Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā darbojas elektriskie kamīni un kāpēc liesmas tajos izskatās īstas?

pexels.com

pexels.com

Jebkurš kamīns ienes telpā mājīgumu, siltumu un kinematogrāfiski romantisku atmosfēru. Ne visiem ir iespēja izbūvēt reālu dūmvadu, lai kurinātu kamīnu ar malku. Tādā gadījumā risinājums ir elektriskais kamīns. Mūsdienu tehnoloģijas ļauj baudīt šādu greznību bez liekām rūpēm, nekārtības vai pat pārmērīga karstuma – tikai piespiežot pogu tālvadības pultī.

Vai elektriskie kamīni dod siltumu?

Jebkura kamīna pamatfunkcija ir nodrošināt siltuma izplatīšanos telpā. Arī elektriskie kamīni ir aprīkoti ar sildelementu, kurš, darbojoties komplektā ar ventilatoru, nodrošinās patīkamu silta gaisa plūsumu. Tomēr elektriskajiem kamīniem ir vēl viena priekšrocība – varam arī apkures funkciju izslēgt pavisam. Ja kādā siltā vakarā gribas vienkārši izbaudīt liesmu burvību, bez riska pārkarsēt telpas – elektriskais kamīns šādu iespēju piedāvā.

Vai elektriskā kamīna liesmas ir īstas?

Lai arī liesmas izskatās pavisam reālas: kustīgas, dinamiskas un siltumu izstarojošas, to noslēpums ir gaužām vienkāršs – gaisma no spuldzes, visbiežāk LED, atlec no rotējoša stieņa sudraba refraktora ar trīsdimensiju modeli (tā lēcas lauž vai liec gaismu). Tā rodas ilūzija par spožajām liesmām. Dažiem elektriskajiem kamīniem pat ir iestrādāta ierīce, kas rada sprakšķošo skaņu, refraktoram griežoties, piešķirot visam procesam gluži maģisku reālismu.

Kādas ir elektriskā kamīna priekšrocības?

  • Nebūs nepieciešams regulāri atcerēties iegādāties kurināmo – malku, ogles vai degšķidrumu, lai kamīns darbotos.
  • Elektriskais kamīns nebūs jātīra no pelniem, tas nepiedūmos telpas un nav nepieciešama īpaša meistarība, lai to iekurinātu.
  • Iespējams radoši izpausties kamīna noformējumā – liesmu pamats var būt gan pagales, gan ogles, gan upes akmeņi vai pat stikla lodītes.
  • Tie ir droši gan dzīvniekiem, gan maziem bērniem – nav iespējams apdedzināties.