot degvielu! (Lai gan pie tādām degvielas cenām, kādas tās ir šobrīd, ļoti iespējams, ka lūgšanas benzīntankā drīz skaitīs visi, tādēļ ceram, ka augstāk minētie padomi nedaudz palīdzēs braukt ekonomiskāk)

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...