Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas

Kā cīnīties pret dunduriem?

Dundurs, Image by FRANCO PATRIZIA from Pixabay

Dundurs, Image by FRANCO PATRIZIA from Pixabay

Mežā, pie ūdens, ēnā – visur dunduri. Vienkārši briesmas! It kā pūties ar pretodu līdzekļiem, bet pat šķiet, ka tie no dunduriem īsti nepasargā. Kā pret viņiem cīnīties, lai vasaras karstais laiks nepaiet vienīgi sēžot slēgtā telpā vai nemitīgi kasoties un ārstējot milzīgos dunduru kodumus?

Vai dunduri ir bīstami?

Lai arī dunduri ir nenormāli uzmācīgi un ļoti sāpīgi kož, vairāk kā par uztūkušām un niezošām koduma vietām tie cilvēkam nenodara. Dunduri Latvijā nepārnēsā slimības, tomēr to kodumi var būt drauds alerģiskiem cilvēkiem, radot nelielus ādas iekaisumus.

Kā cīnīties pret dunduriem?

Lai arī populārākais no veidiem, kā cīnīties pret dunduriem, ir pretodu līdzekļi, tas tomēr nav tik iedarbīgs, kā gribētos. Līdzekļi ir daudz un dažādi, un ja viens ir pietiekami spēcīgs, lai dundurus uz īsu brīdi atvairītu, cits var nesniegt nekādu labumu. Tomēr mēģināt var, un ja izdodas atrast tādu pretinsektu līdzekli, kas darbojas pret dunduriem un odiem, noteikti to ņem līdzi, dodoties dabā.

Vēl viena metode, kuru vērts izmēģināt, ir ēterisko eļļu lietošana. Asinssūcēju kukaiņiem netīk krustnagliņu, eikalipta un anīsa smarža. Šādas ēteriskās eļļas vari iegādāties gan gatavas, gan pagatavot pati mājas apstākļos. Vairāk par to, kā pašam pagatavot pretodu līdzekli, kas varētu pasargāt arī pret citiem asinssūcējiem kukaiņiem, lasi te: Pretodu līdzekļi, kurus vari pagatavot pats.

Nesen dzirdējām, ka esot viens tieši pret dunduriem radīts līdzeklis, kas ir domāts zirgiem un jātniekiem. Un tas nu patiešām esot dikti iedarbīgs tieši pret dunduriem. Izmēģinājuši gan paši vēl neesam, bet par šādu līdzekli var interesēties veterinārajās aptiekās, kā arī specializētajos veikalos, kur iegādājamas lietas priekš jāšanas.

Ko darīt, ja sakoduši dunduri?

Ja sakoduši dunduri, tad nieze un pat sāpes un uztūkums var radīt nemitīgu diskomfortu. Lai mazinātu niezi, var uzsmērēt tējas koka, lavandas, salvijas, citrona, bazilika, melisas, piparmētras un eikalipta ēteriskās eļļas. Tāpat, homeopāti iesaka pielikt saberztu ceļmallapu uz koduma vietu. Protams, bez tā aptiekās nopērkami dažādi līdzekļi, kas samazina niezi – gan smērējami gēli un losjoni, gan iekšķīgi lietojami tablešu veidā.

Kā cīnīties ar dunduriem pie mājas?

Ja Tev pie mājas ieviesusies dunduru kolonija, tad jūtam līdzi.. Bet vispār pret viņiem iespējams cīnīties! Kaut vai ar to pašu ēterisko eļļu – vienmēr iesmērējies ar viņiem netīkamu aromātu.

Pie mājas vari turēt prestodu sveces, iespējams, tās aizbiedēs arī dundurus. Tādas vari pagatavot arī pati!

Vienmēr nēsā biezu apģērbu ar garām rokām. Diemžēl dunduri ir tie, kas spēj izkosties arī caur krekliem, tādēļ vakara pasēdēšanai dunduru apsēstajās zonās vienmēr labāk noder mugurā uzvilka vējjaka.

Atceries – mūsdienās ir lieliski pakalpojumi, kas Tev var noderēt arī dunduru cīņās! Ja tiešām dunduri ir problēma, kas Tev neļauj mierīgi dzīvot savā piemājas teritorijā, pieaicini dezinsekcijas speciālistus!

Lasi arī:

Dundurs, Image by FRANCO PATRIZIA from Pixabay

Dundurs, Image by FRANCO PATRIZIA from Pixabay

Šī raksta tēmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Saturs turpināsies pēc reklāmas

Tev varētu patikt

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Saturs turpināsies pēc reklāmas