Jūs lietojat novecojušu pārlūkprogrammu, lapas funkcionalitāte var nedarboties. Mēs iesakām atjaunot Jūsu pārluprogrammu.

Kā izbalināt baltās drēbes bez balinātāja?

Baltās drēbes, Image by Rudy and Peter Skitterians from Pixabay

Baltās drēbes, Image by Rudy and Peter Skitterians from Pixabay

Balts krekls un baltas zeķes ir garderobes klasika. Bet vai pēdējā laikā esi paskatījies uz savām baltajām drēbēm? Ja tās izskatās nedaudz pelēcīgas vai gandrīz baltas, iespējams, ir pienācis laiks tās padarīt gaišākas. Ja pie rokas nav hlora balinātāja vai ja vēlies izlaist ķīmiskās vielas, šeit ir daži alternatīvi veidi, kā balināt veļu, tostarp dažas dabiskas metodes.

Destilēts baltais etiķis

Pievieno tasi destilēta baltā etiķa litram karsta ūdens. Iegremdē balto audumu uz nakti, pēc tam mazgā kā parasti. Pievieno vienu tasi etiķa skalošanas ciklam, mazgājot baltu vai krāsainu apģērbu, tas palīdzēs izmazgāt mazgāšanas līdzekļa atlikumus, kas drēbes padara blāvas.

Citroni

Citronos esošā citronskābe var labi balināt kokvilnas, lina un poliestera šķiedras, audumus. Pusglāzi citrona sulas (no aptuveni četriem citroniem) sajauc ar litru karsta ūdens. Iemērc balto veļu un ļauj tai izmērcēties vismaz vienu stundu vai uz nakti. Pēc tam mazgā kā parasti.

Dzeramā soda

Samaisi vienu tasi dzeramo sodu ar litru verdoša ūdens, ievieto tajā netīras baltas drēbes un ļauj tām izmērcēties vismaz stundu vai visu nakti. Pēc tam mazgā kā parasti.

Ūdeņraža pārskābe

Ūdeņraža pārskābe ir viegla skābekļa balinātāja forma. Pirmās palīdzības sniegšanai baltajai veļai izmanto to pašu šķīdumu, ko pārdod aptiekās, un ielej vienu tasi šī šķīduma veļas mazgājamās mašīnas balinātāja dozatorā.

Trauku mazgājamās mašīnas līdzekļi

Ja pie rokas nav balinātājs, bet drēbes steidzami jābalina, var izmēģināt vēl kādu triku. Lielākā daļa trauku mazgājamo mašīnu pulverveida mazgāšanas līdzekļu saturot nātrija hipohlorītu (hlora balinātāju), kas balina arī dabīgo šķiedru audumus. Pievieno ceturtdaļu vai pusi tases pulvera litram karsta ūdens un pārliecinies, ka pulveris izšķīst. Ievieto šķīdumā netīras baltas drēbes un ļauj tām vismaz 30 minūtes mērcēties pirms mazgāšanas kā parasti.

Aspirīns

Aspirīnā esošā salicilskābe vairāk nekā atvieglo galvassāpes, tā var arī palīdzēt balināt audumus, bet tas patērēs vairāk nekā divas tabletes. Lai balinātu drēbes, vajadzēs vismaz 10 aspirīna tabletes uz vienu litru karsta ūdens. Šī metode ir visefektīvākā 100 % kokvilnas audumiem.

Uzkarsē litru ūdens līdz vārīšanās temperatūrai un pievieno aspirīna tabletes, maisot, lai izšķīst. Katlu noņem no uguns un ievieto kokvilnas audumu, nepārslogojiet katlu. Ļauj audumam uzsūkties, līdz ūdens pilnībā atdziest, un pēc tam mazgā kā parasti.

Saule

Saules ultravioletie stari var izraisīt krāsainu audumu izbalēšanu, bet tie arī izgaismo balto veļu. UV stari ne tikai balina audumus, bet arī iznīcina daudzu veidu mikrobus un palīdz dezinficēt audumus. Izkarini baltu gultas veļu vai dvieļus tiešos saules staros un ļauj tiem izžūt.

Lasi arī:

Ielādējam...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...